Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-9-KOLO

 

Sladká remíza

 

Deváté kolo krajského přeboru znamenalo pro zbrojovácké béčko nemalou výzvu. Vždyť proti nám stál kalibr z nejtěžších - zlínské Malenovice. Tím spíš, když naše sestava byla, z různých důvodů, ochuzena o množství jmen zejména z přední části soupisky. Nakonec tedy výzvu přijala následující osmička hráčů: Bosák, Kovařík, Matůš, Závodný, Jurča, Budík, Dvořák a Otáhalová. Povšimněte si prosím, že naši sestavu tvořila hned trojice hráčů ročníku narození 2003, jeden ročníku 2001 a jeden 1999. Mladičká sestava! Naopak mezi našimi soupeři byli k vidění například dva mezinárodní mistři - IM Zpěvák a IM Babula. Malá statistika: soupeři měli ratingovou převahu na všech šachovnicích. A to nemalou - průměrně se na jejich kontě nacházelo o 258 bodíků Ela více! Člověk by čekal jasný zápas, plně v moci domácích. Ale my dnes byli proti...

 

První bodík naděje vykřesal již po hodině a půl hry Marek. Celou partii držel výhodu na své straně, a když jeho soupeř uviděl vynucený přechod do jasně prohrané pěšcové koncovky, raději předem kapituloval. Na ostatních šachovnicích se zatím odehrávají vyrovnané boje, nejvyrovnanější se zdá Jardova partie. Také že Jarda remízu nabízí, nicméně soupeř chce vyhrát. Avšak vzápětí provádí trestuhodnou hrubici, kterou Jarek nekompromisně trestá a zvyšuje na 2-0 pro vsetínské.

 

škz-zlin

Partie Závodný-Janál: černý provádí hrubku 24...Vc8??, načež bílý reaguje 25.Vf3 a za tři tahy vítězí


Na další výsledky si chvíli musíme počkat. Honza stojí pasivněji, ale srdnatě bojuje. Matyáš ztratil výhodu, ale drží přibližně rovnou pozici. Filip nemá žádné problémy, stejně tak Nela. Hůře stojí možná Martin a určitě Pavel, který bojuje o remízu. Tu, bohužel, nakonec neudržel a domácí snižují na 1-2. Blíží se časové tísně prakticky na všech šachovnicích. V jedné takové kazí Nela slušně vedenou partii a nezbývá jí, než složit zbraně a krále. To Martin časovku zvládl na výbornou, silného soupeře připravil o kvalitu a jde tvrdě za vítězstvím. A tak je také dokonáno, Martin obral soupeře nejen o kvalitu, ale následně i o figuru a posléze o celý bod. Bravo.

 

Rozhoduje se na prvních třech deskách. Filip držel partii celou dobu v poměrně klidných vodách, nedovolil nic zásadního soupeři a ani soupeř jemu. Tedy zasloužená remíza. Vedeme 3,5-2,5 a k senzaci je blízko. Honza s Matyášem proti mezinárodním mistrům shodně drží o něco horší, ovšem nejspíše remízové koncovky. Pavel Zpěvák ale ukazuje své vysoké kvality, a nakonec Honzu přehrává. I tak se Honza rozhodně za svůj výkon nemusí stydět, byl to velký boj do posledních chvil. Co se Honzovi nepodařilo, podařilo se Matyášovi. V horší, oboustranně velmi náročné koncovce, nachází cestičku k remíze. V Malenovicích se tedy zrodil poměrně nečekaný výsledek a to remíza 4-4.

 

Tahle remíza má tedy určitě sladkou příchuť, vždyť jak už bylo zmíněno, k zápasu jsme nastupovali jako jasní outsideři. Jakožto kovaného zbrojováka mě těší i fakt, že se tento krásný výsledek zrodil i díky výkonům mladých hráčů. Pokud nám mladí u šachu vydrží, nemusíme mít o budoucnost klubu strach.

 

Matyáš Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk