Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

C-4-KOLO

 

CÉČKO PO ČTVRTÉM KOLE: K. O. I O. K.

 

11 : 30. Blíží se čas oběda a právě skončil první poločas utkání našeho Céčka s Bystřičkou. Jarda Galetka odváží většinu mládežníků, kteří se zúčastnili nedělního zájezdu, a zřejmě i převážnou část bodů, které jsme dnes mohli získat. Luboš na osmé, Jarda na třetí desce remizovali a Klára na páté šachovnici vytvořila něco nevídaného: partii zahájila svou oblíbenou skandinávskou obranou a mnohem zkušenějšího soupeře prostě přehrála. V jedné chvíli mohla dokonce jednoduše vzít dámu, ale vydala se jinou cestou. Zřejmě nezvolila úplně chybný směr, protože svůj duel rozhodla o několik tahů později matovým útokem a vyrovnala stav utkání na 2 : 2. K nečekanému úspěchu jistě přispěla i sobotní předzápasová příprava, které tentokrát naše hráčka dala přednost před návštěvou hokejového zápasu.

 

Nebudu laskavého čtenáře napínat: Klářino zasloužené vítězství bylo dnes posledním bodovým ziskem Zbrojovky. Hned na začátku druhého poločasu se moje pozice na druhé šachovnici stává neudržitelnou a domácí se opět ujímají vedení, které už nepustí. Karel zatím úspěšně udržuje na první desce rovnováhu, ale Gabriel má v koncovce D + J proti D + J o pěšce méně a Jarda Zátopek se ocitá ve dvojím ohni: krutopřísně kombinovaným hrozbám postupu centrálních volných pěšců a matového útoku zřejmě nebude možné dlouho čelit. Oheň praskající v krbu dotváří romantickou idylu, při níž Gabrielův soupeř uplatňuje materiální výhodu k zisku čtvrtého bodu pro domácí, kteří vzápětí svůj bodový zisk zaokrouhlí a utkání je rozhodnuto. I v dnešním ztraceném zápase však můžeme najít několik světlých bodů:

 

1) k utkání jsme se dostavili v plném počtu
2) Luboš remízou s F. Parákem určitě nezklamal
3) Jarda vybojoval půl bodu na třetí šachovnici
4) Klára přehrála daleko zkušenějšího soupeře

 

Přinejmenším ke čtvrtému bodu si laskavý čtenář může připojit i zodpovědnou předzápasovou přípravu, která nepochybně pomohla. Celkovým skóre 2 : 6 se dnešní utkání určitě nezařadí mezi nejzdařilejší. Při porovnání obou sestav snad laskavý čtenář připustí, že výrazně lepšího výsledku jsme dnes asi dosáhnout nemohli. Děkuji všem našim šachistům, kteří projevili ochotu nastoupit k dnešnímu těžkému zápasu, a gratuluji k pěkným dílčím úspěchům.

 

P. M. v. r.

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk