Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-10-KOLO

 

Bojovný zápas bez remíz

 

Kolo s pořadovým číslem deset znamenalo pro béčko poslední domácí zápas sezony. Na Vsetín zavítal tradiční účastník krajského přeboru, Staré Město „D". Oba týmy nastoupily ochuzeny o několik hráčů přední části soupisky. Elově měli mírně navrch hosté, ale předem nebylo nic rozhodnuto. Vsetínští nasadili tuhle osmičku hráčů: Kovařík, Juříček, Trčálek, Matůš, Závodný, Budík, Hradil, Dvořák. Tedy i tentokrát nás reprezentovala poměrně mladá sestava.

 

Průběh utkání naznačoval tuhý boj. Zahájení nevyšlo Martinovi a přišel o kvalitu, pěšce se naopak podařilo získat Jardovi. Jinak dlouho nic zajímavého. Martinova pozice se asi po třech hodinách hry rozpadá a první bod tedy zapisují hosté. Druhý bod rovněž putoval na Slovácko, jelikož Pavel to trošku přehnal s aktivitou, oslabil si krále a toho soupeř využil. Snížit dokázal Jarda a vzhledem k postavení na ostatních šachovnicích se dala predikovat celková remíza.

 

Naneštěstí panu Juříčkovi proklouzla poměrně snadná výhra mezi prsty, naopak soupeř naplno rozjel útok, který již nebylo možné zastavit. Pan Hradil udržoval rovnou pozici, a když soupeř neopatrně vyjel dámou, začal mu ji napadat tak nepříjemně, až zkušený Zbrojovák získal figuru a zvítězil. Na 3-3 se podařilo srovnat Davidovi. V komplikované partii měl pravděpodobně celou dobu navrch a přesným postupem dohnal černého ke vzdání partie. Dohrává Filip a Matyáš, oba mají o něco horší pozice. Filip nakonec neustál útok na svého krále. Ani Matyáš se nezmohl na víc než na kapitulaci, soupeř předvedl, že (nejen) koncovky ovládá dobře.

 

Výhru 5-3 si tedy odváží hosté, přičemž všechny partie skončily resultáty. Nula remíz z osmi partií svědčí o velké bojovnosti obou týmů, což mohu potvrdit. Zajímavostí je, že bílé figury zvítězily hned sedmkrát a jen jednou zaznamenaly prohru (viníkem je kapitán Matyáš :-) ).

 

Poslední kolo nás čeká za 2 týdny a troufám si říci, že půjde o pekelně zajímavé kolo. Vsetín zajíždí do Holešova, ale nejdůležitější boje svedou Boršice, Francova Lhota a Malenovice. Všechny tyto tři týmy mají šanci na postup do druhé ligy. A zajímavý bude i boj o záchranu. S určitostí padá Valašské Meziříčí a k nim se přidá ještě jeden nebo dva ze čtveřice: Postoupky, Zlín, Valašská Bystřice, Holešov. Již za dva týdny budou tajenky dořešeny...

 

Matyáš Kovařík

 

 

 P  Družstvo
 V 
 R 
 P 
  B
 1  SK Boršice A
 8  0  2  24  
 2  ŠO TJ Sokol Francova Lhota
 7  2  1  23
 3  ŠK Zlín-Malenovice A
 7  2  1  23
 4  ŠK Staré Město C
 6  2  2  20
 5  ŠK Staré Město D
 6  1  3  19
 6  ŠK Zbrojovka Vsetín B
 4  2  4  14
 7  Slavia Kroměříž C
 4  1  5  13
 8  Sokol Postoupky A
 3  0  7   9
 9  ŠK Zlín B
 3  0  7   9
10  TJ Sokol Valašská Bystřice A  

 2  2  6   8
11  ŠK Holešov A
 2  2  6   8
12  TJ Valašské Meziříčí A
 1  0  9   3


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk