Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-3-KOLO

 

Štěstěna na výletě

 

K utkání třetího kola krajského přeboru k nám zavítali hosté z Boršic. Boršice tenhle zápas vzaly více než vážně, což lze vysledovat z jejich sestavy - nastoupilo proti nám prvních 7 hráčů jejich soupisky! Ani my však předem neházeli flintu do žita, protože sestava Bosák, Smilek, Kovařík, Juříček, Závodný, Jurča, Budík a Hradil předurčovala, že zápas bude vyrovnaný a napínavý.

 

Po hodině hry skončily hned dvě partie - jak Karel Hradil, tak Jarda Závodný dali své pozice za remízu. U Karla to byl rychlý přechod do rovné koncovky, u Jardy jistota remízy v dobře rozehrané partii proti silnému soupeři. Další dvě remízy přicházejí po necelých 3 hodinách hry. Postaral jsem se o to já (Matyáš Kovařík) a Marek Jurča. Já získal prostorovou převahu, kterou jsem však nedokázal zužitkovat a přechod do remízové koncovky (po pozápasovém rozboru s Honzou Bosákem a Standou Juříčkem jsme si mysleli, že šla i vyhrávat, ale unikly nám některé možnosti soupeře, takže motor hlásí rovinu) znamenal dělbu bodu. Marek stál většinu partie mírně hůře, ale nikdy nepustil soupeře k větší výhodě. Přesnými tahy tedy i Marek dosáhl remízy.

 

Nyní nás čekalo vyvrcholení zápasu. Soupeř Pavla Budíka zapomněl udělat rošádu. Tak Pavel pěkně obětoval kvalitu a nemilosrdně soupeře rozsekal. Velmi dobrý výkon! To Petr Smilek řešil opačné problémy. Rošádu sice udělal, ale to bylo tak všechno. Soupeř Petra úplně zatlačil, obral jej o materiál, a nakonec podnikl i útok na krále. Petr bohužel neměl šanci. Rozhodovalo se tedy v partiích Honzy a Standy. Honza stál většinu partie mírně hůře, ale měl několik možností, jak pozici zachránit. Bohužel tyto cesty minul a dobře hrající soupeř využil své příležitosti. Prohráváme tedy 4-3, zachránit nás může jen Standa Juříček. Ten stojí téměř celou partii lépe - někdy méně, někdy více. Nejpřesnější pokračování však Standa nedokázal najít a jeho houževnatý soupeř mohl slavit remízu.

 

Tím nás tedy Boršice poráží nejtěsnějším možným poměrem 4,5-3,5. Tomuhle zápasu by asi nejvíce slušela remíza, mohli jsme i vyhrát, prohrát však taky. Poté, co jsme v minulém kole s přispěním štěstěny zvítězili v Kroměříži, nám dnes štěstěna zamávala a odletěla do Boršic. A že by to vzala přes Rajnochovice? Doneslo se ke mně totiž, že tam slavně zvítězilo naše déčko! Tak alespoň někomu se zadařilo...

 

Matyáš Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk