Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-7-KOLO

 

Derby nám body nepřineslo


Prestižní vsetínsko-hošťálkovské derby mělo v termínovém kalendáři přiděleno datum 28.1.2024. V sedmém kole druhé ligy jsme na domácí půdě přivítali hošťálkovské béčko. Oběma družstvům chybělo pár hráčů základní sestavy, ovšem ze soupisek k utkání šlo usuzovat vyrovnaný zápas, kde mírnými favority budou hosté. Na úvod zápasu jsme věnovali tichou vzpomínku Standovi Juříčkovi. Legendě a ikoně vsetínského a valašského šachu. Po této smutné minutce již mohly boje vypuknout a diváci je mohli také sledovat v rámci online přenosu.

 

Karolovi na první desce se za celou partii proti jeho mladému soupeři z Polska nepovedlo vytvořit žádnou signifikantní výhodu, takže partie skončila zaslouženým smírem. Na druhé desce měl proti sobě Peťa naopak zkušeného barda, s nímž se snažil držet krok. Zkušenost a kvalita techniky ale rozhodla toto střetnutí ve prospěch Hošťálkové. Laďovi se povedlo vyjít ze zahájení s výhodou a příjemnou pozicí. Přes veškeré snahy ale vítězné pokračování nenašel a partie se přesunula do remízových vod, kde také skončila. Já rozehrál francouzskou černými aktivněji než soupeř, ovšem poněkud jsem zapomněl na bezpečí svého krále a podcenil útok bílého. Rezultovalo z toho smrtící obtěžování krále a nula na naše konto.

 

U Dominika dlouho vše vypadalo rovně, kontrolovaně. V koncovce ale jeho soupeř využil aktivity krále a bodový příděl šel opět na stranu hostů. Z jiného soudku pak bylo Radkovo snažení. Od Radka velmi dobrá technická partie, kde od začátku tahal za delší konec a svou výhodu vystupňoval v zisk pěšců a následně i bodu. Kuba proti sobě dnes měl zatím svého nejkvalitnějšího soupeře letošní sezony, a tak opakování tahů a remíza rozhodně není špatným výsledkem, naopak. Bojovnicí dne byla Amálka, která sehrála nejdelší partii. Z pozice slabší strany velmi dobře - aktivně - bránila horší věžovku. Zakončila své snažení přenecháním pěšce soupeři výměnou za remízu dosaženou pomocí Philidorovy obrany 6. řady. Také hezká a cenná remíza.

 

Ve výsledku z toho byl nepříznivý výsledek 3:5. Body tedy budeme muset uhrát jinde, obzvláště po výsledcích tohoto kola, které aktuální tabulku ještě víc vyrovnalo a zamotalo.

 

Matyáš Kovařík

 

a-7 kolo 2024

 

tab po 7 kole 24

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk