Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-2-KOLO

 

Déjà vu

 

Druhé kolo krajského přeboru k nám přivanulo hosty z Holešova. Oproti prvnímu kolu jsme zaznamenali v naší sestavě jedinou změnu - místo Nely nastoupil debutant Gabriel. Při příchodu do hrací místnosti nás čekalo nemilé překvapení - nefunkční zářivky v levé části klubovny. Zápas jsme tedy začali chystat v části pravé, kde elektřina fungovala. Po klíčnickém výkonu (jen jeden z asi 40 klíčů byl ten pravý) a kaskadérském výkonu (cesta k pojistkám byla zahrazena desítkami krabic) se nám podařilo dostat ke skříňce s elektřinou a nahodit pojistky. A to byl pro dnešek náš asi nejzajímavější moment a nejlepší výkon. Co se týče šachů, ty už nám šly méně.

 

Vloni jsme Holešovu podlehli 2-6, tak jsme samozřejmě chtěli svůj nepovedený výkon napravit. O to víc, když letošní první kolo proti Zlínu jsme prohráli poměrem 1,5-6,5. Místo toho jsme si však zažili výsledkové déjà vu a prohráli jsme i tentokrát vysoko 1,5-6,5.

 

Nyní něco k průběhu utkání. Holešovští byli favorité, v průměru měli takřka o 200 elo na šachovnici více. Nicméně po dvou rychlých remízách na 2. (Stanislav Juříček) a 3. (Jarda Závodný) šachovnici bylo alespoň jisté, že nedostaneme „kanára". Po výrazně delší době přidává remízu i Matěj Kopecký, kde poměnil vše, co vyměnit šlo. Pozici vytupil a silného soupeře k ničemu nepustil. To byl ale náš poslední bodový úspěch. Takřka současně vzdávám svou partii já a Karel Hradil. Karel stál celou dobu hůře a soupeř jej přetlačil, Karel skončil takřka v zugzwangu. Já zase měl příliš ambiciózní myšlenky, podcenil jsem soupeřův tlak po volném sloupci „b" a padl jsem na hubu.

 

Prohrává i Gabriel Kamas, který nedokázal za celou partii rozehrát 3 figury a ty pak chyběly. Ostatně, můžete se podívat na partie dole. Tady je pěkně vidět, že přestože má kolem 30. tahu každý z hráčů 6 figur, Gabriel má vlastně jen 3 schopné pohybu. Prohru připisuje i Martin Dvořák. Jeho soupeř docela nenápadně zlepšoval pozici, a nakonec rozhodl matovým útokem přes slabá černá pole. Poslední partii dohrává Ivan Bartošek. Ten v zahájení obětoval pěšce za kompenzaci v podobě aktivity. Ta mu dlouhou dobu zůstávala, ale v těžké pozici ji nedokázal využít a přivedl sám sebe ke zkáze.

 

I ve druhém utkání prohráváme 1,5-6,5. A nejsme jediní, prohrává bohužel i naše áčko a déčko. Možná poprvé v historii, co nám prohrála 3 osmičlenná družstva v jeden den? :-) Nevadí, však my jednou zase povstaneme jak fénixové z popela. Kdy? To nikdo neví. Ale určitě to ještě někdy přijde.

 

Dodatek: Prostřednictvím tohoto článku posílám gratulaci Nele Otáhalové do Špindlerova Mlýna na finále juniorek. Zachránila čest Zbrojovky a proti velmi silné soupeřce dnes zvítězila.

 

Matyáš Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk