Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-6-KOLO

 

Zkušenost rozhodla


Šesté kolo krajského přeboru zavedlo béčko Zbrojovky na horkou půdu Francovy Lhoty. Teda horkou... Spíše ledovou, protože jak ve Francově Lhotě, tak na Vsetíně vládly toho dne mrazy. Naštěstí nebyla na bodu mrazu naše nálada a odhodlání ve Francovce uspět. Na tento zápas jsme nejeli jako favorité, chybělo nám hodně hráčů. Příležitost zahrát si poprvé v životě KP dospělých tak dostala Nela Otáhalová. Na tento zápas nás posílil i navrátilec z Anglie, Petr Zajíček.

 

Poměrně dlouhou dobu se stav utkání držel na 0-0 a ani na jednotlivých šachovnicích nebylo nic rozhodnuto. Postupem času začínal stát lépe Kuba Stančík, Petr Zajíček i Karel Hradil, utkání se tedy vyvíjelo poměrně dobře pro naše barvy. Po pár hodinách hry však začala úřadovat zkušenost domácích. Adéla Bierská přehlédla v kombinaci mat a Francovka vedla 1-0. Brzy nato padla také Nela, když sice srdnatě bojovala, soupeř ji však nakonec přetlačil. Třetí nulu na náš účet připisuji já poté, co v docela zajímavé, objektivně asi rovné koncovce dělám hloupou hrubou chybu a ztrácím kvalitu. Stav 3-0 pro nás už tak pozitivní nebyl. Naštěstí po slušném výkonu koriguje Kuba. Dle svých slov sice nejspíš mohl jednu dobu přijít o krajního pěšce, jinak však (podle mě) určoval pravidla hry jen on.

 

Jarda Závodný tou dobou sice ztrácí materiál, nikoliv však hlavu a pozici a hlavně - David Trčálek má materiální převahu, musí jen ubránit hrozby soupeře a vyhraje. Petr Zajíček rozvíjí svou převahu a Karel Hradil už je prakticky vyhraný. Věřím tedy, že celková plichta není nereálná. Tím spíš, když Karel opravdu vítězí - dobrý výkon! Jarda nakonec musí kapitulovat, materiální převaha už byla příliš velká. Situace se komplikuje u Davida, kde najednou pozice není vůbec jasná a partie může dopadnout jakkoliv. Davidův soupeř vedl partii velmi agresivně až nekorektně, nakonec se mu ale podařilo Davida ošidit a naše posila z Ústí prohrává. Nanejvýš korigovat tedy může Petr Zajíček. To nakonec dokázal jen částečně - dělbou bodu, neboť soupeř zahrál velmi pevně a jistě.

 

Celkový výsledek 5,5-2,5 hovoří jasně ve prospěch domácích. Samotný průběh zápasu tak jasný nebyl a jsem rád, že jsme jedny z favoritů soutěže dokázali i v oslabené sestavě alespoň potrápit.

 

Matyáš Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk