Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

SSN-40

 

Středisko šachových nadějí již po čtyřicáté!

 

V pátek 17. listopadu se třicet devět mladých šachových dětí rozhodlo strávit volný den tím, že se bude vzdělávat ve sportu, který je baví. Vydaly se tedy na vsetínskou ZŠ Integra, aby se zde společně se šesti trenéry a servisem od Martiny a Josefa Kovaříkových zlepšovaly a učily se nové věci, stejně tak jako aby potkaly kamarády, kteří sdílí stejný zájem. Již tradičně byli účastníci rozděleni do čtyř výkonnostních skupin, které se během dne podle počtu dětí a náročnosti tématu ještě půlily.

 

Skupina A začala den dámským gambitem s Pavlem Vitákem. Stihli toho hodně, dokonce si i zahráli (to možná až o přestávce, ale tu A skupina stejně nedodržuje...). Posléze se spolu se mnou vraceli frekventanti k MMaS prostřednictvím svých vlastních partií a chyb v nich. Po obědě pak se Standou Juříčkem rozebírali koncovky věže proti lehkým figurám a jako poslední blok probíhal cvičný přátelský turnaj. Ten nakonec vyhrál Martin Dvořák před Matějem Kovářem a Michalem Ondrouškem.

 

Skupina B začala blokem o MMaS, poté se se Standou a Pavlem probíraly ukázkové partie na skotskou hru a děti se učily základům věžovek. V posledním bloku také hrály s Radkem Holmanem cvičný turnaj na skotskou hru, ve kterém zvítězil Antonín Randus.

 

Skupina C strávila první dva bloky s Radkem Holmanem, kde si povídali o základních pěšcovkách a hodnocení pozice, tvorbě plánu hry. Po obědě pak s Kájou Vrajem probrali skotskou hru a nakonec si spolu se mnou vyzkoušeli náročnější test z taktiky a koncovek, ve kterém se nejlépe vedlo Amálce Zádrapové, která těsně předběhla Tomáše Bělunka a Štěpána Juříčka.

 

Nejmenší děti ve skupině D probíraly první dva bloky s Kájou a Lukášem Gabryšem to, jak moc je důležitý vývin figur, a to, co se jim asi honí hlavou, kam se jim chce vyvinout, jaká jsou jejich přání. Po obědě pak s Radkem a se mnou začínaly lehce koncovky, a nakonec si také zahrály. Zde nakonec ovládla skupinovou turnajovou řež Kája Kovářová.

 

Celkově to opět byl příjemně strávený den s mnoha pozitivně zapálenými lidmi, kteří všichni chtějí posunout náš společný sport směrem dopředu. Poděkování patří všem účastníkům soustředění, jak dětem, tak dospělým, kteří se o děti starali. Fotografie z celodenního šachového soustředění si můžete prohlédnout ZDE. Těším se na další setkání v pátek 2. února, kdy opět ve dni bez školy můžeme díky pololetním prázdninám přijít zase do školy!

 

David Trčálek

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk