Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

SSN-39

 

Ve škole i na svatého Václava

Konec září. První měsíc školy. Státní svátek na počest svatého Václava. Krásná předpověď slunečného dne. První den volna ze čtyř (ředitelé škol totiž nelenili a na pátek vyhlásili také volný den). Co lepšího můžu dělat, než jít zase do školy? To si asi říkalo dvacet pět mladých nadšenců šachové hry, když ve čtvrtek 28. září vykročili ráno z domu, aby v 9:00 hod mohli začít výuku na ZŠ Integra ve Vsetíně. Proběhlo zde totiž tradiční, tentokrát už třicáté deváté soustředění Střediska šachových nadějí.

 

Děti dychtící po šachových vědomostech byly rozřazeny do čtyř skupin, ve kterých se o ně starala pětice trenérů ve složení Stanislav Juříček, Petr Zvardoň, Josef Bednařík, David Trčálek a nový člen naší trenérské party, Karel Vraj. Vše probíhalo pod skvělým organizačním zajištěním, připravené byly učebny se všemi pomůckami, také svačinky, pití, zázemí pro trenéry. Trenéři tak měli klid a mysl plně na šachovou práci.
Skupina A během dne postupně stihla probrat koncovky nestejnobarevných střelců a hned na to si dala další těžší téma v podobě typové pozice visících pěšců. Celé dopoledne s nimi pracoval Standa Juříček. Béčko si první blok s Davidem Trčálkem povídalo o Wilhelmu Steinitzovi, posléze s Pepou Bednaříkem hodnotilo pozici a stanovovali plán hry. V céčku se stejní trenéři starali v prvním bloku o zásady koncovek a zásady zahájení, resp. jejich nedodržení. Déčko první blok opakovalo základní matování, posléze děti dostávaly do hlav první zásady zahájení, oba bloky s Kájou Vrajem.

 

Po vydatném obědě, který všichni přítomní snědli relativně velmi rychle a posilnili se tak na další půlku dne, jsme zahájili zápasy ve fotbale, rugby, běhu a cvičení v gymnastice (ano, i to se objevovalo). Obědový přechod do restaurace a zpět byl totiž skutečně kvapnější, tak jsme si dovolili větší pauzu, kterou děti využily velmi správně, tedy aktivně.

 

V odpoledních blocích se do áčka pustil Petr Zvardoň s rozborem Světového poháru. Jeho materiály byly ještě horké, v gruzínském Tbilisi se totiž ještě ani nestihly uklidit stoly a naše děti již analyzovaly partie některých hráčů. Poslední blok děti pilovaly s Davidem Trčálkem taktiku a propočet variant. Béčko odpoledne s Pepou Bednaříkem nasávalo vědomosti v jezdcových koncovkách, posléze jako áčko řešilo taktiku a počítalo varianty s Petrem Zvardoněm. Ve cvičném turnaji a hned nato i v příkladech s Karlem Vrajem odpoledne béčko zlepšovalo své kombinační schopnosti, zejména při útoku na krále, který zapomněl na rošádu. Déčko pak s Davidem Trčálkem také hrálo cvičnou simultánku a s Pepou Bednaříkem děti soutěžily a hrály v zábavných hrách o hodnotě figurek.

 

Celkově se celý den podařil velmi pracovně, všichni (možná díky krásnému počasí, možná díky krásné šachové tematice) měli dobrou náladu, a tak si tento den velmi užili. Velké díky za zajištění akce patří rodině Kovaříkových, všem zúčastněným trenérům pak za další kus práce, který snad opět o kousek posune šikovné šachisty v našem regionu výše v jejich výkonnosti. Fotografie z celodenního šachového soustředění si můžete prohlédnout ZDE.

 

Příští soustředění proběhne v pátek 17. listopadu, opět na ZŠ Integra Vsetín. Za organizátory zdraví a těší se na další setkání s mladými šachisty

 

David Trčálek.


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk