Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

2-LIGA-8KOLO

 

Jedeme dál!

 

Druhá liga uhání mílovými (vlastně dvoutýdenními) kroky vpřed a nás dnes potkaly Kunovice. Papírově byl zápas rozhodnut a předzápasové prognózy nás postavily do role favorita. Tedy přesně to, co moc neumíme. Chyběl nám Kuba a Vláďa a naopak zaskočil Petr a Matyáš. V 10:00 se začalo a tentokráte se děly věci hned od začátku. Nejprve "náš cizinec" Andy remízoval poměrně brzo s "téměř domácím"Martinem Beilem. Dominikovi na čtverce Josef Knotek poměrně brzo obětoval figuru, Dominik ji sežral a pak se ubránil a uplatnil převahu figury k výhře, tj. 1,5:0,5. Karol na jedničce narazil v "dubnickém" souboji na Pavla Zpěváka, partie byla hodně ostrá, ale nakonec se neradoval nikdo (nebo oba dva). Remíza a vedeme 2:1. Pak Petr na sedmičce přehrál Petra Malůše a bylo to 3:1. V té chvíli to vypadalo na hladké vítězství, zejména když Pavel sehrál pěknou partii s Joannou Worek a prakticky k ničemu ji nepustil a remíza byla asi zasloužená 3,5:1,5. Dohrávaly se poslední tři partie, kde Matyáš měl figuru za dva pěšce po nekorektní oběti Gaba Slanicaye, Honza měl s Liborem Rojarem pěšce více a Radek měl s Radkem Holmanem trochu lepší pozici. Pak ale přišel nečekaný kolaps Matyáše, který přehlédl ztrátu věže, a také Honzy, který podcenil soupeřův útok a ztratil materiál, takže to s námi vypadalo všelijak. Naštěstí Radek vyhrál jezdcovou koncovku a tak jsme mohli slavit vítězství, při němž jsme měli hodně odřené uši.

 

 

Jenže doposud vedoucí Grygov jen remízoval s Prušánkami, takže i toto "odřené" vítězství nás poslalo do čela druhé ligy. Soutěž je ale tak zamotaná, že se vůbec nedá předpokládat, jak další zápasy dopadnou, nicméně na čele se budeme hřát ještě minimálně do 24.února. Tehdy se totiž hraje další kolo. No a co dál? Nechte se překvapit!

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

4
27.3.2019 16:04:01 - A
Gratulace Vsetínu k výhře, nicméně Kunovice jsou jedním z nejslabších soupeřů 2.ligy E. Od Vsetína se očekávalo, že Kunovice porazí vyšším poměrem, ale každá výhra se počítá. Vsetín jede!
 

3
15.2.2019 11:36:04 - Honza
Doporučuji k přečtení článek na vlčnovském webu o 2.lize skupiny E z úst Petra Piska a Pepy Bednaříka. Hezky se to poslouchá, za pochvaly na téma "Vsetín vede" všem děkuji. Nicméně všem také říkám: "Stůjme nohama na pevné zemi".
 

2
13.2.2019 10:52:08 - Koutný
zástupce kapitána Vlčnova Vám posílá gratulaci a tešte se na těžký zápas...:) ...budeme zápas přenášet on-line tak si ten zápas užijeme všichni....Jste na prvním místě, ale my Vám to budeme chtít malinko víc znepříjemnit....těším se na zápas...Petr
 

1
11.2.2019 20:14:14 - Pavel
Kapitán Déčka si dovoluje zaslat gratulaci kapitánovi Áčka. Toto se čte opravdu moc hezky. Jen tak dál...
 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk