Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-7-KOLO

 

Těšín nepotěšil.

 

Druhého únorového sychravého dne jsme přivítali ve Vsetíně hosty z českopolského Českého Těšína. Přivezli si s sebou tradičně skoro celou "osmičku", ze které chyběli jen dva hráči. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, vždyť na všech deskách jsme byli papírovým outsiderem. S blížící se desátou hodinou, ještě než všichni zasedli k šachovnicím, jsme se nechali nafotit do Playboye (nebo spíš do Jalovce) a po přečtení soupisek začali stavět naše panáčky do bojových formací.

 

Jako první dohrál Honza Bosák. Smolař kapitán, kterému se letos v první lize štěstíčko schovává, se jedním nenápadně chybným tahem dostal do strategicky horší pozice, která se ale prakticky hrála velmi těžko, a bílému tak podlehl, když jeho h pěšec došel na sedmou, chcete-li osmou, řadu. Krátce poté se Radek Zádrapa se se svým soupeřem dohodli na smíru. Ve francouzské... ne tak v "Karokanu" rozestavěli oba bojovníci pevné, neprůstřelné struktury a po vzniku pozice s nejstenobarevnými střelci se shodli na tom, že to nemá smysl tahat dál.

 

Venku bylo stále zataženo, takže den využitý výborně, na výlet to dnes nevypadalo. Nějakou dobu se pak hrálo na zbývajících šesti deskách, když do herny postupně přicházeli věrní fanoušci Zbrojovky, takže jako obvykle - vyprodáno. Zápas probíhal v přátelském naladění, rozhodčí neměl mnoho práce a neděli doprovázela klidná atmosféra.

 

Na první (Motúz - Molenda) a osmé (Raszka - Kovařík) desce jsme měli více či méně lepší postavení, na druhé (Wiewiora - Vereš) a třetí (Bělunek - Langner) šachovnici naopak jemně pasivnější. Na čtverce (Kawulok - Stančík) jsem vytvořil sice rovnou, prakticky ale "nevyhratelnou", za to "prohratelnou" pozic, kde při oboukřídelní bitvě dominoval bílý bílý dlouhý střelec nad černým krátkonohým ořem. Dominik Parák na páté (Parák - Mitura) vybočil brzo z teorie zahájení, což mu vyhovuje a pomalu, ale jistě se dostával do lepší koncovky.

 

Jak partie postupně končily přesně nevím, vezmu to tedy postupně. V souboji králů králů (Motúz - Molenda) se hráči rozhodli, že pobaví diváky rozmanitým a nestejnorodým "dřevem". Pro zhodnocení této šílené bitvy se s dovolením poradím s Fritzem. +1,58, později už +3,96 - ok, zdá se, že pěšcová falanga bílého (přesněji snad pěšcový tank či buldozer) byla nezastavitelná. Na dvojce se bohužel nedokázal Andrej Vereš ubránit skvělé souhře dvou ostřelovačů, kterou bílý vyměnil až za jednoduše vyhranou pěšcovku. Na trojce se z "jemně pasivnějšího" postavení stalo "pasivnější" postavení, ze kterého posléze vznikla věžovka s pěšcem víc pro černého, kterou bohužel Vladimír Bělunek neubránil. Na čtverce měl můj soupeř možnost "zavěsit". Potenciál svého šikovného střelce naštěstí v koncovce nevyužil a po vysbírání všech pěšců bílého jsme si podali ruce - remis. Dominik Parák si postupně vytvořil aktivnější věžovou koncovku, bohužel na jednu slabinu se vyhrát nedá, takže výsledek stejný jako o desku výš. A zbývá nám ještě jedna partie. Matyáš Kovařík se dostal do podobné pozice jako Dominik Parák. Celou partii hrál aktivněji, stál lépe, tahal za silnější provaz, soupeř ale přesně bránil a tak tu máme další dělbu bodu.

 

Český Těšín se vyšvihl na třetí příčku v celé soutěži, my jsme na třetí příčku (ale z druhé strany) spadli, takže nás čekají v následujících utkáních boje o záchranu první ligy. Čeká nás Jihlava už za čtrnáct dní a další tři mužstva do konce soutěže. Kolik bodů bude minimálně potřeba se zatím neví, takže těžko kalkulovat. Ideálně získat ještě 12 bodů, ať se nám dobře spí. Teď budeme čekat na další pokyny kapitána.

 

Šachu zdar!

 

Fotogalerie (Josef Kovařík, VŠKM)

 

 

škz vsetín 19-20-1

ŠKZ Vsetín

čt

Slavoj Český Těšín

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk