Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-1KOLO

 

Na úvod sezóny klopýtnutí áčka

 

Do sezony 2023/2024 vstoupilo vsetínské áčko domácím utkáním proti nováčkovi soutěže - Bruntálu. Jednalo se o souboj dvou (ELOvých) outsiderů soutěže hned na úvod, a tak oba týmy chtěly do nového ročníku vkročit pravou nohou. Naproti tomu šly mimo jiné zvolenou sestavou. V případě obou týmů naskočilo do zápasu hned sedm hráčů základní sestavy. Za naše barvy bojovali Karol Motúz, Laďa Bělunek, Kuba Stančík, Matyáš Kovařík, Dominik Parák, Radek Zádrapa, Kuba Zádrapa a Peťa Zajíček. Roli mírného favorita jsme díky lehké ELOvé převaze, domácímu prostředí a větší zkušenosti v soutěži měli my. A průběh, který mohli diváci sledovat také online zde na webu, tomu také odpovídal.

 

Odhadem po dvou hodinách hry jsme měli u konce první partii, a to Radkovou zásluhou. Radek navázal na svou druholigovou formu z minulé sezony a soupeři nedal ani čuchnout. V miniaturce bezpečně zvítězil! Navíc hrál velmi spolehlivě i Karol, který rovněž svému protivníkovi nic nedovolil, obral jej o kvalitu a dovedl partii k vítězství. Aby nebylo vše růžové, tak velmi pěknou pozici nezvládl Kuba Z. Při nestejných rošádách provedl hezký pěšcový nástup na královském křídle. Vylepšoval také figury, ale bohužel si neuvědomil, že jeho několik tahů napadená figura už jde po nastálé sekvenci tahů sebrat. Poté už šlo s výsledkem něco dělat jen těžce. Velmi zajímavá partie (vhodná pro rozbor ze všech stran), nakonec bohužel se špatným výsledkem pro náš tým.

 

Další prohru jsem zaznamenal jako kapitán týmu já, Matyáš. Soupeř mi trošku vybočil z teorie zahájení a já mohl získat černými drobnou výhodu. Nevěděl jsem však jak té výhody dosáhnout, a tak se z mé pozice stalo pasivnější postavení. Dle motoru to ovšem bylo stále vyrovnané. Chyba se stala ve 20. tahu, kdy jsem přehlédl taktický úder soupeře 21.Sxg6. Pak už nebylo obrany, pozice se rozpadla a bylo srovnáno 2:2. Vrásky se nám trošku začaly dělat, když Laďa ve své partii zaváhal a iniciativitu přebral jeho soupeř. Navíc Peťa Zajíček měl pasivnější pozici. Dominik stál přibližně vyrovnaně. Jen Kuba S. stál hezky a bojoval o výhru.

 

Laďa nakonec prohrál, nutno říci, že soupeř zahrál opravdu dobře a využil asi jediného Laďova zaváhání v partii (28...Jc4). Za nepříznivého stavu jsem dokonce Peťovi Zajíčkovi v horší pozici řekl, ať odmítne remízu, pokud to jen trošku jde. Tak odmítl a bojoval. Dominik se soupeřem celou partii drželi přibližně v rovnováze, ale jednu možnost Dominik přece jen měl. Po 49.Sd5 by hrál na výhru, byť by soupeř měl remízové šance. To se nestalo, a tak bylo na Kubovi s Peťou, aby něco uhráli. Peťa to zvládl na výbornou, byť celou partii stál hůře, tak si počkal na zaváhání protivníka, nekompromisně jej využil a srovnal stav na 3,5-3,5. Prakticky ve stejnou chvíli skončila také Kubova partie. A skončila velmi smolně, neboť Kuba celou dobu tahal za delší konec, a tak nechtěl remízu. A když už soupeř měl věčný šach, tak se Kuba pokusil se mu vyhnout. To se mu stalo osudným a smolně prohrál.

 

1kolo - 2liga

 

Je z toho tak nejtěsnější možná porážka 3,5-4,5. Bolestivá, smolná a bohužel i důležitá. Už teď je jisté, že nás čeká náročná sezona. Ale určitě budeme bojovat, jak jen to půjde! Vždyť hned v prvním kole jsme z osmi partií měli jen jedinou remízu, což svědčí samozřejmě o chybách nás i soupeřů, ale také o bojovnosti, což je velmi dobrá a důležitá vlastnost. Příští kolo budeme bojovat v Ostravě. Třetí kolo pak bude opět domácí, přivítáme v něm Porubu a pokusíme se partie opět vysílat živě na webu.

 

Matyáš

 

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk