Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

D-2019-1

 

DÉČKO VE VSETÍNSKÉM DERBY


V závěrečném kole regionálního přeboru přivítalo naše Déčko hosty až ze vzdálené vsetínské sokolovny. Šachisté Mezu čekali před staronovou šachovou hernou na Lapači už o půl deváté. Brzy se ukázalo, že ke vsetínskému derby dorazili v téměř nejsilnější možné sestavě. Domácí Delta-team se v plném počtu sešel pět minut před devátou, a to (pokolikáté už?!) bez několika hráčů základu.

 

Martin a Nela nastoupili v barvách našeho Béčka, které by snad jinak odjelo do Malenovic v šesti... Laskavý čtenář určitě tuší, co je hlavní příčinou tohoto již chronického stavu věcí. Ano, Matyášovi opět chyběli hráči zmámení ambicemi oddílu, který ani nemá vlastní mládežnickou základnu. Hoši (ne)zklamali a ke spoluhráčům z mateřského oddílu se (pokolikáté už?!) otočili zády. Nezbývá než doufat, že v neděli na oplátku přijede našemu Céčku posila z Huslenek... Stará moudrost praví, že všechno zlé je k něčemu dobré. Martinův skvělý výkon přispěl k překvapivému úspěchu našeho druhého týmu v krajském přeboru. Gratuluji! Pozornosti laskavého čtenáře si dovolím doporučit Matyášův článek o dramatickém nedělním utkání Béčka.

 

Ale vraťme se ke vsetínskému derby, kterým se uzavřelo vcelku úspěšné účinkování Déčka v letošním ročníku regionálního přeboru. Počáteční skóre vyrovnaného utkání se změnilo dvěma rychlými remízami Jardy Zátopka a Matěje. Další dva nerozhodné výsledky zaznamenali Standa na osmé a - světe, div se - kapitán družstva na první desce. Nabídku remízy od mnohem zkušenějšího soupeře jsem za stavu 1,5 : 1,5 bez dlouhého váhání přijal. Ve stejné chvíli Klára odrazila nebezpečný útok a Jarda Galetka začal hrát na jednu branku. Ani na dalších šachovnicích nic nenasvědčovalo tomu, že bychom v posledním zápase sezóny měli prohrát.

 

Blížila se dvanáctá hodina, když se náhle snad během jediné minuty zhroutily pozice na čtvrté a šesté šachovnici. Dvojí přehození tahů znamená, že hosté získají celé dva body. Mezitím vyhrává Jarda a stav utkání je 3 : 4. Zvítězit už nemůžeme, ale Klára má na druhé desce vyhranou koncovku a vyrovnání je na dosah. Naše hráčka po velkém boji získaný materiál ztrácí a divoká partie končí nerozhodně. Nevadí, jakékoli umístění v polovině tabulky bude Delta-teamu určitě slušet.

 

Letošní ročník regionálního přeboru jsme zakončili na pěkném šestém místě s celkovým ziskem jedenácti bodů. To je přibližně o jedenáct bodů více než jsme čekali před odjezdem k prvnímu podzimnímu zápasu. Všem šachistům a šachistkám, kteří se na tomto úspěchu podíleli, patří veliké poděkování.

 

Pavel, Mladý vsetínský šachista

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

12
27.3.2019 18:59:01 - A
Pod tímto pseudonymem se skrývá "A". Soudruh "A" už pochopil, že se jedná o žert. Vsetín většinou v článcích nemá chyby v interpunkci jako např. Vlčnov. soudruh "A"
 

11
24.3.2019 22:23:33 - Pavel
Soudruh A, ať už se pod tímto "pseudonymem" skrývá kdokoli, zřejmě nepochopil, že v mé hře s interpunkcí se jedná o žert. Nevadí. Mimochodem, označení "soudruh" je zde čistě záměrné.
 

10
24.3.2019 18:05:49 - A
Nějak se tam vloudila, udělal se překlep. Stane se. Oprava: V podpisu je chyba v interpunkci, místo "Pavel, Mladý vsetínský šachista" má být "Pavel Mladý, vsetínský šachista".
 

9
24.3.2019 17:58:39 - Matyáš
Ve vašem komentáři je chyba v interpunkci, pane A. Čárka před "má být" je zde nadbytečná.
 

8
24.3.2019 16:25:48 - A
V podpisu je chyba v interpunkci, místo "Pavel, Mladý vsetínský šachista", má být "Pavel Mladý, vsetínský šachista".
 

7
21.3.2019 14:00:31 - A
"A" neznamená Tonda.
 

6
20.3.2019 18:53:56 - Pavel
Ahoj, Tondo, jak se pořád máš?
 

5
20.3.2019 16:22:06 - A
To je škoda...
 

4
15.3.2019 18:45:47 - Matyáš
Jaká škoda, že "A" nemá jméno... :-)
 

3
15.3.2019 18:26:39 - A
Vsetín prohrál, jaká škoda...
 

2
8.3.2019 12:40:22 - Matyáš
Déčko sice prohrálo, ale pralo se statečně. Klobouk dolů za celou sezonu, vedli jste si nad očekávání dobře. A ano, docházka béčka je trochu smutná, moc se mi líbí moudrost zmíněná Honzou. "Hrát za družstvo je nejvyšší čest." Pod to se plně podepisuji, bohužel v dnešní době asi jako jeden z mála.
 

1
8.3.2019 8:45:02 - Honza
Domnívám se, že výkony "Mladého" družstva D jsou ozdobou letošního regionárního přeboru. Co se týká docházky družstva B - tak to je samostatná kapitola, ke které se hodlám vyjádřit v závěrečném hodnocení všech družstev. Když jsem byl žák a začal jsem hrávat soutěže družstev, tak mi tehdejší kapitán řekl jednu životní moudrost: "Hrát za družstvo je nejvyšší čest, které se ti mohlo dostat. Na zápas přijímám pouze tři omluvy: Nemoc, Smrt a Svatba. A ta svatba musí být ještě vlastní". Bohužel, teď je jiná doba a hrát za družstvo už není otázkou cti.
 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk