historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

MCR-SKOLNICH-TYMU-2023

Mistrovství ČR školních týmů

V posledním červnovém týdnu se uskutečnilo v sálu Kongresového centra ve Zlíně Mistrovství České republiky školních týmů. Představily se tam čtyři celky ze vsetínských škol, a stopa Šachového klubu Vsetín v nich byla výrazná.

V nejmladší kategorii pro I. stupeň ZŠ nastoupilo družstvo ZŠ Vsetín-Ohrada v sestavě Ema Trčálková, Gabriela Zádrapová, Lenka Surovcová, Martin Trčálek, skončilo na 20. místě. ZŠ Integra Vsetín hrála ve složení Jakub Klimeš, Pavel Křenek, Matěj Lorenc, Lukáš Ptáček, Jan Změlík a skončila mezi třiceti týmy na 24. příčce. Přeborníkem ČR se stalo družstvo Dvacáté osmé ZŠ Plzeň.

V kategorii II. stupně ZŠ se představili šachisté ze ZŠ Vsetín-Ohrada v sestavě Amálie Zádrapová, Filip Trčálek, Štěpán Zádrapa, Ondřej Zádrapa, skončili na 24. místě. Zvítězilo družstvo Gymnázia Petra Bezruče Frýdek-Místek.

V nejstarší kategorii středoškoláků zaujali v týmu Masarykova gymnázia Vsetín pozice u stolu hráči Matěj Kopecký, Roman Orság, Štěpán Řezníček, Jiří Guriča, Lukáš Lizúch. Ze čtyř vsetínských školních týmů dopadli v konečné tabulce nejlépe, na 17. místě. Vítězem i této kategorie se stalo Gymnázium Petra Bezruče Frýdek-Místek.

Podrobnější výsledky jednotlivých turnajů i jednotlivých šachistů můžete studovat v chess-results ZDE, fotogalerii můžete zhlédnout ZDE.