Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

2-LIGA-11KOLO

 

Valašský zázrak

 

Poslední kolo je vždy velmi zrádné. Nikomu už se moc nechce, karty jsou rozdány a jaro se hlásí o své práva. Nicméně letos tomu tak nebylo (tedy až na to jaro). Ten, kdo losoval skupinu "E", nemohl absolutně předpokládat, že v posledním kole se spolu v přímém souboji o první místo utkají Grygov se Vsetínem. Copak Grygov - družstvo, které ještě před dvěmi lety hrálo extraligu, tak to byl logicky favorit soutěže, ale Vsetín? Družstvo, které bylo papírově (podle ELO) na šestém místě? Tak s ním nepočítal pravděpodobně nikdo.

 

Při skládání soupisky to měl kapitán tentokráte velmi jednoduché. Všichni chtěli hrát! Dokonce i Petr, na něhož nezbylo místo v sestavě, jel s námi. A tak jsme mohli zahájit úderem desáté v krásném prostředí Přírodovědecké fakulty.

 

Jako první skončila partie kapitána Honzy (Bosák-Bareš), který přehlédl možnost taktického úderu a pak už jen v partii tahal za kratší konec provazu. Jako druhá skončila partie dvoj leaderů (Biolek-Motúz), která byla od začátku až do konce vyrovnaná. Nicméně domácí vedli 1,5:0,5. V té chvíli akcie Vsetína prudce klesaly, protože Radek měl kvalitu méně a Vláďa měl něco navíc, ale trpěl pod útokem. Jenže Vsetín má dva "slovenské draky". První sice remízoval, ale druhý velmi zkušeně na čtverce (Vereš-Zatloukal) přehrál soupeře a srovnal skóre. Pak zaúřadoval Vláďa a asi v nejdůležitější partii zápasu soupeři odebral materiál (Sluka-Bělunek) a rázem jsme vedli. Radek vyinkasoval od soupeře kvalitu zpět a ti, kteří před několika desítkami minut prodali akcie Vsetína pochopili, že udělali chybu. Zbývaly ještě čtyři partie, ale vypadalo to v nich takto: na dvojce ve Valašsko Bystřickém souboji Pavel (Viták-Obšívač) měl pěšce navíc. Na pětce Kuba (Zvolánek-Stančík) měl kvalitu za pěšce. Na šestce Dominik (Parák-Fuksík) měl pěšce navíc a na sedmičce Radek (Švancara-Zádrapa) měl také pěšce navíc. Nicméně všichni své osobní ambice obětovali ve prospěch družstva a postupně své partie dali za remízu. Takže celkové vítězství 4,5:3,5 nás ponechalo na prvním místě v druhé lize.

 

Takže co se nepovedlo na Vsetíně hokejistům, to dokázali šachisti. Vybojovali a doslova vydřeli první místo. Někdy s obrovským štěstím, někdy zaslouženě. A proč? Protože máme jednu z nejlepších docházek. Protože máme náhradníky, kteří jsou ochotni přijet z Anglie či Prahy, když je družstvo potřebuje. Protože v zápasech nehrálo jen 8 hráčů, ale hrál celý tým. Protože máme hráče, kteří hrát šachy umí. Protože máme hráče, kteří se na každou společnou neděli těší. Protože hrát soutěže družstev za Zbrojovku Vsetín není nutnost nebo povinnost. Je to čest.


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk