Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

JUNIORI-2018

 

Krajská výprava na MČR juniorek a Polofinále MČR juniorů

 

Týden od soboty 10. listopadu do soboty 17. listopadu bude ve Špindlerově Mlýně patřit Mistrovství ČR juniorek a Polofinále MČR juniorů. Na tuto vrcholnou akci hráčů do 20 let vysílá Šachový svaz Zlínského kraje tradiční krajskou výpravu, o které vás budeme průběžně informovat v tomto článku.

 

Hrají se dva turnaje - zvlášť MČR juniorek, na kterém budou nejlepší hráčky do 20 let bojovat o republikové cenné kovy i o možnost účasti na Mistrovstvích světa a Evropy. A zvlášť Polofinále Mistrovství ČR juniorů, z něhož ti nejlepší postoupí do uzavřeného finálového turnaje 12 hráčů, který se uskuteční v březnu příštího roku v Koutech nad Desnou společně s MČR mládeže.

 

Hraje se tempem 90 minut na 40 tahů + 15 minut do konce +30 sekund za každý provedený tah, švýcarským systémem na 9 kol. V každém turnaji se vyhlašují zvlášť kategorie do 20 a do 18 let.

 

V letošní krajské výpravě bude pětice hráčů:

Mistrovství ČR juniorek: Adéla Bierská, Nela Otáhalová, Marie Vaňková
Polofinále Mistrovství ČR juniorů: Kryštof Mikuláš Trávníček, Jakub Ryšánek
Trenérské zajištění: Martin Beil

 

Další dva hráči ze Starého Města (Martin Húsek, Alexandr Skalský) se letos turnaje juniorů účastní mimo rámec krajské výpravy. A Eliška Vavřínková, hájící letos barvy Starého Města, se mimo rámec krajské výpravy účastní turnaje juniorek. Po loňské obrovské krajské výpravě, kdy na jediného trenéra připadlo 9 hráčů najednou (viz článek o loňském Mistrovství), tak letos vychází na trenéra standardnější počet 5 šachistů. Letos máme v krajské výpravě několik juniorských nováčků (Kuba Ryšánek, Nela Otáhalová či medailistka z březnového MČR mládeže do 12 let Maruška Vaňková). Pro ně bude turnaj velká příležitost hodně se naučit a poměřit síly se staršími a zkušenějšími hráči. Zkušenější dvojice Adéla Bierská, Mikuláš Trávníček může mít v turnaji vyšší výsledkové ambice.

 

Juniorské Mistrovství se původně mělo konat v Kovářské (okres Chomutov, u hranic s Německem), ale měsíc a něco před akcí došlo k nucenému přesunutí akce do Špindlerova Mlýna. Místo turnaje bude myslím si neméně důstojné, ale klíčové bude především dění na šachovnicích. Nejen v turnajových partiích, ale i v přípravách na partie a v rozborech, kdy mají mladí hráči možnost dozvědět se o šachu mnohem více a výrazně se posunout. Do Špindlerova Mlýna tedy jedeme nejen reprezentovat náš kraj a své oddíly, ale taktéž se v těžké republikové konkurenci učit a šachově růst.

 

V rámci krajské výpravy mají hráči jako obvykle kompletní trenérské zajištění (přípravy na partie, rozbory partií, zhodnocení partií i celého turnaje), zajištění turnajového režimu a volného času v průběhu turnaje, zajištění dopravy. Do tohoto článku se průběžně budeme snažit doplňovat informace o aktuálním dění. Nejčastěji do komentářů pod článkem, možná vyjde čas na drobné aktualizace celého článku.

 

Odkazy:
- Propozice turnaje
- Propozice krajské výpravy
- Oficiální rozcestník turnaje juniorů
- Průběžné výsledky turnaje juniorů
- Oficiální rozcestník turnaje juniorek 
- Průběžné výsledky turnaje juniorek

- On-line (junioři)
- On-line (juniorky)
- Web pořadatele

-

 

 Partie:

 

 

Martin Beil

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

22
21.3.2019 14:03:23 - A
A co tam dělaly Otáhalová a Vaňková?
 

21
17.11.2018 17:20:23 - Martin Beil
Teď už jsme na cestě domů, Adéla, Nela a Kuba jedou vlakem se mnou, Trávníčkovi vezou autem Marušku, Sašu Skalského a Marťu Húska. Za bojovným týdnem ve Špindlu se určitě brzy více ohlednéme.
 

20
17.11.2018 17:17:47 - Martin Beil
V posledním kole se partie moc nepovedly Kubovi a Nele. Kuba měl v rychle hrané partii šanci na silný útok, ale zahrál nepřesně a soupeř získal materiál. Nela se tentokrát v zavřené hře zorientovala špatně a pak přehlédla kombinaci. Miky po vyrovnaném průběhu svou partii remizoval. Adéla hrála dobrou partii, ale když měla sklízet zatoulala se dámou a ztratila ji. Pěknou partii na závěr sehrála Maruška. S Julií Jeřábkovou tahala za delší konec, chybělo jen správně zavěsit, nakonec remíza.
 

19
16.11.2018 21:44:07 - Martin Beil
Drobné info z dnešního dne. Adéla v dnešní derby partii porazila po pěkném boji Marušku. Nela se dostala do pozice s visacími pěšci a moc si s nimi nevěděla rady, ztratila pika a pak i partii. Miky se dostal pod silný útok - soupeř nejdřív nevyužil možnost vítězně zakončit útok, pak Miky nenašel přesnou obranu a prohrál. Naopak ve svižné miniaturce se podařilo zvítězit Kubovi! Martin, Saša a Eliška remizovali. Před chvilkou jsme skončili s přípravami, poslední kolo nás čeká zítra od 8:30.
 

18
15.11.2018 20:34:30 - Matyáš
Gratuluji Marušce k první výhře na juniorkách! Ale zítra budu v krajském derby držet palce samozřejmě Adéle :-D
 

17
15.11.2018 20:25:09 - Martin Beil
V dnešním 7. kole hráli všichni dlouho a bojovně. Miky teď hraje ještě bleskový turnaj, ostatní mají dneska dřívější večerní odpočinek u deskových her. K jednotlivým dnešním partiím. Výborně dneska zahrála Maruška. Hrála velmi houževnatě, trpělivě v obraně (když stála o něco hůř, zodpovědně a pečlivě pozici bránila), počkala si na chybu a pak ji tvrdě využila. Jedna z nejlepších Maruščiných partií, jakou kdy zahrála! Áďa rozehrála ve svém obvyklém agresivním stylu, získala zajímavou kompenzaci za pěšce, ale špatně odhadla vznikající zápletky a se Zuzkou Gřesovou prohrála. Zítra čeká Marušku a Adélu vzájemná derby partie. Také Nela měla velmi silnou soupeřku, Annu Vítovou. Partii rozehrály holky vyrovnaně, v zápletkách v centru se pak soupeřka orientovala lépe, získala pěšce a vyhrála. Kuba stál ze zahájení hůře, ale pak prokázal své výborné obranářské schopnosti a dovedl partii do remízového přístavu. Miky v krajském derby se Sašou Skalským šel do partie s cílem hrát na jistotu a silného soupeře udržet, což se mu bez větších potíží podařilo, po korektním průběhu remis. Z dalších hráčů našeho kraje vyhrál Martin Húsek a s pěti body po sedmi kolech bojuje o špičku turnaje, Eliška Vavřínková remizovala.
 

16

15.11.2018 8:52:01 - Matyáš
Bravo! Gratuluji oběma vsetínským holkám k úspěšnému 6. kolu. Držte se všichni!

 

15

14.11.2018 23:06:37 - Martin Beil
Z dalších hráčů z našeho kraje dneska bohužel prohrál Martin Húsek. Saša Skalský remizoval a zítra ho čeká veselé derby s Mikym. Eliška Vavřínková prohrála s první nasazenou hráčkou turnaje Koubovou. Zítřejší 7. kolo se hraje znovu od 14:30.

 

14

14.11.2018 23:04:10 - Martin Beil
Další solidní partii zahrála Maruška. I černými stála většinu partie mírně lépe, pak trochu předčasně dala partii se zkušenější soupeřkou za remízu. Ale po předchozích prohrách (byť po slušných výkonech) tuto smířlivost chápu. Remizoval také Kuba - bílými v sicilské pečlivým vymýšlením nahrazoval menší teoretické znalosti, pak sice přehlédl drobnou kombinaci soupeře, ale remízu udržel a možná mohl v některých částech partie pomýšlet i na víc. Miky hrál černými s dvanáctiletým talentem Štěpánem Hrbkem (elo 2120). Kluci rychle odehráli dlouhou teoretickou variantu, která směřovala do koncovky blízké remíze, v té ale Miky zahrál příliš rychle, udělal chybu a prohrál. Někdy právě chyby potřebujeme nejvíc k tomu, abychom se něco naučili a posunuli se dopředu - dnešní rozbory se všemi byly velice poučné.

 

13

14.11.2018 22:58:38 - Martin Beil
Po včerejším náročném dvojkole jsme dneska měli pohodovější dopoledne (hlavně s povídáním a deskovými hrami), Miky s taťkou navíc vyrazili na koupák. Odpočatí jsme se vrhli do bojů 6. kola, které se výsledkově podařilo velmi slušně. Dobrou partii sehrála Áďa, když černými po pěkné kombinační zápletce porazila Lucku Fizerovou. Úspěšný vsetínský den ve znamení pěkných kombinací potvrdila Nela - černými porazila zkušenou Annu Tůmovou, zatím Nelina nejlepší partie!

 

12

14.11.2018 19:20:11 - radek
6. kolo. Adéla 1, Nela 1. Bingo!

 

11

13.11.2018 20:37:31 - Martin Beil
Odpolední páté kolo mi udělalo radost bojovnými výkony a slušnou kvalitou partií, bodově to ale bylo horší. Miky sehrál s prvním nasazeným hráčem turnaje vyrovnanou partii, rozhodlo až přehlédnutí v rovné koncovce. Kuba znovu doplatil na neznalost zahájení, stál hůře a v těžké pozici nenašel náročné metody obrany. Pěknou výhru vybojovala Adéla - energicky, s přehledem. Ale potřebuje už vystoupit z rozkolísané houpačky střídání "pěkných výher" a pak "tragických proher". Maruška měla v duelu benjamínků Mistrovství na lopatě Lucku Fizerovou, nejdřív získala materiál, pak mohla dávat nekrytelný mat. Bohužel si klíčového obratu všimla až o tah později, mat už tam nebyl, a pak se jí nepodařilo zadržet Lucčina silného volného pěšce. Nejdelší partii celého kola hrála Nela. V souboji s Eliškou Vavřínkovou hrála své pevné šachy, určité období stála i lépe, téměř po pěti hodinách hry nakonec o tempo prohrála v koncovce. Dneska byl náročný den, teď mají mladí zasloužený nešachový odpočinek s deskovými hrami.

 

10

13.11.2018 14:57:17 - Martin Beil
Malé info z dnešního dopoledního 4. kola. Další výbornou partii sehrál Miky, když černými porazil Gustava Brejníka, velmi čistý výkon od začátku až do konce, výborné úvahy při rozboru, velký nadhled. V dalším kole Mikyho čeká první nasazený hráč turnaje Daniel Kožúšek (elo 2374). Po bojovném průběhu skončila remízou Kubova partie - ze zahájení stál špatně, ale tlak ustál a v koncovce nestejných střelců najednou sahal po výhře, ale nakonec remíza. Mezi juniorkami se partie nepovedla Ádě - zvolila velmi odvážnou koncepci (ale pravděpodobně dobře fungující), bohužel po jedné nepřesnosti se pozice rozpadla. Velké štěstí měla Nela, když v koncovkové pozici stála se dvěma kvalitami méně, ale po nepřesné pasáži soupeřky situaci během čtyř tahů otočila na figuru navíc. Takže gratulace Nele k výhře, ovšem kvalitnější byly předchozí partie (byť skončily prohrami). Maruška zahrála znovu velmi houževnatě, mohla usilovat o výhodu aktivním postupem. Místo toho přešlapovala na místě a v časovce pak přišla o pěšce, kterého zkušenější soupeřka uplatnila. Od 15 hodin se hraje 5. kolo.

 

9

13.11.2018 7:09:14 - Vaněk
Dnešnímu těžkému dnu přeji hodně syl.Držím peste všem.

 

8

12.11.2018 23:15:08 - Martin Beil
Zítra je na programu dvojkolo, dopolední partie začíná už od 8:30, odpolední pak od 15 hodin. Za dosavadní průběh turnaje musíme velice pochválit pořadatele (jmenovitě Romana Burdu, Michala Macha, rozhodčího Michala Babičku, rozboráře Petra Piska a personál hotelu) za velice snaživou péči o všechny účastníky: příjemné prostředí, výborné jídlo, přátelská atmosféra, dobré podmínky pro hru.

 

7

12.11.2018 22:52:16 - Martin Beil
Všem děkujeme za fandění a za pozdravy. Dneska celá naše pětice hrála proti papírově silnějším soupeřům. Jako první dohrála Áďa, když v zahájení velice vyostřila situaci, ale přehlédla pak taktický úder a s šestou nasazenou Anežkou Vlkovou prohrála. Maruška rozehrála partii velmi slušně, ale tak jako v prvním kole nevyléčila svého špatného střelce, tentokrát nedokázala správně a včas vyléčit svázaného jezdce. Pro Marušku velmi tvrdá a užitečná škola, dobře odmakala rozbory u IM Piska i GM Vokáče a pak i náš společný, ohromně se tady učí. Nela sehrála velmi houževnatou a vyrovnanou partii, sahala v koncovce po remíze, ale s horším časem situaci neustála. V juniorech další cenné vítězství vybojoval Miky, když v ohromně ostré partii černými porazil Tomáše Ludvíka (elo 2138). V této partii bylo obrovské napětí, spousta taktiky, oběti materiálu a nakonec soupeř tah před časovou kontrolou udělal rozhodující chybu. Další slušnou partii zahrál Kuba, přes menší znalosti zahájení sahal po výhodě, ale nakonec prohrál. Z dalších hráčů ze Zlínského kraje podruhé za sebou vyhrál Martin Húsek, remízu přidal Saša Skalský, po dvou výhrách tentokrát prohrála Eliška Vavřínková.

 

6

12.11.2018 9:16:03 - Matyáš
Přidávám se ke gratulacím a také všem přeji do dalších kol mnoho zdaru! Nele ještě navrch přeju všechno nejlepší k narozeninám :-)

 

5

12.11.2018 8:21:13 - radek
Martine, díky za zpravodajství. A Nele a Adéle, a samozřejmě i ostatním krajanům, hodně štěstí do dalších kol.

 

4

11.11.2018 22:42:38 - Martin Beil
Dobře se dneska dařilo i dalších hráčům z našeho kraje - po zaváháních z úvodního kola dneska vyhráli Martin Húsek i Saša Skalský, druhý bod přidala na své konto Eliška Vavřínková. Zítra dopoledne se poprvé během turnaje vypravíme přímo do Špindlu, trochu prohlédneme místo, doplníme zásoby. Odpoledne od 14:30 nás pak čeká 3. kolo turnaje.

 

3

11.11.2018 22:39:57 - Martin Beil
Po náročné neděli aspoň rychlé info z dnešních partií. Maruška měla dneska volno, ale místo partie dostala solidně zabrat tréninkově, takže nuda jí určitě nehrozila. Po včerejší méně povedené partii dnešek výborně vyšel Adéle - černými zahrála se zdravou agresivitou i se slušnou přesností a byla z toho jednoznačná výhra. Nejbojovnější partii hrála Nela, která v partii s pátou nasazenou Kristýnou Laurincovou (elo 1928) bojovala čtyři hodiny a i když nakonec podlehla, za houževnatý odpor si zaslouží pochvalu, stejně tak i za dobré pochopení slabších míst v rozboru. S velkým přehledem zahrál svou partii Miky - svého soupeře úplně přejel a s přehledem zvítězil. Další velkou bitvu svedl Kuba, tentokrát se Šimonem Londinem (elo 2079). Výhoda se v této partii přelévala ze strany na stranu, po těžké a velice zajímavé koncovce se nakonec radoval soupeř.

 

2

11.11.2018 8:00:10 - Martin Beil
V úvodním kole se podařil výborný úspěch Kubovi, když v ostré partii porazil Davida Glosera. Áďa byla od druhé nasazené Blanky Brunové přehrána brzy po zahájení. Velmi poučnou partii sehrála Maruška - dlouho se s favorizovanou soupeřkou držela vyrovnaně, nakonec rozhodlo, že se nepodařilo vyřešit potíže se špatným střelcem. Poučná partie z hlediska vylepšování figurek a léčení/neléčení slabých míst své pozice. Dnes od 15 hodin se hraje 2. kolo.

 

1

10.11.2018 17:45:21 - Martin Beil
Tady ve Špindlerově Mlýně už máme zahájeno. Cesta klapla hladce, na místě všechno dobře připravené, ubytování pěkné. Nela má v 1. kole volno kvůli lichému počtu hráček v kategorii juniorek. Miky úvodní kolo vynechává kvůli důležité jazykové zkoušce v Praze a bude hrát až od zítřejšího 2. kola. Áďa, Maruška a Kuba už bojují.

 

copyright © 2019 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk