Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

2-LIGA-4KOLO

 

Kvalita sem, figura tam!!

 

V neděli 2.12. jsme zajížděli k zápasu 4.kola do Prušánek. Cíl byl jasný, vyhrát a nadále se vyhřívat na první příčce tabulky 2.ligy E.

 

Pár minut po desáté hodině mužstva zasedla k šachovnicím a bylo jasné, že to bude boj o každý půlbodík, neb elové rozdíly byly minimální.

 

Jak se jednotlivé partie vyvíjely po zahájení moc nevím. Dokud hraju, tak na ostatní jen mrknu, spočítám dřevo a jdu zase dál. Po 3 hodinách hry se mi podařilo vyhrát a vedeme.

 

Hrála sa španělka s urychleným d4, kde po jistém tahu vím, že bílý stojí líp, ale nemohl jsem si vzpomenout, jak přesně pokračovat. Soupeř asi ani nevzpomínal, spíš vůbec nevěděl a zahrál pár nepřesných tahů. Získal jsem kvalitu (1) a hotovo. Jdu se dívat: Karol kvalita míň (2), Pavel kvalita míň (3), Kuba stojí vyrovnaně, Radek mírně líp, Honza figura míň za tři pěšce (4), Petr figura míň(5) a Matyáš dle mne akčně vyrovnaně s mnoha možnostmi. Jak toto dopadne ??

 

Karol odmítátá nabídku remízy a vyhrává. Hrálo se něco, kde jen oba hráči věděli co. My ostatní smrtelníci doteď nevěříme, že to byla varianta. Po partii jsem se Karola ptal, jaký měl plán hry na výhru, když odmítl remis s kvalitou méně(za 2 pěšce). Rozkmital ruku nad šachovnicí a já mu věřím. Ale jestli tomu rozumím, to nevím :). V rychlém sledu skončí partie Pavla a Petra. Oba prohrávájí, za figurku méně nic rozumného nebylo.

 

Je to 2:2 a další kolečko odhadů. Kuba stojí vyrovnaně, ale jeho partii jsem bral za nejvíc ohroženou. Ráno ve vlaku říkal, že nic než výhru nebere a to se to potom snadno přepálí. Radek stojí přivyhraně - rovný materiál ale potenciální volný vzdálený pěšec, tak snad... Honza jako správný vojevůdce postupuje pěšci (krom krále mu nic jiného nezbylo) proti střelci a postupuje odvážně-tuším bodík. A Matyáš již figura navíc(6), vyhraná kocovka - jen se nesplést. Vojevůdce Honza pěšci postoupil - vedeme 3:2. Radek si vzdáleného pěšce vytvořil, ale v horším provedení než mohlo být a spravedlivá remis.
Odjíždím na vlak a věřím ve vítězství 4,75:3,25 (u Kuby se neumím rozhodnout).

 

Doma se dozvídám konečných 4,5:3,5 a můžeme si odškrtnout další splněný úkol v cestě za záchranou. Jak říká Pavel:"Nejlepší způsob jak se udržet, je postoupit."

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetin



zk