Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-11-KOLO

 

2.liga zachráněna


Zápas posledního kola, zápas o vše. Takový osud nás čekal po nepovedeném kole číslo deset. Hra o holý život s Dolním Benešovem. Oba týmy k utkání přistoupily zodpovědně a nasadily v podstatě to nejlepší co měly k dispozici. Benešov měl výhodu domácího prostředí, my zase výhodu lepší výchozí pozice, neboť nám k záchraně stačila celková remíza 4:4. Do tamní příjemné klubovny jsme vstoupili s bojovnou náladou, se vsetínskou šálou nad hlavou a za zvuku hymny hokejového Vsetína. Možná i tento malý detail nakonec rozhodl utkání v náš prospěch :-)

 

Byla to velká bitva hodná druholigových kolbišť. Až je člověku líto, že pro jeden z těch týmů to muselo být na více než rok naposledy. Asi po třech hodinách hry nebyla skončená jediná partie a ani se ke konci neschylovalo. Nakonec přece jen vzduch pročísla Radkova prohra. Těžká partie, soupeř možná napůl obětoval a napůl ztratil pěšce. Zato ale na Radkova krále nepříjemně útočil. Nakonec rozhodla věžová koncovka, kde měl Radek několik pěšců za jezdce, nicméně soupeřův pěšec byl nejrychlejší. Na krátkou chvíli mi přišlo že lehce pofiderně stál Vláďa a Dominik, ale rychle se to otočilo a oba kluci tahali za delší konce. Zasloužené remízy se udály na šachovnicích 1 a 2. Jak Karol, tak Pavel se snažili, co to šlo, ale víc než půl bodu jim soupeři nepovolili. Optimismus do žil nám vlila Kubova výhra. V partii byl aktivnější a v klíčový moment se mu povedlo soupeřovy figury svázat takovým způsobem, že jedna z nich padala. Hezká, a hlavně důležitá výhra!

 

Za stavu 2:2 se dohrávaly dlouhou dobu čtyři partie. Vláďa aktivnější a objektivně lepší pozici, ale ne lehkou na výhru. Dominik pozici s pěšcem více, ale natolik zablokovanou, že k výhře by mu zřejmě soupeř musel hodně pomoct. Já měl horší, ale remízovou koncovku. U Petra byla věžovka těžce počitatelná a podle mě s nejasným výsledkem. Bylo jasné, že se celkový zápas bude pohybovat někde kolem 4:4 a uvidí se, na jakou stranu se přikloní um a štěstí. Napůl slavit jsme mohli, když výhru zapsal Vláďa. Úplný závěr jsem neviděl, ale jeho dáma s jezdcem byla velmi aktivní a pro soupeřova krále hodně nepříjemná, takže výhra zasloužená.

 

Pro udržení soutěže nám stačil bod z posledních tří partií. Půlku jsme měli jistou u Dominika. A ten také remízu nabídl (přičemž soupeř nemohl odmítnout), když viděl, že Petr zvládl věžovku skvěle a míří k vítězství. A opravdu to Peťovým vítězstvím skončilo, byť se chviličku pral s mostem :-) Za stavu 4,5-2,5 pro nás se poslední, tedy má, partie dohrávala už jen z nutnosti. Pěšcová koncovka, remízová „na několik způsobů". A jak Karol správně poznamenal - mně se povedlo najít tu jedinou variantu, která prohrávala :-D Závěr této partie dokonale dokreslil mou tragickou sezonu. Nicméně díky skvělým spoluhráčům to letos na záchranu stačilo! Partie z dnešního utkání najdete dočasně na tomto odkazu (online přenos na stránkách Dolního Benešova).

 

 

tab 11

 

Na závěr krátké zhodnocení individuálních výkonů za celou sezónu. Absolutní hvězdou týmu se s 5/5 body a moc hezkým výkonem 2719 stal Peťa Smilek! Škoda, že z Prahy to má na východ republiky tak daleko a nemůže s námi hrát častěji. Tahounem týmu byl, s výjimkou posledních dvou kol, Radek. Na něj jsme se vždy mohli spolehnout, po devátém kole zisk 6/7 bodů byl neuvěřitelný. Co se týče ostatních hráčů základu, až na jednu čestnou výjimku podávali všichni spolehlivé a stabilní výkony. Jak Karol, tak Pavel, Vláďa, Kuba, Dominik si odehráli minimálně „to svoje" a byli pro tým oporami.

 

Do soutěže salát roku se letos zapsal naštěstí jediný účastník, a to já. Zato jsem to vzal se vším všudy a pět nul v řadě, to se jen tak nevidí. Mé výkony letos byly tragické a moc se za ně omlouvám týmu. A zároveň děkuji, že měli takovou sílu a odhodlání udržet soutěž i bez mého přispění! Doufám, že příští sezónu vám to splatím, kluci.

 

Na závěr na dálku gratuluji béčku k úspěšnému závěru a udržení krajské soutěže! A také kolegům z Hošťálkové, kteří senzačně udrželi extraligu!

 

Matyáš Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

4
2.4.2023 8:10:34 - Antonín Juříček - kronikář
Zodpovědný a bojový přístup rozhodl o zachování soutěže! Gratuluji.
 

3
30.3.2023 10:38:23 - Matyáš
Souhlasím, že to byl jeden z těch zápasů, které nám v paměti zůstanou dlouho. Drama s dobrým koncem!
 

2
29.3.2023 21:56:15 - Petr Smilek
Takove zapasy jako tyto si clovek zapamatuje. Napinave az do konce.Tak pristi rok zas v druhe lize ;)
 

1
26.3.2023 23:23:25 - Petr Zajíček
Paráda! Gratulace všem!
 

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk