Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

MCR-RAPID-2018

 

Krajská výprava na Mistrovství ČR v rapid šachu

 

Ve dnech 7. - 9. září bude Žďár nad Sázavou hostit další ročník MČR v rapidu. Na turnaj se chystá i řada šachistů z našeho kraje a také tradiční krajská výprava.

 

Hraje se v kategoriích D10, D12, D14, H10, H12, H14 a OPEN. V pátek nás čeká příjezd do Žďáru, v sobotu prvních šest kol turnajů, v neděli zbývající tři kola a cesta domů. V komentářích k článku mohou přítomní účastníci a trenéři komentovat turnajové dění, fanoušci z celého kraje fandit.

 

Složení krajské výpravy:
Jakub Matůš, Nela Otáhalová, Marie Vaňková, Viktorie Všetulová


Další účastníci ze Zlínského kraje:
Matěj Babula, Vlastimil Babula, Michal Černý, Terezie Černá, Tomáš Daniel Kubín, Petra Macháčková, Jakub Mařák, Filip Matůš, Pavel Opluštil, Klára Spáčilová, Viktor Šimek, Jan Vávra, Dominik Večeřa, Amálie Zádrapová


Trenérské zajištění:
vedoucí Centra talentované mládeže Martin Beil

 

Zázemí krajské výpravy mohou na místě využívat i další hráči ze Zlínského kraje.


Důležité odkazy:
Rozcestník MČR v rapidu
Startovní listiny a průběžné výsledky turnajů na chess-results

-

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

7
9.9.2018 20:54:14 - Martin Beil
Nejlepšími výsledky šachistů z našeho kraje byly 5. místo Vlastíka Babuly v kategorii H12, 9. místo Viktorky Všetulové v D14 a 10. místo Míši Černého v H12. V doprovodném turnaji pak Filip Matůš na pěkném 6. místě. Byly to náročné a šachově nabité dva dny s mnoha těžkými partiemi, u hráčů z krajské výpravy spoustou rozborů partií a poučných okamžiků. Parta kolem krajské výpravy výborná - kromě Kuby, Marušky, Viktorky a Nely se k nám nejčastěji zapojovali Amálka Zádrapová a Filip Matůš. Výborná byla na místě spolupráce s Laďou Hrtáněm, Markem Matůšem a Radkem Zádrapou. Podrobněji se k hodnocení turnaje vrátím v článku na krajských stránkách v nejbližších dnech.
 

6
9.9.2018 20:48:26 - Martin Beil
Turnaj je za námi a všechny děti předány domů. Neděle byla další náročný den, aspoň ve stručnosti k závěru turnaje. Kuba měl v posledních kolech málo trpělivosti a příliš rychlou ruku a dvěma prohrami v posledních dvou kolech se z pěkného 12. místa propadl do poloviny tabulky. Maruška zahájila neděli prohrou, v dalších dvou partiích vybojovala 1,5 bodu a skončila na úrovni svého nasazení. Viktorka po ranní prohře se štěstím vyhrála v 8. kole (v jednu chvíli se dvěma figurami méně, ale nevzdala to a zakončila partii matovým útokem). Remíza v posledním kole byla málo a vedla k 9. místu. Nela v neděli jednou prohrála a pak dvakrát vyhrála, celkově 30. místo z osmi desítek účastníků doprovodného openu.
 

5
9.9.2018 8:53:52 - Martin Beil
Láďovi Hrtáňovi děkuji za záchranu před kariérou bezdomovce, když mě v pátek v noci při nefunkčním čipu vpustil do budovy.
 

4
9.9.2018 8:51:59 - Martin Beil
Z dalších hráčů krajské výpravy jsou na tom nejlépe kluci v kategorii H12, kde Míša Černý průběžně na 3.-5. místě se 4,5 body a Vlastík Babula na 6.-12. místě se 4 body. Z dalších například Amálka Zádrapová v D10 3 body a Filip Matůš v Openu 4,5 bodu a průběžně je na 8.-10. místě.
 

3
9.9.2018 8:50:00 - Martin Beil
Po prvním hracím dnu (6 kolech) je na tom z krajské výpravy nejlépe Viktorka Všetulová se 4 body a průběžně na 4.-9. místě. Kuba Matůš má 3,5 bodu, Maruška Vaňková 3 body (škoda prohry na čas v 6. kole v přivyhrané pozici, v partii s přídavkem by se prohra na čas stávat neměla), taktéž Nela Otáhalová 3 body.
 

2
9.9.2018 8:47:09 - Martin Beil
Zdravíme ze Žďáru! Program je tady velice nabitý, tak stíhat psát není moc kdy. Pozitivem je, že se nám daří rozebrat drtivou většinu klíčových okamžiků hráčů krajské výpravy plus drobné konzultace s dalšími. Šachový program je velmi intenzivní, myslím, že i dobře vyvážený nešachovým programem. Nálada ve výpravě je dobrá, teď se hraje 7. kolo.
 

1

8.9.2018 10:09:24 - radek
1. kolo odstartováno. Žádný zádrhel jsem nezaregistroval. Tedy pokud nepočítám čip od venkovních dveří internátu, úderem 24. hodiny neaktivní. Martinova půlnoční cigareta se tak neplánovaně a nepříjemně protáhla. No, ale uznejte, co to je proti, příkladně, nastavené dámě ve vyhrané pozici...

 

copyright © 2019 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk