Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-11-KOLO

 

Den blbec nakonec a zhodnocení sezony béčka

 

Poslední kolo krajského přeboru nás čekalo v Holešově. Skládání sestavy nám dnes trošku zkomplikovalo zahraničí - Marek Jurča zavítal do Ameriky, Petra Zajíčka máme v Anglii a David Trčálek se nacházel ve Španělsku. Sáhnout jsme proto museli po „bližších" končinách - přijel nám mimo jiné Kuba Stančík z Brna a Petr Smilek z Prahy (díky za vaši ochotu!). Když k tomu připočtu Honzu Bosáka, Matyáše Kovaříka, Stanislava Juříčka, Jardu Závodného, Karla Hradila a Martina Dvořáka, nakonec nám vznikla velmi silná sestava. Snad jen proti Valašskému Meziříčí jsme se sešli s ještě větší kvalitou.

 

Nicméně jak už tuhle sezonu ukazují vlastně všechny vsetínské celky, ELO je jen číslo. Můžeme kohokoliv porazit, s kýmkoliv remizovat a s kýmkoliv dostat, lidově řečeno, „přes hubu". Pro 11. kolo ZKP v našem případě platila poslední zmíněná možnost. Ani jsme nemrkli a z Holešova jsme si odvezli výprask 6-2. K průběhu partií dnes jen stručně, protože jsem sám stíhal vnímat ostatní partie jen letmo.

 

Kuba překvapivě prohrává, a to poměrně rychle přehlédnutím ztráty figury. Podobný osud potkal také pana Hradila. Prohrává i Jarda, ve slušné pozici zřejmě také přišlo přehlédnutí. Alespoň remízu přidává po vyrovnaném průběhu Honza. V Petrově partii je to řádná divočina, těžko počitatelná. Zápletky zvládl lépe soupeř a je z toho naše už čtvrtá prohra. Již nyní je jasné, že tento zápas prohrajeme. Já získal již v zahájení pěšce, ale soupeř za to získal minimálně dostatečnou kompenzaci. Když dostávám v horší věžovce nabídku remízy, nemůžu odmítnout. Po dobrém boji prohrává Martin. Zkušený soupeř zvládl dámskou koncovku lépe. Boj o čest probíhá na čtvrté desce, kde tlačí na pilu pan Juříček. A tlačí dobře, jako jediný z našeho družstva dnes předvedl výborný výkon okořeněný vítězstvím v koncovce lehkých figur.

 

Krátké zhodnocení celé sezony:

 

Cílem sezony byla záchrana, což se nám povedlo naplnit s přehledem. Záchranu jsme měli jistou již několik kol dopředu. Konečné šesté místo je výsledek, se kterým jsem jakožto kapitán nadmíru spokojen. Velmi důležitým krokem k záchraně byly výhry s Postoupkami a Kroměříží hned v úvodu soutěže. V dobrém budeme vzpomínat třeba právě na výhru s Kroměříží či nečekanou remízu se zlínskými Malenovicemi. Naopak z prohry jako byla ta dnešní se musíme pro příští sezonu poučit a udělat maximum proto, aby se neopakovala.

 

Co se týče hráčů a jejich individuálních výkonů, v první řadě musím ocenit (u některých hráčů!) ochotu a nadšení reprezentovat Zbrojovku Vsetín. Cením si Jardy Závodného, který spolu se mnou jako jediný odehrál všech 11 utkání. Velkou pomoc pro nás znamenal také Honza Bosák, který nastoupil hned osmkrát, stejně jako Karel Hradil. Nejvíce bodů jsem získal já (6/11), velmi důležitý byl příděl 4,5/5 bodů od Marka Jurči. Přes 50 % se ziskem 3/5 dostal už jen Kuba Stančík. Celkově do bojů zasáhlo hned 18 z 19 hráčů na soupisce, což je na jednu stranu skvělé, že prakticky všichni dostali příležitost, nicméně na druhou stranu je smutné, že to bylo způsobeno zejména nedostatečnou disciplínou ze strany některých hráčů. Podrobnější statistiky naleznete například na chess-results ZDE.

 

Celkově sezonu hodnotím pozitivně, určitě je na čem stavět i na čem pracovat.

 

Kapitán „B" týmu, Matyáš Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

4
9.4.2019 17:15:41 - A
Mesie hrábje z Ohrady má pravdu, souhlasím. Hezký nadpis článku. Není to první nadpis, který má hezký název. Už se tu vystřídala spousta nadpisů...
 

3
8.4.2019 14:57:14 - hrábje z Ohrady
Krásný začátek nadpisu, byl to opravdu den blbec. V takové sestavě dostat 6:2, to je už opravdu smůla. Při tom to ze začátku vypadalo docela nadějně, ale pak se to najednou začalo „sunout“ dolů. Trochu mně to připomnělo jednu epizodu z mého účinkování za Východoslovenské železárny v tehdejší 2.lize. Hrálo se utkání Martin - Košice a rozhodčí zapisoval: 1:0, 2:0, 3:0, atd., až za stavu 6:0 (zcela znechucen průběhem) dal mistr Plachetka svoji partii za remízu a pouze já dotáhl těžkou koncovku do výhry. No, prostě jako v Holešově. Ale naštěstí nám ta celková prohra nevadila, vždyť už před utkáním bylo jasné, že skončíme uprostřed tabulky a kupodivu i přes vysokou porážku to stačilo na 6.místo. Ještě pochvala kapitánovi Matyášovi, který to po celou dobu sezóny neměl při skládání sestav jednoduché. „Bafuňářskou“ funkci však zvládl velice dobře, stejně tak jako hru, 6 bodů z 11 partií je slušný výsledek. P.S. Ještě malinká oprava: hrál jsem na 5., ne na 4.šachovnici a koncovka je docela poučná: № 4657. Lukša Z (1934) – Juříček S (2100), Kraj. přebor 2018/19 (Holešov - Vsetín B 6:2), [C04] francouzská Kf1,Sd2,Jh5,Pc3,f2 - Ke5,Sf6,Jd5,Pc4,g4 (5+5) V této chvíli bylo utkání již ztraceno (Holešov vedl 3½:½ a v dalších dvou partiích jsme stáli na prohru), ale o to větší jsem měl motivaci. Po nešťastné prohře v předchozím kole (viz № 4656.) jsem chtěl mít alespoň vyrovnanou bilanci a také aby Zbrojovka nezůstala bez jediné výhry. 52.-Ke4! 53.Jxf6 (Jinak by okamžitě padl Pc3) 53.-Jxf6 54.Ke2 Jd5 (Zugzwang!) 55.Se1 Jf4 56.Kf1 Kd3 (Tím je partie vyřízena. Bílý se ještě pokusí rozměnit pěšce „f” za „g” a za posledního dát střelce, ovšem ve vzniklé koncovce se ocitne v naprosté pasivitě. Ostatně byl tak po celou partii a rozhodující bude můj manévr jezdce, viz 58.-61.tah) 57.f3 gxf3 58.Sh4 (Není už nic lepšího: 58.Sg3 Je2 59.Se5 Ke3! 60.Ke1 f2 61.Kf1 Kf3 -+; 58.Kf2 Jg2! -+) 58.-Jd5! 59.Se1 Jxc3 60.Kf2 (Že by remíza?) 60.-Je4! (Ne!) 61.Kxf3 Jd2 0-1 Proměně posledního pěšce nelze zabránit. [glos. SJ]
 

2
8.4.2019 14:13:58 - Honza
Diskutér A má naprostou pravdu. Vsetín čeká těžká sezóna. Na druhou stranu - kdy čekala Vsetín lehká (nebo alespoň "netěžká") sezóna? Nepamatuji.
 

1
8.4.2019 14:10:16 - A
Vsetín B se sice zachránil, ale příští rok to může být úplně jinak. Když bude mít Vsetín družstvo v 1.lize, tak bude nevýhodou, že budou hrát týmy A, B, D v jeden den. Vsetín čeká těžká sezóna.
 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk