Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-3-KOLO

 

Štěstěna na výletě

 

K utkání třetího kola krajského přeboru k nám zavítali hosté z Boršic. Boršice tenhle zápas vzaly více než vážně, což lze vysledovat z jejich sestavy - nastoupilo proti nám prvních 7 hráčů jejich soupisky! Ani my však předem neházeli flintu do žita, protože sestava Bosák, Smilek, Kovařík, Juříček, Závodný, Jurča, Budík a Hradil předurčovala, že zápas bude vyrovnaný a napínavý.

 

Po hodině hry skončily hned dvě partie - jak Karel Hradil, tak Jarda Závodný dali své pozice za remízu. U Karla to byl rychlý přechod do rovné koncovky, u Jardy jistota remízy v dobře rozehrané partii proti silnému soupeři. Další dvě remízy přicházejí po necelých 3 hodinách hry. Postaral jsem se o to já (Matyáš Kovařík) a Marek Jurča. Já získal prostorovou převahu, kterou jsem však nedokázal zužitkovat a přechod do remízové koncovky (po pozápasovém rozboru s Honzou Bosákem a Standou Juříčkem jsme si mysleli, že šla i vyhrávat, ale unikly nám některé možnosti soupeře, takže motor hlásí rovinu) znamenal dělbu bodu. Marek stál většinu partie mírně hůře, ale nikdy nepustil soupeře k větší výhodě. Přesnými tahy tedy i Marek dosáhl remízy.

 

Nyní nás čekalo vyvrcholení zápasu. Soupeř Pavla Budíka zapomněl udělat rošádu. Tak Pavel pěkně obětoval kvalitu a nemilosrdně soupeře rozsekal. Velmi dobrý výkon! To Petr Smilek řešil opačné problémy. Rošádu sice udělal, ale to bylo tak všechno. Soupeř Petra úplně zatlačil, obral jej o materiál, a nakonec podnikl i útok na krále. Petr bohužel neměl šanci. Rozhodovalo se tedy v partiích Honzy a Standy. Honza stál většinu partie mírně hůře, ale měl několik možností, jak pozici zachránit. Bohužel tyto cesty minul a dobře hrající soupeř využil své příležitosti. Prohráváme tedy 4-3, zachránit nás může jen Standa Juříček. Ten stojí téměř celou partii lépe - někdy méně, někdy více. Nejpřesnější pokračování však Standa nedokázal najít a jeho houževnatý soupeř mohl slavit remízu.

 

Tím nás tedy Boršice poráží nejtěsnějším možným poměrem 4,5-3,5. Tomuhle zápasu by asi nejvíce slušela remíza, mohli jsme i vyhrát, prohrát však taky. Poté, co jsme v minulém kole s přispěním štěstěny zvítězili v Kroměříži, nám dnes štěstěna zamávala a odletěla do Boršic. A že by to vzala přes Rajnochovice? Doneslo se ke mně totiž, že tam slavně zvítězilo naše déčko! Tak alespoň někomu se zadařilo...

 

Matyáš Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

7
4.4.2019 15:04:48 - A
Soupeř Otáhalky asi neměl den, za normálních okolností by Otáhalka rozhodně nevyhrála.
 

6
29.11.2018 18:23:11 - Pavel
Ano, vskutku zdařilá partie. Ještě jednou gratuluji Nele ke skvělému výkonu, kterým výrazně přispěla k překvapivému vítězství Déčka v Rajnochovicích.
 

5
28.11.2018 19:41:40 - Martin
Dneska jsme na tréninku rozebírali Nelinu partii (výhra se soupeřem elo 2056, zatím nejsilnější poražený soupeř). Velmi pěkně zahráno!
 

4
28.11.2018 10:51:26 - Martin
Připojuji se s velkou gratulací Déčku! Tentokrát jsem v neděli nestihl omrknout všechny výsledky v kraji, no a takovéhle milé překvápko se dozvím ve středu cestou na trénink. Super!
 

3
26.11.2018 22:08:03 - Pavel
Óda na radost (upoutávka): Ano, toto se nám - tedy Déčku - povedlo.
 

2
26.11.2018 8:46:14 - radek
Těsná prohra béčka při elové převaze boršických na šesti šachovnicích nemusí až tak bolet. Na druhou stranu déčko dokázalo porazit soupeře, který měl elovou převahu na všech šachovnicích! Nepletu se, že Pavel M. a Nela porazili své dosud nejsilnější soupeře?
 

1
25.11.2018 18:37:24 - Honza
No, smolný zápas. Objektivně je ale nutné říct, že soupeř byl o ten fous lepší. Nicméně výhra déčka v Rajnochovicích, to je bomba. Schválně se podívejte, jaké soupeře porazil Pavel, Nela, Jirka. Předpokládám, že vyjde článek s Ódou na radost.
 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk