Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-3-KOLO

 

Zdolali jsme i Jezdce z Jundrova.

 

Třetí kolo letošní 2. ligy bylo pro mne vlastně první a přiznám se, že dva dny před tím jsem zvažoval, mám-li vůbec kvůli nemocné manželce nastoupit. Jenže zarmuťte kapitána, který již dopředu avizoval, že se hraje souběžně extraliga a Jundrov bude asi postrádat pár hráčů základní sestavy. To se také stalo, čímž nám hosté nabídli šanci, kterou jsme posléze využili; nebylo to však vůbec jednoduché.

 

Po úvodní, poměrně krátké remíze Dominika, který zároveň soudcoval (Hošek - Parák ½:½, dámský g.) se průběžný výsledek dlouho neměnil, všechny partie teprve „krystalizovaly", ale bylo zřejmé, že se utkání pro nás vyvíjí příznivě. Pak nám ovšem zatrnulo, když se Honzovi partie jaksi vymkla z rukou a docela dobrou pozici pokazil (Bosák - Musil 0:1, anglická). Po výhře Radka bylo zase všechno O.K. (Sedláček - Zádrapa 0:1, španělská), jenže pak Petr v hodně lepším postavení pochybil, což soupeř nemilosrdně potrestal (Zvardoň - Továrek 0:1, Rétiho z.). Naštěstí další partie už vyzněly pro nás: Karol si s nebezpečnou soupeřkou poradil, dámu v dámské koncovce, bez ohledu na společenské konvence porazil (Motúz - Novosadová 1:0, anglická) a krátce na to pak strategicky výbornou partii dotáhl do výhry i Pavel vzorně vedeným útokem na královském křídle (Pakosta - Viták 0:1, francouzská). Což byl nesmírně důležitý bod a neváhám říct - za dané situace v podstatě rozhodující. Celkové vítězství dovršil Jakub, který zvolil bílými méně hraný, ale velice dobrý systém s braním na c6 (Stančík - Pýcha 1:0, španělská). A kde je moje partie? Končil jsem někde mezi výhrou Karola a Pavla po zajímavém průběhu s polokorektní obětí pěšce (Chmelíček - Juříček ½:½, španělská), symbolicky proti Jezdcům v jezdcové koncovce ...

 

Výsledek 4:2=2 znamená, že jsme si do tabulky připsali další 3 zápasové body a ve skóre +2, což je bytelný základ, s nímž jsme na začátku soutěže, myslím, ani nepočítali. (sj)

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

6
23.11.2017 15:48:24 - Velkokníže Pavel
K přípisu č. 5, zaslanému dne včerejšího prostřednictvím hrábjecí kanceláře Jeho Milosti pana hrábjete d´Ohrada: Tak takový šrumec bychom naopak rádi viděli!
 

5
22.11.2017 19:30:26 - Stanislaw, hrábje z Ohrady
Ad 1/, 2/ a 4/: Do pytle, jestli tomuto říkáte boj o záchranu, pak nechci vidět ten šrumec, až začneme hrát o postup!!!
 

4
22.11.2017 16:22:37 - Pavel
Ad A: Vážení přátelé, ano, takto se bojuje o záchranu.
 

3
22.11.2017 16:04:18 - Déčko
Devatenáctého, devět dopoledne. Déčko dnes decentně doplňuje dvojice děvčat. Dnešní derby dozajista dopadne dobře (dvojtečka) Dvořák dvoutahově dorovnává - dva dva. Druhé desce dlouho dominuje Dančáková, dramatický duel definitivně dovršen dělbou. Doplňme důležitý dodatek: Déčkaři dorazí do dvanácti domů! Dost dobrý!!
 

2
22.11.2017 4:38:43 - Dr.Ák
Gratuluji, zatím se zachraňujete stejně úspěšně jako Kroměříž.:)
 

1
21.11.2017 19:10:30 - Honza
Nepočítali. Stále ale ještě zachráněni nejsme, takže bojujeme dál. Další kolo máme derby se Zlínem, takže držte palce.
 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk