Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-VASTO-4

 

1. VASTO Tour jde do finále


Sto šachistů moravských a dva šachisté ze Slovenska se představili na čtvrtém turnaji mládežnické série 1. VASTO Tour 2018-2019 na vsetínských Maštaliskách. Historické prostory obsadili hráči čtyř kategorií, poprvé se v samostatné skupině představili děti do devíti let, které byly na předchozích podujetích zařazeny do kategorie jedenáctiletých, byť byly vždy oceněny zvlášť.

 

Sedmnácti nejmladším šachistům dominoval Filip Trčálek ze Sokola Ústí, druhý skončil Petr Koželuha za ZŠ Integra Vsetín, třetí Jan Macháň z Bystřice pod Hostýnem. Mezi děvčaty byla nejlepší ústecká Ema Trčálková.

 

Mezi dvaceti osmi šachisty do jedenácti let zvítězil Matyáš Babica ze Zbrojovky Vsetín, druhý skončil Pavel Petrovický ze ZŠ Salvátor Valašské Meziříčí, třetí Michal Kamlar z Valašské Bystřice. Juliána Grycmanová ze Sokola Ústí zvítězila mezi děvčaty.
Dvacet osm účastníků měla kategorie do třinácti let. Zde byl nejlepší Jan Baránek z ŠK Zlín, druhé místo obsadil Jáchym Štědrý ze Zbrojovky Vsetín, třetí jeho oddílový kolega Matyáš Zajíček. Děvčatům vévodila Hedvika Režná z ŠK Zlín.

 

Třicet borců se představilo v nejstarší kategorii do šestnácti let, kam se tradičně zařazují i nejlepší šachisté z mladších kategorií. V této elitní skupině zvítězil Matěj Kovář ze Sokola Ústí před Jakubem Mařákem z ŠK Zlín a Lukášem Vaštíkem z Považského Podhradia. Nejlepší z dívek byla Amálie Zádrapová ze Zbrojovky Vsetín.

 

Kompletní přehled výsledků si můžete prohlédnout v excelové tabulce ZDE, případně podrobné statistiky studovat v chess-results ZDE, fotogalerii ze vsetínských Maštalisek si můžete prohlížet ZDE.

 

Série 1. VASTO Tour je série otevřená všem šachistům do šestnácti let, registrovaným i neregistrovaným, z Moravy, Čech, Slovenska, případně i odjinud. Zároveň se ale po celou sezónu hrála jako kvalifikace šachistů ze vsetínského okresu, z nichž se ti nejlepší střetnou o titul přeborníka Valašska. Tento finálový turnaj se uskuteční na ZŠ Integra Vsetín v sobotu 4. května a představí se na něm čtyři osmičky hráčů, jež se utkají v turnaji hraném systémem každý s každým. V přiložené excelové tabulce ZDE můžete vidět jejich sestavy.

 

Závěrečného turnaje se zúčastní jedenáct šachistů ze Zbrojovky Vsetín, osm šachistů ze Sokola Ústí, tři z Karolinky, tři ze Zašové, dva z Valašské Bystřice, dva ze ZŠ Salvátor Valašské Meziříčí a po jednom z Bystřičky, Hošťálkové a ze ZŠ Integra Vsetín.

 

Josef Kovařík


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk