Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

2-LIGA-6KOLO

 

Už nevedeme

 

První zápas roku 2019 odehrálo naše A v Kroměříži. Ti, kteří se těšili na souboj Malinovský - Motúz měli smůlu, neboť Karola rodinné povinnosti do zápasu nepustily. Chyběl nám i Andrej, takže nebezpečné družstvo Kroměříže B bylo favoritem, protože nastoupilo v očekávané sestavě s IM Malinoským a FM Karlíkem a Cagašíkem. Po příjezdu do sportovní haly jsme jako obvykle prošli kolem basketbalového zápasu a pak jsme se již přivítali se starými známými. Posuďte sami: Honza Bosák, Petr Zvardoň, Petr Petřík, Mira Kašík, Roma Brázdil a Milan Pastirčák se znají ještě ze žáků cca 45 let, podobně dlouho se znají Standa s Vláďou Karlíkem ze společné vojny. Vláďa Bělunek a Tomáš Cagašík je podobná dvojička a určitě by se našly i další.

 

Nicméně na šachovnici si nedarujeme ani políčko a přesto se první dvě hodiny nic mimořádného nestalo. Jako první skončila partie Dominika s Romanem Brázdilem (4). Dominik ze zahájení vydoloval pěšce (tedy spíše mu ho soupeř obětoval), ale stál dost podezřele. Nicméně Dominik dokázal soupeřovy hrozby eliminovat a nakonec získal figuru a bylo po partii. Druhou výhru přidal Standa (8), který ve své partii s Gustou Jablečníkem dokázal, že se dá vyhrát i proti dvěma střelcům, když je dokážete omezit a udržet na uzdě. Závěrečná Standova kombinace byla lahůdkou a vzpomněl jsem si přitom na známou pozici Sc3, Jf6 a černý král na h8 a úloha zní: mat půltým tahem - prostě stačí zvednout jezdce...

 

Pak dostal nabídku remízy Kuba s Vláďou Karlíkem (3) a myslím, že to byla remíza zasloužená. V kapitánském souboji Honza - Petr Petřík (6) měl náš kapitán malou výhodu, ovšem realizace nebyla úplně optimální a tak partie skončila remízou. Nicméně vedli jsme 3:1 a vypadalo to velmi nadějně. Pak ale pokazil partii Petr s Mirou Kašíkem (8) a bylo 3:2. Krásnou partii sehrál Vláďa s Tomášem Cagašíkem. Celou partii stál lépe, pak ještě odrazil poslední útok a bylo 4:2. Jenže dohrávali Radek s Mirou Benešem a Pavel s Karlem Malinovským. Radek stál celou partii podezřele a soupeř to do výhry dotáhl. Nakonec o zápase rozhodla první deska. Pavel vůbec nestál špatně, ale postupně se ukázalo, proč je Karel Malinovský IM. Sebral Pavlovi dva pěšce, Pavel to ještě chvíli zkoušel, nicméně marnost nad marnost.

 

Takže nakonec 4:4. Je remíza ziskem nebo ztrátou? Nechť posoudí historie (tedy teď spíše budoucnost). Myslím, že remíza byla spravedlivým obrazem dění na deskách. Protože Grygov v 6. kole vyhrál, tak 2.liga E má nového vládce. Je jím zaslouženě právě Grygov.


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk