Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-11-KOLO

 

Den blbec nakonec a zhodnocení sezony béčka

 

Poslední kolo krajského přeboru nás čekalo v Holešově. Skládání sestavy nám dnes trošku zkomplikovalo zahraničí - Marek Jurča zavítal do Ameriky, Petra Zajíčka máme v Anglii a David Trčálek se nacházel ve Španělsku. Sáhnout jsme proto museli po „bližších" končinách - přijel nám mimo jiné Kuba Stančík z Brna a Petr Smilek z Prahy (díky za vaši ochotu!). Když k tomu připočtu Honzu Bosáka, Matyáše Kovaříka, Stanislava Juříčka, Jardu Závodného, Karla Hradila a Martina Dvořáka, nakonec nám vznikla velmi silná sestava. Snad jen proti Valašskému Meziříčí jsme se sešli s ještě větší kvalitou.

 

Nicméně jak už tuhle sezonu ukazují vlastně všechny vsetínské celky, ELO je jen číslo. Můžeme kohokoliv porazit, s kýmkoliv remizovat a s kýmkoliv dostat, lidově řečeno, „přes hubu". Pro 11. kolo ZKP v našem případě platila poslední zmíněná možnost. Ani jsme nemrkli a z Holešova jsme si odvezli výprask 6-2. K průběhu partií dnes jen stručně, protože jsem sám stíhal vnímat ostatní partie jen letmo.

 

Kuba překvapivě prohrává, a to poměrně rychle přehlédnutím ztráty figury. Podobný osud potkal také pana Hradila. Prohrává i Jarda, ve slušné pozici zřejmě také přišlo přehlédnutí. Alespoň remízu přidává po vyrovnaném průběhu Honza. V Petrově partii je to řádná divočina, těžko počitatelná. Zápletky zvládl lépe soupeř a je z toho naše už čtvrtá prohra. Již nyní je jasné, že tento zápas prohrajeme. Já získal již v zahájení pěšce, ale soupeř za to získal minimálně dostatečnou kompenzaci. Když dostávám v horší věžovce nabídku remízy, nemůžu odmítnout. Po dobrém boji prohrává Martin. Zkušený soupeř zvládl dámskou koncovku lépe. Boj o čest probíhá na čtvrté desce, kde tlačí na pilu pan Juříček. A tlačí dobře, jako jediný z našeho družstva dnes předvedl výborný výkon okořeněný vítězstvím v koncovce lehkých figur.

 

Krátké zhodnocení celé sezony:

 

Cílem sezony byla záchrana, což se nám povedlo naplnit s přehledem. Záchranu jsme měli jistou již několik kol dopředu. Konečné šesté místo je výsledek, se kterým jsem jakožto kapitán nadmíru spokojen. Velmi důležitým krokem k záchraně byly výhry s Postoupkami a Kroměříží hned v úvodu soutěže. V dobrém budeme vzpomínat třeba právě na výhru s Kroměříží či nečekanou remízu se zlínskými Malenovicemi. Naopak z prohry jako byla ta dnešní se musíme pro příští sezonu poučit a udělat maximum proto, aby se neopakovala.

 

Co se týče hráčů a jejich individuálních výkonů, v první řadě musím ocenit (u některých hráčů!) ochotu a nadšení reprezentovat Zbrojovku Vsetín. Cením si Jardy Závodného, který spolu se mnou jako jediný odehrál všech 11 utkání. Velkou pomoc pro nás znamenal také Honza Bosák, který nastoupil hned osmkrát, stejně jako Karel Hradil. Nejvíce bodů jsem získal já (6/11), velmi důležitý byl příděl 4,5/5 bodů od Marka Jurči. Přes 50 % se ziskem 3/5 dostal už jen Kuba Stančík. Celkově do bojů zasáhlo hned 18 z 19 hráčů na soupisce, což je na jednu stranu skvělé, že prakticky všichni dostali příležitost, nicméně na druhou stranu je smutné, že to bylo způsobeno zejména nedostatečnou disciplínou ze strany některých hráčů. Podrobnější statistiky naleznete například na chess-results ZDE.

 

Celkově sezonu hodnotím pozitivně, určitě je na čem stavět i na čem pracovat.

 

Kapitán „B" týmu, Matyáš Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk