Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-6-KOLO

 

Pokračujeme v nastoleném trendu


Šesté kolo ZKP znamenalo pro béčko domácí zápas se zlísnskými Malenovicemi. Vzhledem k absenci mnoha hráčů si svůj první „krajský" zápas vyzkoušela hned trojice hráčů - Pavel Mladý, Standa Dančák a Kuba Zádrapa. Doplnili je, krajským přeborem již ošlehaní, bojovníci: Matyáš Kovařík, Jarda Závodný, Karel Hradil, Ivan Bartošek a Matěj Kopecký. Hned na začátek si dovolím takovou jednu pikantnost, asi i raritu. Ve vedlejší místnosti hrálo déčko zápas RP a jejich soupeři byl suverén soutěže, Ústí. Sestava Ústí byla raketová. Až tak, že na sedmi deskách elově převyšovali ne hráče našeho „D" družstva, ale nás, hráče béčka v krajském přeboru! Nutno dodat, že Ústí si jde pro zasloužený postup do ZKS a naše béčko naopak aktuálně pro sestup do ZKS. Ale zpátky k dnešnímu duelu s Malenovicemi.

 

Velmi rychle končí partie na druhé desce, kde Jarda nabídl v zahájení svému soupeři remízu a ten příliš neváhal a přijal. V dalších partiích se bojovalo výrazně déle. Postupně své kvality ukázali soupeři Pavla a Matěje (byť samozřejmě s dopomocí našich hráčů). Pavel přehlédl ztrátu figury, Matěj zase nenašel správný postup při obraně svého krále. Docela dobře bojovali na posledních dvou deskách Standa a Kuba. Ve Standově případě z toho bohužel bodový zisk nebyl, Kuba uhrál alespoň remízu. Remízu dokázal vybojovat i Karel, což je moc dobře, protože za všechny boje, co v ZKP letos svádí si nějaký bodový zisk rozhodně zasloužil.

 

Asi nejzajímavější partie se hrály na deskách 1 (Matyáš) a 4 (Ivan). U Matyáše se pozice postupně vyostřila do těžko hodnotitelné pozice. Ivanovi zase soupeř hnal krále až na čtvrtou řadu, kde mu nakonec dal pěkný mat. Výsledek na konečných 2,5-5,5 koriguje Matyáš, když mu soupeř nechal stát figuru. Nutno říci, že partie by zřejmě zasloužila remízu, chvíli stál lépe bílý, chvíli černý.

 

Dá se říct, že pokračujeme v nastoleném trendu. Každé kolo bojujeme a nedáme svou kůži lacino, ale na body to nestačí. Přece jen nám chybí kvalita, ale to se dalo čekat. Článek zakončím klasicky, s nadějí v hlase. Nechceme soutěž skončit bez bodů. A do každého zápasu půjdeme s plným nasazením, ať už bude sestava jakákoliv. Příští pokus o první bodový zisk budeme mít za 2 týdny v Postoupkách. Tak nám fanděte.

 

Matyáš Kovařík

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk