Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-5-KOLO

 

Bílý balet

 

Bílý balet nebo také bílá smršť. Tak by se dal nazvat první zápas béčka po novém roce. Jednak proto, že za okny můžeme pozorovat takřka Ladovskou zimu a druhak zejména proto, že bílé figury tentokrát naprosto dominovaly. Za hustého sněžení doráží kromě hostů z Valašské Bystřice také domácí tým, jmenovitě Kuba Stančík, Honza Bosák, Matyáš Kovařík, Filip Matůš, Jarda Závodný, Adéla Bierská, Marek Jurča a Karel Hradil. Zápas může vypuknout.

 

Poměrně brzy dohrává Jarda, jehož výměnná francouzská za celou dobu prakticky nevybočila z rovnováhy. Na ostatních šachovnicích se však odehrává tuhý boj. Aktivněji stojí Kuba, Matyáš i Marek (všichni bílé figury) a hůře stojí jen Karel, kterému v taktické kombinaci unikl protiúder soupeřky. Každopádně, k rozuzlení partií dochází až kolem jedné hodiny odpolední. Bohužel prohrála Adéla. Ta se ocitla pro ni v netypické pozici - měla čistý materiál navíc, musela si však dávat pozor na útok soupeře. Objektivně měla partii vyhranou, ale nezahrála přesně a soupeř ji potrestal matovým útokem. Stav utkání srovnává Marek, když celou partii hýřil aktivitou a hrálo se jen na jednu branku. Dle svých vlastních slov sice Marek prošel kolem několika jasnějších výher, na soupeře to však i tak stačilo.

 

Do vedení nás dostává Kuba, když po dobře vedené partii utlačil soupeře. Trošku škoda, že se soupeř vzdal, v pozici se rýsovalo matování jezdcem a střelcem :-) Vedení nám vydrželo i po remíze Filipa. Aktivita bílého na královském křídle a černého na dámském nakonec dospěla k výměnám až do koncovky nestejných střelců. Dohrávají se tři partie - Honza, Matyáš a Karel. Přestože Karel bojoval a soupeřce uplatňování výhody znepříjemňoval, jak jen to šlo, nakonec padnul. Zato Matyáš tlačí na výhru (byť jsou v pozici oboustranné hrozby) a Honza má objektivně přivyhranou koncovku lehkých figur. Výhra Honzovi bohužel proklouzla mezi prsty, remízu by však neměla být problém. Opět se však jednou ukázala zrádnost koncovek a soupeřův vzdálený volný pěšec prchl do dámy, škoda! Kolem půl třetí končí poslední partie. Matyáš nakonec vyhrává. Celou partii měl navrch, pak získal pěšce, ale v pozici se objevilo docela dost oboustranných taktických hrozeb. Po výměně figur Matyáš vítězí ve věžové koncovce.

 

Celkově se tedy s Valašskou Bystřicí rozcházíme smírně 4-4, přičemž oba týmy hned třikrát (!) využily výhodu bílých figur. Vzhledem k vývoji utkání je pro nás remíza spíše smolná, ani jedna z proher přijít nemusela. Karel po zahájení stál výborně, Adéla mohla uplatnit materiální výhodu a Honza mohl nejspíše i vyhrát koncovku. To se však někdy stává, musíme se holt smířit s tím, že tříkrálová neděle pro nás letos nebyla tříbodová, ale jen jednobodová. V tabulce krajského přeboru nám aktuálně patří docela klidná 6. příčka, v příštím kole zajíždíme do průběžně páté Francovy Lhoty.

 

Matyáš Kovařík

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk