Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-3-KOLO

 

Porobili jsme Porubu


Třetí kolo 2.ligy F nám přihrálo dalšího ostravského soupeře, tentokrát Porubu. Měli jsme co napravovat, první dvě kola jsme nehráli špatně, ale shodně jsme odešli s prázdnou za výsledky 3,5:4,5. Poruba je tradiční a silný tým, takže nás nečekalo nic lehkého. Nicméně hned po ránu jsme byli zaplaveni vlnou optimismu, neboť soupeři přijeli oslabeni o opory z prvních šachovnic. My naopak nastoupili v takřka nejsilnější možné sestavě (Motúz, Smilek, Bělunek, Stančík, Kovařík, Parák, Zádrapa J., Bosák). Karty se tedy obrátily a do pozice mírných favoritů jsme se dostali my.

 

Nekomplikovat si situaci se rozhodli dlouhodobí přátelé na první desce. Karol v 10. tahu nabídl remízu, soupeř neprotestoval a první výsledek byl na světě. Na ostatních šachovnicích se však vedly tuhé boje. Nabídku remízy dostal i Kuba Zádrapa, ovšem dostal od kapitána pokyn pokračovat, a tak se pustil do zlepšování pozice. Což se mu také úspěšně dařilo, byť za cenu postupného přibližování se časové tísni. Honza ve své partii potvrzoval roli favorita, když téměř od začátku hrál s pěšcem více a úspěšně odrážel soupeřovu snahu o kompenzaci. Podobně tomu bylo i v mé partii. Asi nejzajímavější průběh měla však Dominikova partie. Už takřka tradičně to na pohled vypadalo, že je Dominik zralý na prohru, ale objektivně soupeřův útok neměl dostatečnou sílu. Dominik vše hezky odrazil, využil materiál navíc a poslal nás do vedení. Bod přidal také Honza, docela spolehlivě uplatnil materiální výhodu a zápas vypadal velmi pěkně.

 

Snad na žádné šachovnici jsme nestáli hůře. Kolem rovné pozice se pohybovaly partie Kuby Stančíka a Petra. Naopak v pozicích Kuby Zádrapy, mě i Vládi jsme pokukovali spíše po výhrách. Drobnou komplikací bylo, když Vláďa přehlédl soupeřův nepříjemný motiv a z přivyhrané pozice se stala pozice nehratelná, kde musel rezignovat. Mně se naštěstí partie povedla dovést k úspěšnému konci. Od začátku jsem měl materiální výhodu, za kterou měl soupeř nějakou kompenzaci. Ale objektivně jsem konečně hrál technicky povedenou partii a svou převahu zužitkoval v zajímavé věžové koncovce.

 

Vedeme 3,5:1,5 a k radosti nám tak chybí jediný bod. Ten přidává Kuba Z., kterého musím pochválit. Za poslední rok udělal velký progres a v letošní sezoně hraje moc pěkné šachy. V tu chvíli již mohl dát za remízu svou pozici Peťa. Remíza zasloužená, proti kvalitnímu soupeři dobrý výkon a cenný bod. Za stavu 5:2 nám již nemuselo vadit, že Kuba S. nezvládl objektivně rovnou, ale lidsky těžkou, koncovku. Po zaslouženém vítězství 5:3 se nám bude dýchat rozhodně lépe. A tabulka i výsledky ostatních týmů ukazují, že soutěž bude napínavá, vyrovnaná a každý může porazit každého. My se pokusíme za 2 týdny bodovat na půdě Havířova.

 

Matyáš

 

 

vsetín - poruba

 

tab 3

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk