Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

KRAJSKA-VYPRAVA-VSETIN-2018-2

 

Zpravodajství z krajské výpravy - pokračování

 

Pokračujeme s drobným zpravodajstvím z krajské výpravy Šachového svazu Zlínského kraje na Přebor města Vsetína.

 

STŘEDA - 9. KOLO

 

Ve středu dopoledne jsme nastoupili k závěrečnému kolu vsetínského turnaje. Po bohatém šachovém týdnu jsme zakončili turnajové vystoupení řadou povedených partií.

 

V A-turnaji vybojoval Filip Matůš cenné vítězství černými s Vladimírem Hrabovským (1984F), pěkný úspěch na závěr turnaje. Miky Trávníček v ostré partii podlehl japonskému hráči Hiebertu Kenjimu. Celkovým vítězem turnaje se stal mezinárodní mistr Jan Sosna před Kamilem Koziolem z Polska a Petrem Kapustou. Miky se umístil na 32. místě a Filip na 40. místě. Celkové výsledky turnaje A .

 

Boj o špici se v posledním kole B-turnaje silně týkal i naší krajské výpravy. Adéla Bierská ve výborné partii porazila Sandra Krausseho z Německa a po skvělém turnaji vybojovala stříbrnou pozici v celkovém pořadí. Gratulujeme! Remízou s Davidem Mavrevem zakončil úspěšný turnaj Matěj Kovář a celkově se umístil na výborném 12. místě. V posledním kole vyhráli také Klárka Dančáková, Ondra Grycman, Kuba Dorňák, Kuba Zádrapa a Tomáš Hurtík. Remízy vybojovali Gabriel Kamas a v bojovné vzájemné partii Denis Noščák s Nelou Otáhalovou. Celkovým vítězem turnaje se stal Pavel Kozák před naší Áďou Bierskou a Martinem Sovadinou. Celkové výsledky turnaje B .

 

Brzy po dohrání poslední partie bylo vyhlášení turnaje s oceněním nejlepších hráčů a v důstojné a přátelské atmosféře byl celý turnaj zakončen. Naši krajskou výpravu podrobněji zhodnotíme v nejbližších dnech na krajských stránkách.

 

9
Druhá hráčka v celkovém pořadí B-turnaje a zároveň nejlepší žena Adéla Bierská (vpravo), na fotce s kamarádkami Viktorkou Všetulovou a Nelou Otáhalovou.

 

Zkušenější část krajské výpravy pokračovala v programu deskovými hrami i ve středu odpoledne po skončení turnaje. Hráli jsme hlavně Agricolu a Dobu kamennou, dvě velmi přemýšlivé hry, skvělé pro šachisty. Ve čtvrtek dopoledne jsme zahráli ještě malý turnaj v holanďanech, kde celkové pořadí: 1. místo Adéla Bierská + Denis Noščák 10 bodů, 2. místo Matěj Kopecký + Matěj Kovář 9 bodů, 3. místo Klárka Dančáková + Viktorka Všetulová 7 bodů bodů, 4. místo David Trčálek + Jakub Zádrapa 6 bodů. Ve speciálních sloupcových holanďanech pak byla nejlepší dvojice David Trčálek + Jakub Zádrapa.

 

Ve čtvrtek odpoledne (po výborném obědě - kuřecích paličkách od Šárky Kopecké) ještě dohráváme deskové hry na Zbrojovce a v podvečer se po parádním šachovém týdnu rozloučíme. Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat trenérům Dominiku Parákovi a Davidu Trčálkovi za vzornou péči o všechny účastníky výpravy. A také rodičům dětí, kteří pomáhali s programem či s ubytováním vzdálenějších účastníků - takže moc díky Otáhalovým, Šárce Kopecké a Bierským. A vlastně všem 19 ti účastníkům krajské výpravy, se kterými jsme strávili povedený šachový týden.

 

 

ÚTERÝ - 8. KOLO

 

Úterní dopoledne jsme znovu strávili sportovně. Vypravili jsme se na tenis a na beach-volejbal, obě sportovní atrakce se podařily výborně. Z nekoordinovaných pohybů na rozpáleném písku se postupně stávaly promyšlenější údery a po dvou hodinách trénování všichni udělali dobré volejbalové pokroky. Podobně i tenistům se druhý den věnovaný tomuto sportu podařil velmi pěkně, míče už létaly přes síť s velkou úspěšností :-) Sportovní dopoledne jsme zakončili nanuky a zmrzlinami a po dobrém obědě hurá na předposlední kolo turnaje.

 

V A-turnaji tentokrát prohrál Miky Trávníček a po vyrovnané partii partii remizoval Filip Matůš. V Béčku se ve vzájemné partii o špičku turnaje pobili Matěj Kovář a Adéla Bierská. Partie tentokrát líp sedla Ádě a dovedla ji k vítězství, před posledním kolem tak je na průběžném skvělém 4. místě. V dívčím derby pak porazila Klárka Dančáková po vyrovnaném boji Nelu Otáhalovou. Cennou výhru si připsal Vláďa Křupala nad Mariánem Tomečkem. Další výhry vybojovali Ondra Grycman (s krásným kombinačním závěrem a la diagram), Gabriel Kamas a Mety Chrobák. Remizovali Matěj Kopecký, Kuba Dorňák, Luboš Hlouch, Kuba Matůš a Denis Noščák.

 

Závěrečné deváté kolo hrajeme ve středu už od 9:00. Zkušenější část výpravy si pak vsetínské šachování prodlouží ještě do čtvrtka (chystáme Agricolu, Dobu kamennou, turnaj v holanďanech a možná i trochu sportu). Napínavý vsetínský týden se tak pomalu chýlí ke konci, každopádně v posledním kole mají ještě všichni o co hrát, každý chce zakončit turnaj s vítěznou tečkou.

 

 

7

Mezi obědem a partií jsme někteří stihli ještě pochutnání na šachovém koláči od Aničky a Metyho Chrobákových

 

8
Vláďa Křupala při úspěšné partii s panem Tomečkem

 

PONDĚLÍ - 7. KOLO

 

Hlavním doprovodným programem před pondělním sedmým kolem byly deskové hry v šachové klubovně na Zbrojovce. Starší část bandy se věnovala hlavně náročné hře Agricola (jedna partička trvala téměř tři hodiny). Mladší hráči hlavně Unu, Túrám Múrám, trochu holanďanům a všichni najednou pak Ligrettu, při kterém holky rychlostí své hry připomínaly veverky při třídění oříšků z pohádky Karlík a továrna na čokoládu. Nakonec však stejně všechny trumfnul Matěj Kovář, který je v našem vsetínském týdnu nejen v šachu opravdu velký hráč.

 

Odpoledne pak proběhlo 7. kolo. V Áčku zahrál slušnou partii Filip Matůš, po dlouhém vyrovnaném boji nakonec svému soupeři podlehl. Partie Mikyho Trávníčka (remíza s Jakubem Vojtou, 2124F) byla sice krátká počtem tahů, ale poměrně dlouhá časem partie a napěchovaná velkým napětím.

 

V B-turnaji remizoval Matěj Kovář a stále se drží mezi nejlepšími. Do špičky se krásnou výhrou v severáku dostala i Adéla Bierská. Tito dva hrají v zítřejším osmém kole spolu :-) K nejvyšším šachovnicím se přiblížil další výhrou také Matěj Kopecký. Z dalších partií bylo velmi zajímavé derby mezi Gabrielem Kamasem a Nelou Otáhalovou, kde většinu partie tlačil Gabriel, ale po zisku kvality nakonec zvítězila Nela. Cenné výhry si připsali také Luboš Hlouch, Vláďa Křupala a Kuba Matůš, remizovala Klárka Dančáková (po houževnaté obraně s celou věží méně) a ve velmi pěkně vedené partii také Denis Noščák (většina hry měla poziční až koncovkový charakter a Denyho pojetí hry bylo velmi slušné).

 

Velké poděkování za celý průběh turnaje patří trenérům Davidu Trčálkovi a Dominiku Parákovi, kteří se společně se mnou věnují rozborům sehraných partií. Děti se v rozborech hodně naučí a často se také dost nasmějí. Správná šachová atmosféra.

 

5
Nela Otáhalová rozebírá partii s Dominikem Parákem

 

6
Šachové selfie z rozboru Matěje Kopeckého u Davida Trčálka

 

V úterý od 11 hodin nás čeká tenisový program. Od 16 hodin pak předposlední kolo turnaje.

 

NEDĚLE - 6. KOLO

 

V neděli dopoledne jsme se vypravili na koupák (přesněji do krytých Městských lázní, takže ani mírně chladnější dopolední počasí nevadilo). Mladí si užili vodních radovánek, zkušenější zrelaxovali, celkově příjemné vodní dopoledne.

 

Po dobrém obědě a chvilce volna jsme se pak vrhli na odpolední kolo. V A-turnaji se další skvělý výsledek podařil Mikymu Trávníčkovi, když po ve velmi vyrovnaném a napínavém boji zvítězil v partii s ředitelem turnaje Radkem Zádrapou. Naopak tentokrát se partie nepodařila Filipovi Matůšovi v souboji se svým oddílovým parťákem Radkem Zgarbou. Bodově zatím Filip nic moc, ale zkušenosti k nezaplacení.

 

V B-turnaji je průběžně naším nejlepším hráčem Matěj Kovář, který v 6. kole remizoval. Na velmi slušná průběžná umístění se výhrami posunuly Adéla Bierská a Viktorka Všetulová. První výhru (nepočítáme-li kontumák) si připsal také Tomáš Hurtík ve své zatím nejlepší partii v turnaji. Další výhry přidali Kuba Dorňák a Denis Noščák, remizovali Matěj Kopecký, Ondra Grycman, Klárka Dančáková, Luboš Hlouch a Láďa Křupala. I přes prohru si pochvaly za nedělní výkony zaslouží Kuba Zádrapa a Matyáš Zajíček, kteří zabojovali velmi slušně. V pěkně rozehrané partii bohužel nakonec zabloudil Kuba Matůš a byl nemilosrdně zmatován.

 

V pondělí máme od rána v plánu deskové hry (Agricola, Bang, Uno, Túry Múry a další), od 16 hodin nás pak čeká 7. kolo. V úterý od 10 hodin pak tenis na Ohradě.

 

SOBOTA - 5. KOLO

 

Sobotní dopoledne jsme se konečně naplno věnovali sportu. Vyrazili jsme na tenis. Někteří zkušenější už hráli tvrdé antukové zápasy s řadou dlouhých a zajímavých výměn. Jiní se teprve učili základní údery, aby tenis vypadal víc jako ladný sport a míň jako kung-fu křížené s baseballem. Několik fotek z tenisu doplníme v závěrečné fotogalerii z turnaje. Celkově to bylo parádní sportovní dopoledne a dostali jsme pěkně fyzicky zabrat. Po tenise pak hurá do sprchy, chvilka odpočinku a pak na oběd. Na partii jsme všichni přišli bojovně naladění.

 

V A-turnaji s přehledem černými zvítězil Miky Trávníček a ke dvěma remízám přidal první výhru. 2 body z pěti jsou slušná první polovina silného turnaje. Ve stejném turnaji Filip Matůš vybojoval svou druhou remízu, k první výhře zatím chybí víc odvahy a agresivity. V Béčku se výborně daří Matěji Kovářovi, který si připsal čtvrtou výhru za sebou, tentokrát se zlínským šachistou Františkem Stojanem (1742F). Matěj má výborně rozehraný turnaj a hlavně hraje velmi pěkné šachy. Dnešními výhrami se více posunuli také Adéla Bierská, Gabriel Kamas, Matěj Kopecký, Kuba Zádrapa, Ondra Grycman, Kuba Dorňák a Denis Noščák. Největší bojovnicí dne tentokrát byla Viktorka Všetulová, která svého zkušeného soupeře Miroslava Janíka (1663N) od zahájení až do koncovky tvrdě tlačila a k cennému vítězství chybělo akorát více zručnosti v koncovce. I remíza je slušný výsledek, navíc to byla nejdelší partie dne z obou turnajů A i B.

 

Na večer jsme měli připravený další speciální program. Promítání filmu u Adély Bierské. Promítání se podařilo výborně, úžasné bylo jídlo (Adéla je nejen šikovná šachistka a trenérka, ale také výborná kuchařka a hostitelka), celkově velmi pohodový večer.

 

V neděli nás čeká dopolední koupák a odpoledne od 16 hodin další kolo turnaje. Na pondělí od 10 hodin máme naplánované deskové hry na Zbrojovce.

 

PÁTEK - 3. A 4. KOLO

 

Pátek byl nejnáročnějším dnem našeho šachového týdne. Patřil totiž jedinému dvojkolu celého turnaje.

 

V dopoledním 3. kole bylo velmi zajímavé derby mezi Adélou Bierskou a Matějem Kopeckým, vyhrála mírně favorizovaná Adéla. První výhry zaznamenali Viktorka Všetulová, Láďa Křupala a Ondra Grycman. V turnaji A svůj první půlbod vybojoval Filip Matůš cennou remízou s Karlem Vrajem.

 

Odpoledne ve 4. kole hrál Miky Trávníček velmi ostrou partii se čtvrtým nasazeným Martinem Horákem (2284F), nakonec se ale radoval z výhry favorit. V Béčku zkompletovali skvělý pátek Matěj Kovář a Viktorka Všetulová, kteří obě své partie ve dvojkole vyhráli. Bojovnou remízou skončilo derby mezi Matějem Kopeckým a Gabrielem Kamasem, první výhru si připsal Kuba Zádrapa. Speciální vyzdvihnutí zaslouží Mety Chrobák, který až v pátek naskočil do turnaje a v odpoledním kole měl blizounko k vítězství nad zkušeným Mariánem Tomečkem.

 

k2
Klárka Dančáková si na partii s Davidem Klimkem vzala posilu - mladší sestřičku

 

k3
Kuba Zádrapa si v pátek připsal svou první výhru

 

k4
Jedním z největších pátečních bojovníků byl Metúd Chrobák, který hraje svůj první vážný turnaj

 

V sobotu nás dopoledne čeká tenis, odpoledne od 16 hodin pak 5. kolo turnaje.

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk