Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-4-KOLO

 

Béčko přezimuje na chvostu tabulky

 

Pro béčko bylo čtvrté kolo krajského přeboru posledním kolem letošního roku. V domácím prostředí jsme přivítali tradičního soupeře ze Starého Města „C". Starák přijel nabušený, ke složení osmičlenné sestavy jim stačilo 9 prvních hráčů soupisky. Nám naopak několik hráčů chybělo, a tak sestavu Bosák, Kovařík, Závodný, Hradil, Bartošek, Dvořák, Otáhalová, Kopecký čekala další těžká zkouška.

 

Poměrně rychle skončila remízami trojice partií. Já (Matyáš) dal půlku ve výměnné francouzské, Jarda v celkem normální pozici zavřené sicilské a Ivan v aktivnější pozici, ale se silnějším soupeřem. Všechny 3 remízy byly celkem pochopitelné, a tak musela bojovat zbývající pětice. Matěj se rval co to šlo, ale na silného soupeře to dnes nestačilo.

 

Prohrávali jsme, ale beznadějné to nebylo. Honza měl kvalitu navíc, ale střelce vtipně chyceného (nikoliv však ztraceného) na a7. Karel s Martinem stáli trochu pasivněji, ale udržitelně. Nela aktivitou přehrávala soupeře. Rozuzlení přišlo ve chvíli, kdy Martinova soupeřka i Karlův soupeř svou aktivitu zužitkovali a proměnili v celý bod. Honza po napínavé a těžko zhodnotitelné partii připsal zaslouženou půlku a půl bodu získala také Nela, když soupeř dokázal najít cestičku k remíze a partii ukončil třikrát opakovanou pozicí.

 

Prohráli jsme 2,5-5,5, což je vzhledem k úvodním sestavám ještě relativně pěkný výsledek. Během 4 kol v podzimní části soutěže se nám nepovedlo uhrát ani jediný zápasový bod, a tak přezimujeme na posledním místě tabulky. V příštím roce nás čeká ještě 7 utkání a my se určitě o nějaké bodové zisky porveme. A třeba se nám nějakým malým zázrakem povede udržet soutěž...

 

Na partie našeho dnešního zápasu se můžete podívat dole, průběžné pořadí a kompletní výsledky najdete například na chess-results.

 

Matyáš Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

4
8.12.2019 19:04:01 - Matyáš
Radku, klidně je možné, že je to český rekord, alespoň pro dnešní den. Má partie skončila velmi brzy a měl jsem s sebou notebook, tak jsem se rovnou jal partie přepisovat. No a ve 13:40 už bylo vše komplet posláno Davidovi. Ale mnohem důležitější jsou některé dnešní výsledky. A je to (s výjimkou béčka) moc pěkné pokoukání. Velké gratulace patří áčku i déčku!
 

3
8.12.2019 17:54:27 - David
Radku, hlavně některé dnešní výsledky Zbrojovky jsou překvapivé. I když se dnešní den nazývá bronzová neděle, tak ráno to někteří spíše viděli na černou neděli a nakonec je pro nás spíše stříbrná. Kdo by dnes tipoval, že Zbrojovka vyhraje 2 ze 3 zápasů, ve kterých jsme určitě favority nebyli. Gratuluji Ačku k pěknému výsledku a k dalšímu dílčímu kroku k udržení 1.ligy.
 

2
8.12.2019 17:34:20 - Honza
Matyáš je tak skvělý kapitán, že měl článek připravený už doma. Dobře věděl, že my budeme oslabeni a Starák dojede v "plné palbě". A také pozor na jeho věštbu. Ještě jsme nesestoupili, soutěž končí až 11.kolem.
 

1
8.12.2019 17:28:26 - Radek Zádrapa
Nėkteré nedělní výsledky ještě nejsou nahlášeny a Matyáš už napsal reportáž i s přepsanými partiemi a David jej už vyvěsil. Nechce se mi věřit, že by to nebyl český rekord.
 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk