Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-11-KOLO

 

Druhá liga zachráněna!


Oslavné ódy se vždy píšou snáze než žalozpěvy. Jsem rád, že po posledním kole druhé ligy mohu psát ve veselém tónu, protože áčko svůj zápas o všechno zvládlo na výbornou! K poslednímu kolu jsme jeli do Českého Těšína a potřebovali jsme bodovat. Výhra nám dávala jistotu udržení, remíza nám dávala jen docela dobré šance na udržení, ale jistotu zdaleka ne. Prohra by pravděpodobně byla fatální. Jeli jsme tedy k zápasu s jasným cílem - vyhrát. Zvolili jsme pro tento účel to nejsilnější, co jsme měli k dispozici. Osm statečných ve složení Motúz, Smilek, Bělunek, Stančík, Kovařík, Parák, Zádrapa R. a Zádrapa J. Český Těšín sice byl zachráněn již před tímto kolem, ale ani tak nic neponechal náhodě a nastoupil téměř kompletní. Celkově jsme dle papírových předpokladů byli lehkými outsidery.

 

Konalo se opravdu velmi bojovné utkání. Až asi po třech a půl hodinách končily první partie. Nevykročili jsme pravou nohou, to rozhodně ne. Radek se poměrně brzy zamotal do pozice a byl nucen obětovat materiál. Kompenzace bohužel nebyla dostatečná a po vyčerpání všech možností musel Radek partii vzdát. Nevedlo se ani Dominikovi, který ze solidní pozice přešel do horší koncovky. S tou si nedokázal poradit a rovněž on musel složit krále. Prohrávat 2:0 v zápase, který potřebujeme vyhrát, to není nic příjemného. Naštěstí tento stav netrval moc dlouho. O snížení se postaral Kuba Z., což je hvězda letošní sezony. Jako jediný z týmu odehrál všech 11 utkání a vybojoval v nich skvělých 7 bodů s výkonem blížícím se 2100! Povedlo se mu v partii dosáhnout lepší koncovky těžkých figur a realizace byla až tak drtivá, že končila matem uprostřed šachovnice. Stav utkání srovnal spolehlivý Laďa. Jeho soupeř svůj prach vystřílel na prázdno a pak už Laďa chladnokrevně úřadoval.

 

Na zbývajících šachovnicích byla situace ošemetná. Karol měl pěšce méně, ale lepšího jezdce proti soupeřovu střelci. Peťa hrál se silným soupeřem remízovou koncovku. Stál v ní asi lépe a odmítl remízu, ale soupeř postupně z horší koncovky udělal lepší. Kuba S. měl figuru více (prý dlouhou dobu, mou slepotou je, že jsem si toho nevšiml dřív), ale soupeř i tak zlobil. Já měl prakticky celou partii poziční převahu, ale otázkou bylo, zda se mi z ní něco povede vydolovat, nebo ne. Nakonec se mi, s lehkým přispěním soupeře, výhru v koncovce lehkých figur vykřesat povedlo a stav byl nadějných 3:2 pro naše barvy. První remízu v utkání (a také jedinou celkově) přidal Karol. Jezdec byl natolik dobře postavený, že eliminoval soupeřovu výhodu pěšce. Zbývalo uhrát poslední bod. To se povedlo Kubovi. Odrazil všechny soupeřovy pokusy o věčné šachy a mohli jsme slavit! Nic nevadilo, že Peťa nakonec koncovku nezvládl a prohrál. Vezeme domů výhru 4,5:3,5 - výsledek, pro jaký jsme si přijeli. Dle výsledků ostatních zápasů by nakonec k udržení stačila remíza, ale jsem rád, že jsme si ušetřili dvě hodiny netrpělivého čekání na ostatní výsledky a udržení jsme si zajistili sami. Navíc je z toho hezké sedmé místo uprostřed tabulky. Zajímavostí, ukazující bojovnost týmu, je fakt, že jsme uhráli stejně výher v jednotlivých partiích jako Frýdek, který skončil na druhém místě, a výrazně více než Ostrava či Havířov na místech 3 a 4. Na svém kontě jsme měli nejméně remíz ze všech týmů.

 

Nezbývá než poděkovat a pogratulovat týmu. Teklo nám hodně do bot, ale poslední dvě kola jsme zvládli na výbornou. Každý přispěl svým dílem do mozaiky. Kromě Kuby Z. jsme letos neměli výrazného tahouna, ale jako tým jsme dokázali uhrát potřebné výsledky. Hezky se ukázalo, jak důležitá je týmovost. Ještě jednou díky a příští sezonu opět ve druhé lize v plné síle!

 

Matyáš

 

a11

 

a konečné pořadí

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

1
26.4.2024 17:08:48 - sfsfs
Test
 

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk