Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-7-KOLO

 

Vlci prorazili zbrojováckou ocel

 

V sedmém kole 2.ligy k nám zavítal "slovácký zázrak" - družstvo Vlčnova. Hosté nastoupili bez Joany Worek a Pavla Buráně, nám naopak chyběl Pavel Viták, takže síly byly přibližně vyrovnané. Na první šachovnici proti sobě nastoupili (prý poprvé v životě) dlouholetí spolubojovníci z družstva "Dubnický záchranári" - Karol Motúz a Pavel Zpěvák. Jejich partie skončila poměrně brzo remízou. Na druhé desce se utkali také "staří známí" - Vladimír Bělunek a Milan Babula. Také jejich partie skončila poměrně brzo v remízových vodách. Zato na třetí šachovnici se jiskřilo hned od úvodu v kapitánském duelu Honzy Bosáka a Petra Koutného. Kapitán hostů vydržel hon na svou dámu, poté vyměnil pár figur a získal lepší pozici. Kapitán domácích se ale nedal a tak partie skončila v dámské koncovce věčným šachem. Na čtvrté desce Dominik Parák měl proti Petrovi Kičmerovi celou partii trochu horší pozici, kterou nakonec neuhájil. Na páté desce si Kuba Stančík zopakoval svůj duel proti Pavlovi Dubinovi. Přestože stál Kuba lépe, tak partie také skončila remízou. Na šesté se hrál asi nejzajímavější duel. Radek Zádrapa obětoval figuru Marku Staňovi. Pak ale získal soupeř výhodu a už už to vypadalo na naši prohru, ale Radek svým neutuchajícím entuziasmem soupeře přelstil, chladnokrevně soupeři "sežral" věž a pak figuru a bylo po boji. Na sedmičce Petr Zvardoň se proti Honzovi Moštěkovi dostal do "typické Zvardoňovské" pozice, získal pěšce a směřoval do výhry. Pak se ovšem pozice zamotala, smolař Petr ztratil nit a nečekaně prohrál. Na osmičce Lukáš Gabryš proti Liboru Ficencovi nedokázal dotáhnout partii proti izolovanému pěšcovi do výhry a také remízoval. Některé partie se sice nekolikrát přehouply sem a tam, ale nakonec měli více stěstí "vlci" a uštědřili nám druhou porážku 3,5 : 4,5.

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

3
30.1.2018 14:49:19 - Pavel
V neděli se tedy dařilo alespoň Déčku v Karolince: Nela si ve vyrovnané partii na třetí šachovnici rozdělila bod s domácím borcem a Kuba s Gabrielem (opět) spolehlivě vyhráli. Na prvních dvou deskách pak stačily nerozhodné výsledky k vítězství ŠKZ D v poměru 3,5 : 1,5. V příštím kole přijede na Lapač nevyzpytatelný soupeř - Branky. A ve Žlutém salónku čeká Céčko další klíčový duel v boji o záchranu krajské soutěže. Věřím, že laskavý čtenář nám opět bude držet palce!
 

2
29.1.2018 7:51:21 - Matyáš
Škoda, těsný výsledek vždy mrzí. Céčko včera, bohužel, padlo stejným poměrem, i když to vypadalo poměrně nadějně...
 

1
28.1.2018 21:38:17 - Petr Koutný
Díky za pěkný zápas, my i Vy nechceme postupovat a tak jsme si tento zápas šli pěkně užít a zahrát si. Mám k Vsetínu obdiv, za to jak pracuje s mládeži a jak se z průměrného Krajského družstva vyparoval za pár let na jedno z lepších družstev druhé ligy! Dnešní zápas jsem po první hodině tipoval na 5,5-2,5 pro Vás, pak se to malinko otočilo a mohlo to dopadnou jakkoliv, nakonec šťastná výhra pro Vlčnov, ale krásný a tvrdý a férový souboj, kde vyhrály šachy! Díky za krásný zápas a za rok ve druhé lize se těším na odvetu! Petr
 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk