historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

GP-VSETIN-2024

David Skula a Gábi Zádrapová medailově v Grand Prix

Sto šestnáct šachistů se sjelo v sobotu 4. května k závěrečnému čtvrtému turnaji Grand Prix mládeže Zlínského kraje do vsetínského Domu kultury. Pořadatelství akce s finanční podporou Města Vsetína jsme se zhostili my, členové Šachového klubu Vsetín.

Našich šachistů se představilo pět. A tři z nich bylo celkem výrazně vidět. David Skula si sáhl na svoji opravdu první velkou medaili. Byla stříbrná a získal ji v nejstarší věkové kategorii do 14 let. Na to, že do našeho oddílu s tím, že chce hrát šachy, přišel na podzim, už mu ta královská hra docela dobře jde! Na osmém místě této věkové kategorie skončil Štěpán Zádrapa.

Gábi Zádrapová se umístila v kategorii do 12 let na páté příčce, mezi děvčaty brala stříbrnou medaili. Celkově skončila Gábi v součtu celého ročníku GP mládeže Zlínského kraje mezi děvčaty třetí (startovala jen dvakrát). V kategorii do 12 let hrál i náš Tomáš Hruška a vůbec poprvé se šachového turnaje zúčastnil mezi těmi nejstaršími do 14 let i úplný nováček Tobiáš Náhlý.

Podrobnému studování kompletních výsledků ze všech tří skupin se můžete věnovat v chess-results ZDE, fotogalerii z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.