Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-10-KOLO

 

Vsetín vítězí a drama vrcholí!

 

Soutěže se blíží svému závěru, někde je již rozhodnuté a někde naopak drama vrcholí. Oba extrémy lze pozorovat ve 2.lize F. Zatímco Dobrá je jasným postupujícím do 1.ligy, tak boje o udržení jsou velice vyrovnané, možná až nebývale. Jistým sestupujícím je Karviná, ale o dalších dvou se rozhodne až v posledním kole. Do sestupového pásma je namočeno 6 dalších týmů, což soutěži dodává na krásné dramatičnosti.

 

Ale zpět k desátému kolu, kdy jsme se do boje o záchranu zpátky přihlásili. Na vsetínské půdě jsme přivítali hosty z Orlové. Bohužel nám chyběl Karol, takže i navzdory absencím v týmu soupeře jsme favority utkání nebyli. Ale od začátku bylo zřejmé, že bude zápas vyrovnaný a rozhodnout mohou maličkosti. Soupeřům jsme čelili v sestavě 1.Smilek, 2.Bělunek, 3.Stančík, 4.Kovařík, 5.Parák, 6.Zádrapa R., 7.Zádrapa J., 8.Závodný.

 

Docela divokou partii rozehrál na osmé desce Jarek se svým soupeřem. Ale zdálo se mi, že si se zahájením poradil lépe než jeho soupeř. Ten mu navíc ještě obětoval kvalitu a vypadalo to, že bez zřetelné kompenzace. Věřil jsem tedy v plný bodový zisk. Podobně tomu bylo u Dominika, který vymyslel hezký tah 17.Jxd5, a od té doby tahal za delší konec. Navíc soupeř ve 24. tahu chyboval a bylo rozhodnuto. Dobře stál i Kuba S. Jako první však dohrál Kuba Z. Ten si velmi dobře poradil se slabším zahájením svého protivníka, tahy e5 a e6 roztrhal jeho pozici a získal kvalitu. Tu s přehledem uplatnil a vedli jsme 1:0.

 

Na většině šachovnic jsme stáli lépe, ale aby nebylo jen růžovo, tak Peťa na první desce chyboval a soupeř jeho chybu nekompromisně potrestal. Peťa to má letos opravdu složité, to je nutno dodat. Za stavu 1:1 se začaly vyjasňovat další pozice. Materiální výhodu rychle využil Dominik a vrátil nám vedení. Navíc Jarek uplatňoval rozhodující materiální převahu a vyhrané pozice dosáhl i Kuba S. V jeho případě to byla hezká ukázka útoku v opačných rošádách. Netrvalo dlouho a Kuba opravdu vyhrál. Orlovou do boje o body alespoň na chvíli vrátil na šesté šachovnici hrající Radkův soupeř. Radkovi tentokrát partie příliš nesedla a po ztrátě materiálu to byl již boj proti větrným mlýnům.

 

Jarek dokázal dotáhnout svou partii do vítězného konce a zajistil nám tak minimálně jednobodový zisk v utkání, neboť navýšil skóre na 4:2. Zbývaly dvě partie. V té Laďově se pozice držela celou dobu v klidných a remízových vodách. V té mé to bylo trošku zajímavější, jednu dobu jsem myslel, že jsem prohraný, ale naštěstí taktika, které jsem se bál, nefungovala. Nakonec se partie přesunula do věžové koncovky, kde jsem prováhal vyhrávající možnost 30...Vd8! Místo toho jsem ve zbylém průběhu věžovky musel vymýšlet nejlepší tahy, abych zachránil alespoň remízu. To se mi povedlo a takřka souběžně skončilo remízou i Laďovo snažení.

 

Celkově tedy po dobrém výkonu vítězíme zaslouženě 5:3 a vracíme se do boje o záchranu. V posledním kole, kdy zamíříme do Českého Těšína, vůbec není jasné, jestli potřebujeme vyhrát, či nám bude stačit remíza, nebo snad dokonce prohra s dobrým skórem. Každopádně si tam pojedeme pro vítězství, které by nám dalo jistotu záchrany. Dnes jsme si ukázali, že na to máme.

 

Matyáš

 

a10 kolo

 

tab po 110 kole

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk