Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-4-KOLO

 

Ladovská neděle lépe pro Havířov


Možná nejvíce sněhovou šachovou neděli za posledních deset let jsme si zažili tento víkend. K naší smůle nás čekal venkovní zápas v Havířově, takže poměrně dlouhé cestování. Sněhové podmínky se podepsaly na době cesty, která nakonec trvala asi o hodinu déle než za příznivého počasí. Oba šoféři, Radek a Jarek, nás však v pořádku dovezli, za což jim patří dík. S drobným zpožděním jsme tak mohli zahájit boj na šachovnicích.

 

Domácí byli mírnými favority, ale ELOvý rozdíl nebyl veliký, a tak bylo vše od začátku otevřené. Bohužel se však naše partie nevyvíjely úplně příznivě. Znatelné výhody se nám nepovedlo dosáhnout v žádném zahájení, naopak s horšími pozicemi jsme se museli potýkat já, Dominik i Jarek. Nejasnou a zajímavou pozici měl Radek. U ostatních se vše drželo přibližně v rovnováze.

 

Dominikovi soupeř s pěšcem více naštěstí nabídl remízu. Sice by to na uplatňování bylo určitě složité, ale i tak pro nás dobrá remíza, protože víc z toho Dominik určitě vytěžit nemohl. Naopak u Radka se bohužel vzniklá koncovka se střelcem a věží proti věži a dvěma pěšcům ukázala jako horší. Soupeřovi pěšci byli příliš rychlí a nebyla z toho ani remíza. Prohrál jsem také já. Partie se mi nevyvedla, udělal jsem v ní několik zásadních chyb. Pozice však byla docela složitá na počítání, takže i soupeř se zmýlil a dal mi šanci dokonce na výhru. Jak však řekl Tartakower, vyhrává ten, kdo udělá chybu jako předposlední. A to bohužel byl můj soupeř. O závěrečné pozici pak při rozboru Dominik prohlásil, že jedinou mou výhodou v té pozici byly párky, které mi právě donesla paní z bufetu :-)

 

Za stavu 2,5-0,5 pro domácí jsme dostali dvě nabídky remízy. Laďa, který svou šanci v koncovce prováhal, už ve finální pozici neměl na výběr, pozice byla „mrtvá". Tedy remíza. Naopak Kuba svou nabídku odmítl a hrál na výhru. Na ostatních šachovnicích jsme si ale moc vyskakovat nemohli, zápas byl již takřka ztracený. Petr i Jarek své horší koncovky prohráli, a tak bylo o výsledku rozhodnuto. Karol bezpečně uhrál remízu, no víc z toho vytěžit nešlo. Na konečných 5,5:2,5 korigoval výsledek naší jedinou výhrou Kuba. Zaslouží pochvalu, zatím je to tahoun týmu, jen tak dál!

 

Zápas nám bohužel nesedl a zaslouženě jsme jej prohráli. Ale není čas věšet hlavy, za dva týdny nás čeká další utkání. Přijede k nám Karviná a pokusíme se nejen vyhrát, ale i zajistit online přenos, aby nás jako minulá utkání mohli živě sledovat diváci.

 

Matyáš

 

a4

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk