Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-3-KOLO

 

Radujme se z maličkostí


Sezona 2019/2020 je obzvláště pro naše béčko velmi náročná. Jednak kvůli kolizi s první ligou, druhak kvůli odchodu některých hráčů a pozvolné generační obměně. Je tedy těžké postavit sestavu konkurenceschopnou pro krajský přebor. Obzvláště pak konkurenceschopnou těm nejsilnějším týmům, jako jsou Kunovice.

 

Ve třetím kole byly naším soupeřem právě Kunovice. Našlapaný tým. Dva IM, jedna WGM, jeden FM a několik dalších kvalitních šachistů. Tým zralý pro druhou ligu. Minimálně. Proti těmto borcům usedají chrabří vsetínští šachisté: Petr Smilek, Matyáš Kovařík, Marek Jurča, Jaroslav Závodný, Karel Hradil, Ivan Bartošek, Nela Otáhalová, Matěj Kopecký. Průměrný elový rozdíl mezi hráči domácích a hostí činí závratných 342 FIDE (a 322 národních) bodů. Na všech šachovnicích jsme outsidery. Ale budeme bojovat.

 

Dobrou pozici získává Matěj, u ostatních rovina. Slušně rozehranou partii bohužel kazí Ivan a domácí jdou do vedení. Vyostřila se pozice na první desce a po zajímavých zápletkách Petr podléhá IM Zpěvákovi. 2-0 pro domácí. Třetí bod přidává Matějův soupeř. Náš dvanáctiletý talent vytvořil pro soupeře velmi nepříjemnou pozici, donutil jej přemýšlet, ale pozapomněl při tom přemýšlet sám a nenašel přesné pokračování. Caro-Kannovu popravu si odskákal Marek. Připravil mu ji můj bývalý trenér a současný trenér hned několika vsetínských dětí (včetně Matěje a Nely), Martin Beil. Prohrává i Karel, byť bojoval statečně až do koncovky.

 

Od úplného výprasku nás zachránila trojice remíz. První přidává Jarda. Zkušený FM Karlík jej sice tlačil, ale Jarda se vysmekl a sám sahal po celém bodu. Celý bod z toho sice nebyl, nicméně i remíza je pěkným úspěchem. Remízu číslo dva přidávám já, Matyáš. S WGM Worek jsme sehráli korektní partii se zaslouženým remízovým vyústěním ve věžové koncovce. Závěrem partie byla známá Philidorova obrana 6. řady. Poslední remízu dodala našemu týmu Nela. Po pěkném boji dokázala zachránit půlbod ve střelcové koncovce s pěšcem méně.

 

Prohráli jsme 6,5-1,5. Ale je třeba radovat se z maličkostí. A těch příjemných maličkostí jsem viděl (nejen) v tomto zápase několik:

 

+ I přes drobné dopravní komplikace jsme do Kunovic dorazili kompletní
+ Prožili jsme dobrou neděli v příjemném kolektivu
+ Odehráli jsme korektní zápas s družstvem Kunovic
+ Nabrali jsme zkušenosti proti silným hráčům
+ Na všech šachovnicích jsme statečně bojovali a nikde neudělali ostudu
+ Uhráli jsme tři velmi cenné remízy
+ Naši mladí hráči šachově zrají jako víno a jsou zápas od zápasu lepší a lepší
+ Na dalších frontách dosáhl dnes Vsetín úspěchu - gratuluji déčku k cenné remíze a áčku k první prvoligové výhře!

 

Matyáš


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk