Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

D-2-KOLO

 

STRUČNÁ ZPRÁVA O NEDĚLNÍM UTKÁNÍ ČTVRTÉHO TÝMU ZBROJOVKY S PŘIHLÉDNUTÍM K DĚNÍ NA DRUHÉ ŠACHOVNICI

 

Děj se odehrává v neděli před sv. Martinem v prostorách vsetínské sokolovny. Čtvrt hodiny před devátou se na první šachovnici dělí bod, v tomto zápase již druhý. I díky velkorysosti Radka Šuláka držíme vyrovnané skóre. Za stavu 1 : 1 mohu v klidu popíjet kávu a sledovat dění na dalších stolech, zatímco pan Sagánek listuje v novinách. Taky v klidu.

 

Klára na druhé šachovnici opět prověřuje svou oblíbenou skandinávskou obranu. Pozice vypadá pevně a čas naší hráčky je výrazně lepší. Po desátém tahu činí rozdíl už více než půl hodiny. Také Standova pozice vypadá slibně, protože oba černí jezdci stojí poněkud nešťastně na okraji šachovnice. Tadeáš se v první hodině utkání dostal do podezřelé pozice: soupeřův pěšec opevněný na šesté řadě je sice blokován jezdcem, ale dvě Tadeášovy figury nehrají vůbec a dalším chybí souhra.

 

Vracím se ke druhé šachovnici, kde Petr Mieres provedl svůj jedenáctý tah. Bílý může získat více prostoru, ale časový rozdíl se již zvýšil na 50 minut. Klára bere pěšce na e5, ale vzápětí musí ustoupit dámou na b8. Dost nevzhledný tah, po kterém se aktivita bílého může stát nebezpečnou. Pan Sagánek mezitím v klidu prolistoval své noviny. Tlak bílého na volných sloupcích čtvrté šachovnice se stupňuje a Tadeáš se nakonec musí smířit s porážkou. Nevadí, v tomto derby rozhodně nejsme favority.

 

S úderem jedenácté končí partie na osmé desce. Pan Růžička vítězí a spěchá domů: martinská husa čeká a po vyhraném duelu bude určitě chutnat. Na druhé šachovnici se objevuje teprve patnáctý tah a Petr zatím nenašel cestu k výhře. 11 : 45 - Standa získává bod a překvapení je na světě: vedeme 3 : 2. Klářin soupeř se dostává do časové tísně, ale do kontroly zbývá už „jen" dvanáct tahů. O tento bodík se ještě bude bojovat!

 

12 : 05 - nešťastný ústup jezdce umožňuje kombinaci, z níž Klára vyjde chudší o celou figuru a pěšce. Nedá se nic dělat... Po Davidově remíze, proti které nelze nic namítnout, je stav utkání 3,5 : 3,5. Na sedmé šachovnici zůstává kromě králů šest těžkých figur a stejný počet pěšců na obou stranách. Matyášův soupeř je mnohem zkušenější a nabídku remízy odmítá. Závěr partie mi uniká, je čas jít na oběd. O několik desítek minut později se po telefonu dozvídám, že jsme prohráli nejtěsnějším možným rozdílem. Nevadí, soupeř byl mnohem silnější a naši mladí hráči získali cenné zkušenosti. Družstvo podalo slušný výkon a od bodového zisku nás dělil jen malý krůček.

 

P. M. v. r.

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk