Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-4-KOLO

 

Hvězdy nám nepřály

 

V neděli 10. 12. se béčko schází ke svému poslednímu zápasu v roce 2017. Osmičku ve složení Kuba Stančík, Matyáš Kovařík, Lukáš Gabryš, Honza Bosák, Jarda Závodný, Karel Hradil, Vlasťa Martinák a Jiří Růžička přijeli vyzvat hosté z Kroměříže. Elově byli favority hosté, ale ELO je jen číslo, což dokazoval i vývoj zápasu.

 

Jako první dohrává pan Růžička. Počínal si velmi zkušeně, vybudoval dobru, pevnou pozici a soupeři nabídl remízu se slovy: „Kačena se nemá ohřívat!". Soupeř v mírně horší pozici nabídku přijímá a pan Růžička může jít domů na kačenu. V té chvíli mám horší pozici jen já, všichni ostatní stojí lépe nebo vyrovnaně.

 

Jarda Závodný soupeře nejprve obral o dva pěšce, pak sice ztratil v zápletkách figuru, ale pěšců za ni bylo dost. A hlavně se Jardovi povedl pěkný závěr partie, přikládám diagram, zkuste si jej vyřešit!

 

závodný-Navrátil

Závodný - Navrátil, bílý na tahu

 

Nedlouho poté vítězí i Honza. Dlouho se zdálo, že se nic neděje, pozice se zdála v rovnováze a najednou... Mocný Honza ovládl sloupec a se soupeřem byl amen! V té chvíli to vypadalo na výhru u Kuby, dobře stáli i Lukáš, pan Hradil a Vlasťa. Vypadalo to na jednoznačnou výhru...

 

Jenže pak to přišlo. Vlasťovi se rozpadla pozice (soupeř zkušeně ve správnou chvíli otevřel dámské křídlo) a prohrál. Dobré, nevadí, pořád to vypadá dobře. „BUM!" V nadějné pozici se nechal nachytat Lukáš a musel rovněž kapitulovat. Rázem bylo vyrovnáno a schylovalo se k dramatu.

 

Vedení nám po pěkně vedené partii vrací Kuba, celou dobu to byla hra na jednu branku. Jenže to byla také naše labutí píseň. Pan Hradil většinu partie stál lépe díky obsazenému volnému sloupci „a", ale soupeři se z tlaku povedlo vymanit, získal pěšce a zvítězil. Za stavu 3,5 - 3,5 jsem dohrával já. Hned v zahájení jsem vyrobil strašidelnou hrubku a ztratil pěšce. Naději na remízu se mi povedlo vykřesat v koncovce, nicméně soupeř mě zkušeně přetlačil a naši naději uhasil.

 

Prohráváme tedy 3,5 - 4,5, body putují do Kroměříže. Objektivně si myslím, že měl zápas skončit tak 5-3 v náš prospěch, ale „hvězdy nám tentokrát nepřály". Snad nám v novém roce budou přát více, aktuálně nám po 4. kole patří se čtyřmi body devátá příčka.

 

Matyáš

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

2
12.12.2017 20:32:19 - Matyáš
Honzo, díky za postřeh, je to přesně tak jak píšeš. Samozřejmě díky také panu Bartoškovi za zmíněný zodpovědný přístup. A díky také všem, kteří za družstvo letos nastoupili. Největšími tahouny týmu zatím jsou Honza (3/3!), Kuba (2,5/3) a Jarda (2,5/4). Zejména na tyhle hráče se zatím můžeme spolehnout (v každém zápase bodovali) a je moc dobře, že je máme!
 

1
12.12.2017 7:14:20 - Honza
Já mám jeden velký postřeh ještě před zápasem. Původně měl nastoupit Ivan Bartošek, ale onemocněl. Kapitánovi vše řádně nahlásil se slovy: "Sehnal jsem za sebe náhradu Jirku Růžičku". Ivane, patří ti obrovská pochvala za velmi zodpovědný přístup. Možná je to i námět pro nás všechny...
 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk