Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

D-3-KOLO

 

DÉČKO: DALŠÍ DOPOLEDNÍ DRAMA

 

V neděli 24. listopadu čekaly Zbrojovku tři těžké zápasy. Déčko se vydalo přes Dušnou do nedaleké Valašské Bystřice. Hráči ŠKZ „B" byli očekáváni v Kunovicích, od kterých se nečeká nic menšího než postup do II. ligy. Elitní vsetínský výběr přivítal na Lapači silné družstvo Moravské Slavie Brno. Již při pohledu na soupisky bylo více než zřejmé, že v těchto utkáních můžeme jen překvapit. Laskavý čtenář zajisté svolí, abych se ve svém příspěvku věnoval nejprve Déčku.

 

Slunečné nedělní ráno, sraz deset minut po osmé u nového památníku moderní architektury (?) v centru Vsetína. Cíl: Společenský dům u Pernických, č. p. 222, známý kromě jiného jako dějiště tradičního a velmi pěkného podzimního turnaje. Tentokrát je však na programu zápas regionálního přeboru družstev. Favority jsou domácí borci, což také potvrzuje poločasový stav 3,5 : 0,5. Z prvních čtyř dokončených partií máme půl bodu, ale zásluhou pana Růžičky alespoň neprohrajeme 8 : 0. Kapitán Standa posunuje další remízou průběžné skóre na hrozivých 4 : 1 pro domácí.

 

Jarda Galetka mezitím vytvořil v soupeřově táboře slabá místa a nabídku rozhodující remízy rozhodně odmítá. Úspěšným završením svého díla na druhé šachovnici snižuje na 4 : 2, což vypadá o něco lépe. Další dobrá zpráva přichází o několik minut později: Jarda Zátopek má před sebou vyhranou koncovku. Pozice na páté desce, kde hraje Luboš, však neslibuje víc než remízový závěr. Vzhledem k nešťastnému vývoji utkání, k němuž jsem také přispěl, hodnotím blížící se těsnou porážku jako přijatelný výsledek a po poledni jdu na oběd do blízké pizzerie. Místní specialita mi poněkud zlepšila náladu a chvíli před jednou přicházejí Standa a Luboš s neuvěřitelnou novinkou: na Vsetín se nevracíme s prázdnou! Luboš dokázal zvítězit a zachránil tím pro Déčko cenný bod.

 

Nedělní drama pokračuje i po půl druhé, mění se jen kulisy. Ocitáme se ve staronové šachové herně na Lapači. Ve Žlutém salónku probíhá domácí prvoligová premiéra, hosté se ujali vedení a hraje se ještě sedm partií. Nadějně pro nás vyhlížejí koncovky na sedmé a osmé šachovnici. Standa Juříček obětoval kvalitu za pěšce a aktivitu, kterou stále stupňuje a nakonec nutí soupeře ke kapitulaci. Druhý bod pro Áčko získává Radek Zádrapa. Pavel Šimáček a Pavel Viták na čelních šachovnicích dokončují obrat a Zbrojovka vede 4 : 2! Na třetí desce získávají bod hosté, ale Dominik Parák si připíše vítěznou remízu a vsetínská Zbrojovka získá v prvním domácím utkání první tři prvoligové body. Laskavý čtenář jistě dovolí, abych za těchto okolností připojil krátký dodatek: Hoši, děkujem!

 

Pavel, Mladý vsetínský šachista

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk