Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

C-7-KOLO

 

NEJSME MUZIKANTI...

 

Nedělní utkání s Valašskou Bystřicí začalo pro nehrajícího kapitána již v pátek odpoledne přípravou staronové šachové herny a sedmihodinovým maratónem bleskových partií s Petrem Zajíčkem. Šachový sprint na velmi dlouhou trať zastavila až půlnoc.

 

V neděli ráno tedy hrající kapitán David shledal, že až na slavnostní předzápasový projev je vše připraveno. Céčko nastoupilo k valašskému derby v sestavě Radek, Honza, Karel, Nela, David, Petr Zajíček, Amálka a pan Růžička. Díky posílení týmu jsme měli alespoň na třech deskách mírnou převahu v elo bodech. Na dalších stolech však naši borci narazili na silnější soupeře.

 

Okolo desáté ještě nikdo nenabídl remis a situace vypadá nadějně. Amálka přešla do koncovky se čtyřmi věžemi, stejným počtem střelců a vyrovnanými pěšci. Petr teprve udělal rošádu a jeho dvojice střelců začíná budit respekt. Panu Růžičkovi se podařilo oslabit bílé dámské křídlo a jeho vyhlídky na osmé šachovnici jsou jistě lepší. Na ostatních deskách probíhá více či méně vyrovnaná střední hra a z pozice nehrajícího kapitána se průběh zápasu komentuje pohodlně.

 

O čtvrt na jedenáct by Milan Lasica a Július Satinský konstatovali, že „ktosi je za dverami". Na utkání se přišel podívat Petr Zvardoň. Duel na druhé šachovnici nečekaně končí a první zápasový bod si připisují hosté. Brzy své vedení ještě navýší a valašské derby už se nekomentuje tak dobře... O čtvrt na oběd se stále hraje na sedmi deskách, ale další dvě partie jsou již prohrané. Petr Zvardoň s námi pobyl jen chvíli, ale za dveřmi se opět něco děje. Klika cvakla, dvéře letí... a do klubovny na Lapači vchází Klára. Hrající kapitán David právě slaví dílčí úspěch, remízu s daleko zkušenějším protivníkem. Hosté však vzápětí získávají další dva body a valašské derby je rozhodnuto - 0,5 : 4,5. Dohrávají se ještě tři duely, ale body poputují do Valašské Bystřice.

 

„Z hlediska vyššího principu mravního" se sluší dodat, že pan Růžička nakonec remizoval, čímž ovšem průběžné skóre dostalo hrozivou podobu 1 : 5. Obě posily, Radek i Petr, pak dotáhly své duely do vítězného konce a Céčko tak alespoň zvyšuje celkový počet vyhraných partií. Hráčům obou týmů děkuji za přátelskou atmosféru a za pěknou šachovou neděli.

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk