Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

C-2-KOLO

 

PRVNÍ VYHRÁNÍ...

 

Toto ponaučení připojil Velký kapitán pod článek o premiéře Céčka v právě probíhajícím ročníku krajské soutěže. Ano, v zahajovacím zápase celé sezóny jsme si dali „opravdu veliký pozor", abychom náhodou nevyhráli. V dnešním utkání druhého kola už jsme tak „pozorní" rozhodně nebyli. Na zpáteční cestě se cestující v Honzově autě naprosto shodli: všichni účastníci dnešního zájezdu do Slavičína hráli pěkné, aktivní šachy. A téměř bez chyb! Laskavý čtenář snad promine toto malé narušení sledu událostí, k němuž si ještě dovolím připojit pochvalnou zmínku o Matyášově a Matějově vynikajícím výkonu. Laskavý čtenář má pravdu, poněkud předbíhám...

 

V neděli 3. listopadu se třetí družstvo Zbrojovky sešlo podle předem vypracovaného plánu deset minut před osmou v centru Vsetína. Na prohlídku nového architektonického výtvoru v blízkosti nádraží však nebyl čas. Cílem dnešního setkání totiž nebyly společné nákupy (snad jindy), ale cesta do Slavičína. Kapitánův odhad byl přesný: na místo určení jsme i přes malé zaváhání těsně před cílem přijeli s pohodlnou časovou rezervou. A nyní již k průběhu samotného utkání, které bylo velmi vyrovnané a napínavé:

 

1) Jarda Zátopek 0, 5 Jardo, děkujem!
2) Matěj Kopecký 1 Skvěle!! Zde odkazuji na výše uvedenou pochvalnou zmínku.
3) Klára Dančáková 0,5 Výborně!
4) sedmá šachovnice 0 Nevadí! Domácí vyrovnávají na 2 : 2. To nic...

 

Pár minut před obědem tedy může odjet Jardův Stříbrný sršeň s polovinou týmu, která odváží polovinu bodů potřebných k tomu, abychom neprohráli. Našim družstvům se podle Karlova tvrzení ve Slavičíně dlouhodobě nedaří. Kapitán Céčka je sice s průběhem dnešního zápasu spokojen, ale ještě se musí věnovat svému duelu. Krátce po odjezdu legendárního Jardova dopravního prostředku se blíží závěr partie na čtvrté šachovnici. Ve vyrovnané koncovce se mi daří omezit působnost nepříjemné dvojice střelců a soupeřova výhoda se zcela rozplývá. Nabízím remízu, která je po krátkém váhání přijata. O několik minut dříve - a mohl jsem být doma už před jednou. Nevadí, třeba se ještě přiučím něčemu z umění koncovkářského.

 

Honza bojuje na první desce s dámou, věží a dvěma pěšci proti dvojici věží, střelci a třem pěšákům. Na Matyášově druhé šachovnici zbývá o poznání více figur, aktivitu drží bílý. Karlovi nabídl soupeř remízu již dlouho před obědem, ale stále se hraje. V hrozící tísni se tempo hry zrychluje, figur kvapem ubývá, ale na hrdinské činy už není čas. Za stavu 3 : 3 zbývá dohrát partie na prvních dvou šachovnicích. Matyáš nakonec přetavuje aktivitu svých figur v materiální i bodový zisk. Je 12 : 45 a vedeme 4 : 3! Zde si dovolím opět odkázat na výše uvedenou pochvalnou zmínku.

Pozice na první šachovnici se mezitím proměnila. Proti Honzově dámě a věži stojí dvě věže, tak trochu jako v Pánovi prstenů. Bílý pěšec může klidně představovat malého, ale velmi důležitého hobita. Po výměně věží na šachovnici zůstávají černý král s dámou a bílá věž krytá svým králem a pěšcem - remis, která znamená těsné vítězství Céčka a první tříbodový zisk Zbrojovky v právě rozehrané sezóně.

 

Všem účastníkům dnešního zájezdu do Slavičína děkuji a těším se na další setkání.

 

Pavel, Mladý vsetínský šachista


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk