Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-6-KOLO

 

Jak jsme neporazili Třinec


Další kolo 1.ligy nás zavedlo do Třince. Omluvenky našich předních hráčů Pavla, Karola a Andyho vyřešil kapitán povoláním dvou Petrů. Jednoho z Francovy Lhoty a druhého z Anglie.
První komplikace nastala v sobotu večer, kdy předpověď počasí hlásila trvalé sněžení i v nižších polohách, nicméně v neděli ráno byly cesty s jistou dávkou opatrnosti sjízdné. Po cestě do Třince bylo hlavním tématem diskuze v jaké sestavě nastoupí Třinec. Zdali se nám poštěstí uvidět "na vlastní oči" Sergeje Movsesjana a zdali se s ním Pavel Viták utká. V Třinci jsme řešili malé problémy s parkováním, protože všude byly cedule se zákazem parkováním a dodatkovou tabulkou "Vyhrazeno účastníkům plesu". Opravdu jsme netušili, že jdeme na ples a ani naše oblečení tomu neodpovídalo, byť máme v našem družstvu pravé gentlemany a lvy salónu.
Pak jsme vystoupali do druhého poschodí a přivítali nás domácí ve své krásné místnosti. Při pohledu na soupisku jsme zjistili, že soupeřům chybí ještě více hráčů než nám a tak naděje na dobrý výsledek začaly stoupat.
Zasedli jsme k online šachovnicím a moje velké překvapení bylo, že od těch onlinů nelezly žádné dráty. Když jsem si vzpomněl na své každoroční "drátování" ve vsetínském turnaji, tak se si uvědomil, že pokrok v technice nezastavíš ani v šachu.
Ale zpět k zápasu. Dlouho, dlouho se nic podstatného nedělo. Pak přišel Kuba (Sikora-Stančík) s tím, že soupeři vzal remízu, protože na všech šachovnicích stojíme dobře. S další nabídkou smíru přišel Vláďa (Bělunek-Sikorová) a pořád jsme stáli dobře. Jenže Vláďa to byla první ztráta, protože Vláďa měl předtím pozici když ne vyhranou, tak alespoň lepší. Pak ještě remízoval Dominik (Parák-Frolík). Proti této remíze se nedalo nic namítat, Dominik stál celou partii pasivněji. Pak se nám ale sesypaly tři pozice, které rozhodně špatné nabyly. Pavel (Walek-Viták) měl jednu chvíli dva pěšce více, Petr (Zajíček-Cupek) nestál sice nic moc, ale na prohru to také nebylo, no a Honza (Kocián-Bosák) zkazil pěkně vedenou partii nešťastným 40. tahem. A bylo po boji. Radek (Zádrapa-Fargač) svého soupeřer krásně přehrál, ale víc než remíza to nebyla. Jako poslední dohrával Petr (Pilch-Zvardoň), který prohrál sice horší pozici, ale remíza tam údajně byla. Co dodat, soupeř se ukázal jako zkušenější družstvo a využil svých šancí, které jsme mu dali. Kdyby se šachy hrály na "kdyby", tak jsme odvezli z Třince body. Na "kdyby" se ale, jak známo, nehraje a tak jsme odjeli z Třince s krutou porážkou 2:6. Nicméně není potřeba věšet hlavu, soutěž ještě neskončila a o nějaké prvoligové bodíky se ještě porveme.


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk