Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-1-KOLO

 

Tři body zůstaly doma


Zlínský krajský přebor měl tuhle neděli na programu své první kolo. V téhle soutěži za nás bojuje vsetínská „rezerva", tedy béčko. Hned v úvodním kole nás čekal docela důležitý zápas proti áčku Postoupek. Ani jeden z týmů nenastoupil v nejsilnější sestavě. Co se týče papírových předpokladů, do zápasu jsme vstupovali jako mírní favorité. Označení „papírový favorit" je však značně ošidné a my věděli, že snadný zápas nás nečeká a rozhodovat může každá půlka. A kdo tedy za Vsetín nastoupil? První desku hájil Honza Bosák, druhou Petr Smilek, dále pak Matyáš Kovařík, Filip Matůš (jeden z našich dvou milých hostů z Ústí - Filipův první start za „dospělý Vsetín"!), Jarda Závodný, Adéla Bierská, Karel Hradil a Martin Dvořák.

 

Jako první dohrává Honza. Pozice v jeho partii se za celou dobu nestihla příliš pohnout z rovnováhy a na světě tak byla zasloužená remíza. Jako druhý končí Jarda, který zahrál krásně zahájení a stál velmi dobře, soupeřova krále uzamknul v centru a tlačil. Pak se však přepočítal. hodnocení pozice se převrátilo o 180 stupňů a Jarda musel kapitulovat. Tou dobou Petr ošidil soupeře a získal dva pěšce. Na ostatních šachovnicích bylo vše otevřené. Martin si v poměrně zajímavé pozici s opačnými rošádami nevěřil, a tak raději přijmul remízu - lepší, než kdyby se někde přepočítal.

 

V mé partii soupeř nezahrál přesně zahájení, podařilo se mi získat výhodu. Poté jsem však zahrál nepřesně a soupeř měl možnost opakování tahů. Tu nevyužil, a tak drtivost dvojice střelců rozhodla v můj prospěch. Tato výhra spustila sérii dalších ukončení partií. Adéla ustála pokusy soupeřčiny dámy a jezdce a následně uplatnila materiální převahu. Karel získal strategickou výhodu, soupeře tlačil. Soupeř pod tlakem chyboval a Karel od partie odešel jako vítěz. Filip odmítl v rovné pozici remízu, chtěl se pokusit vyhrát. Tento pokus však někde zaškobrtnul a najednou musel Filip bránit těžkou koncovku. Bohužel ji nakonec neubránil, škoda. I tak nám však vedení 4-3 dávalo velkou šanci na zisk všech tří bodů za vítězství. Obzvláště když dohrával Petr, který realizoval převahu dvou pěšců. Chvíli v realizaci tápal, pak obětoval jednoho pěšce zpátky, aktivizoval figury a převahu přetavil v celý bod, čímž stanovil konečné skóre 5-3.

 

Úvod do soutěže se tedy béčku vydařil a do dalších kol můžeme jít o něco klidnější. Všichni, včetně těch, co prohráli, podali slušný výkon a já jsem rád, že mohu konstatovat, že tři body zůstaly doma.

 

Matyáš Kovařík

 Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk