Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-4-KOLO

 

Remízy neznáme!

 

Zatímco Mikulášové žehlili své hábity, andílci čechrali křídla a čerti promazávali řetězy na blížící se pochůzky, na Vsetín dorazila nadílka z Českého Těšína. Konkrétně 8 šachistů tamního druholigového oddílu přijelo vyzvat naše áčko. Naše sestava čtena odzadu mohla nepatrně připomínat Klabzubovu jedenáctku, neboť poslední tři desky obsadili Zádrapovci. Český Těšín mohl oplatit stejnou mincí v podobě tria Miturů, ovšem na Vsetín zavítali pouze dva z nich.

 

V 10:00 zazněl startovací výstřel a partie mohly naplno vypuknout. Tentokrát to vypadalo na poměrně poklidný průběh partií, žádné velké divočiny, dlouho hodně rovných pozic, ale několik odmítnutých remíz z naší strany. Zejména odmítnutí remízy Amálkou se ukázalo jako skvělá volba, neboť soupeře odmítnutí zřejmě natolik vykolejilo, že ihned nepochopitelně obětoval figuru za 2 pěšce. Výhodu Amálka realizovala moc hezky, a tak jsme se mohli radovat z prvního vítězství! Horší průběh byl na druhé desce, kde Pavla silný soupeř zkušeně zatlačil a na pohled docela jednoduše sunul svého volného pěšce až k proměnění v dámu. Stav je tedy srovnán. A vyrovnáno je i po dohrání dalších dvou partií. Radek moc hezky využil soupeřovy odvážné velké rošády do slabé pěšcové struktury na dámském křídle. Pěšce soupeři roztrhal ještě více, zdvojil věže na volném sloupci a svázal soupeřovu věž takovým způsobem, že na naše konto rychle přistál bod. Partie se naopak moc nepovedla Vláďovi, který přehlédl taktiku a v rovné pozici ztratil kvalitu. Soupeři se poprvé dostávají do vedení po prohře Kuby Zádrapy. Kuba to měl těžké, čelil silnému a dobře hrajícímu soupeři. Hlavním problémem nakonec nebyl dvojpěšec, ale slabší král. Pro zájemce doporučuji zamyslet se nad 26. tahem černého - černý tam mohl zahrát lépe a vynuceně během pár tahů matovat!

 

Do zbývajících tří partií promlouvá časová tíseň. Negativním způsobem zejména do té mé. V aktivnější pozici jsem nenašel správné pokračování a po soupeřově otevření centra tahem e5 jsem se z mírné výhody dostal pod tlak. Byť pozice stále šla držet, tak poslední tahy časovky mě odsoudily k porážce. Stav byl 2:4, přičemž ani jedna z partií neskončila remízou! Pro nás to znamenalo, že pokud si chceme doma nechat alespoň bod, musejí Karol i Kuba Stančík zvítězit. A oba k tomu měli nakročeno hezky, oba své duely měli v některý moment koncovky vyhrané. Drobnosti však rozhodly v obou případech ve prospěch soupeřů, kteří udrželi remízy.

 

Celkově tedy prohráváme 3:5, přičemž jediné dvě remízy v utkání přišly až po pěti hodinách hry. Nebylo to až tak daleko od výsledku 4:4 bez jediné remízy, což by byla jistě rarita. Český Těšín je jedno ze silnějších družstev soutěže, a tak prohra s nimi není žádnou ostudou, ovšem dle průběhu utkání jsme rozhodně nějaký bod urvat mohli. Na prvních pěti deskách to bylo rozehráno lépe, než to nakonec dopadlo. Tento kalendářní rok se pokusíme zakončit vítězně za 2 týdny v Kopřivnici.

 

Matyáš Kovařík

 

tab

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

4
6.12.2022 11:30:08 - Matyáš
Díky Honzo, no když nepředvádím kdo ví jaké výkony za šachovnicí, snažím se to "dohnat" na jiné frontě :-D Jak píše Jarek, příští kolo bude klíčové a tam si klopýtnout nesmíme dovolit. Béčku gratuluji k cenné remíze! Je vidět, že ELO je jen číslo.
 

3
6.12.2022 10:24:46 - Jarek
Honzo, za B to byl obrovský úspěch. Ještě když jsme jeli na zápas, tak jsme počítali nejspíš 2-6 a za 3-5, by jsme byli rádi, aby nebyla ostuda. Hráli jsme proti 1. družstvu v soutěži, které hraje na postup.Nicméně hodně zajímavé bude příští utkání družstva A i B, protože obě hrají proti poslednímu družstvu v tabulce, tudíž obě by měly hrát na výhru.
 

2
6.12.2022 6:44:27 - Radek
Matyáši a Davide, Vaše zpravodajská a komentátorská rychlost je téměř z kategorie "online". Smekám.
 

1
5.12.2022 14:20:03 - Honza
Matyáši, tvé reportáže jsou pro nás velké čtení. Přehrával jsem si všechny partie a musím říct, že při soupeři stáli všichni svatí. Velmi cennou remízu ale veze také B z Holešova.
 

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk