historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

MCR-RAPID-2017

Mistrovství ČR mládeže v rapidšachu v Mostě

O víkendu 8. až 10. září změří mladí šachisté z celé republiky své síly v severočeském Mostě. Na turnaj se vypraví také krajská výprava Zlínského kraje, ve které bude sedm mladých šachistů ze čtyř oddílů (Vsetín, Ústí, Staré Město a Kunovice). Dalších pět šachistů z našeho kraje bude se svými oddílovými či rodinnými výpravami.

Kategorie: do 10, 12 a 14 let, vždy zvlášť turnaj pro kluky a zvlášť pro dívky
Hrací tempo: 20 minut na partii pro každého hráče +5 sekund za každý provedený tah
Systém turnaje: švýcarský na devět kol, šest kol se hraje v sobotu, zbývající tři kola v neděli
Právo účasti: postupující z jednotlivých krajů, u nás na základě celkového pořadí Grand Prix Zlínského kraje v rapid šachu

Účastníci krajské výpravy:
Kryštof Mikuláš Trávníček (H14), Filip Matůš (H14), Ondřej Grycman (H12), Matěj Kopecký (H10), Viktorie Všetulová (D14), Nela Otáhalová (D14), Marie Vaňková (D12), trenér Martin Beil

Další účastníci z našeho kraje:
Lukáš Macháček (H14), Vlastimil Babula (H12), Michal Černý (H12), Viktor Šimek (H10), Klára Spáčilová (D10)

Držte nám všem pěsti! :-) V průběhu turnaje se pokusím informovat z místa občasnými glosami v komentářích. Když vyjde čas, tak možná i doplněním tohoto článku.

Odkazy:

Oficiální rozcestník turnaje
Přímý odkaz na startovní listiny a průběžné výsledky .

10.9.2017 13:09:06 - Martin
Děkujeme, Radku. Nela i Matěj zahráli slušný turnaj, i když bodík navíc se dneska uhrát dal. Miky je mírně zklamaný, moc nechybělo, i tak na svém prvním MČR velmi pěkné a pozitivní dojmy z Mikyho výkonu jasně převažují. Ke všem jmenovaným i k ostatním hráčům hlavně z krajské výpravy se ještě určitě vrátím v drobném hodnocení. Teď už budeme vyrážet na veselou cestu domů :-)

21
10.9.2017 12:47:34 - radek
Nelo a Matěji, 4/9 na republice rozhodně není málo. Miky - i čtvrté místo je vlastně medaile!

20
10.9.2017 12:47:19 - radek

19
10.9.2017 11:07:39 - Martin
V 8. Kole vyhráli Nela, Viktorka a Miky. Mikuláš hraje poslední kolo na 1. Šachovnici o medaile, i pro všechny ostatní je poslední kolo velké finále, kde hrají o pěkná umístění.

18
10.9.2017 10:21:32 - Nela
Děkuju Adéle za naučení Severáku většina výher je díky tomu :D

17
10.9.2017 9:56:15 - Martin
V ranním sedmém kole Miky v důležité partii na 1. šachovnici remizoval, logicky hraná partie zakončená vyrovnanou věžovkou. Ve stejné kategorii se Filipovi nepodařilo uplatnit pěšce navíc, výsledkem byla remíza. Svoje další vítězství vybojoval Matěj. Ondra a holky tentokrát prohráli. Právě začíná předposlední kolo, na onlinu znovu Miky.

16
10.9.2017 8:22:13 - Nela
Děkujeme i s Matějem, taky držíme palce

15
10.9.2017 7:50:23 - radek
Nelo a Matěj, 3/6 je slušný základ do druhého dne. Bojujte, držíme palce. Radek a Amálka

14
9.9.2017 23:04:41 - Martin
Pohodový večerní program už za námi, část krajské výpravy se vypravila i do aquaparku (prý úžasně teplá voda, skvělé tobogány, moderní prostředí), část zvolila procházku do nákupního centra s procházením množství obchůdků. Všichni pak večer deskové hry. Celkově velmi příjemná i bojovná sobota. Výsledkově je zatím Miky třetí v průběžném pořadí H14 se 4,5 body, Maruška 6. v D12 se 4 body (kunovické dvojici asi přinesl štěstí odpolední příjezd Pavla Růčky, který je zde na schůzi republikové Komise mládeže), všichni ostatní z krajské výpravy na 50 procentech bodů. V neděli bude u všech hodně o co hrát, všichni zdravě natěšení do bojů posledních tří kol.

13
9.9.2017 17:02:00 - Martin
Nela, Ondra a Maruška další výhry! K tomu Filip přidal remízu. Viky a Matěj poslední sobotní kolo prohráli (Matěj v krajském derby s Viktorem Šimkem). A teď už výhra i Miky, velké drama!!

12
9.9.2017 16:11:21 - Martin
Velmi příjemné jsou dva body z pěti u Ondry na jeho první podobné akci. Miky teď hraje na onlinech. Mimo krajskou výpravu mi před chvílí Klárka hlásila už svoji čtvrtou výhru, skvělé!

11
9.9.2017 16:08:03 - Martin
V pátém kole uhráli hráči krajské výpravy 6 bodů ze 7, škoda že v pozici s figurou navíc spadl na čas Filip. Filip se v 6.kole pokusí dohnat, ostatní se budou snažit potvrdit předchozí výhru v partiích se silnějšími soupeři. Šesté kolo je dneska poslední, pak už večeře a společný pohodový program.

10
9.9.2017 15:20:56 - Martin
Všem fanouškům děkujeme, Nela, Maruška a Matěj přidali v pátém kole další vítězství!!

9
9.9.2017 14:53:41 - Marek a Jakub M.
My to taky sledujeme a fandíme hráčům v Mostě i v Rumunsku :-)

8
9.9.2017 14:42:18 - David T
Také se přidávám k fandícímu davu a celé výpravě přeji krásný víkend! Držím pěsti!

7
9.9.2017 13:04:36 - Martin
Všichni děkujeme, Radku, za fandění a gratulaci, taky držíme pěsti. První vítězství má už také Nela, Filip vyhranou koncovku, Matěj vyhrál podruhé za sebou (!!), Miky remíza. Třetí kolo je skoro za námi, teď oběd s úchvatnou frontou na výdej jídla přes dvě místnosti.. nálada v partě ale dobrá a bereme to s humorem.

9.9.2017 11:23:58 - Martin
V 1. Kole vyhrály Maruška a Viktorka, Filip remis, ostatní prohráli. Ve 2. Kole výhra Matěje! A k tomu remis Marušky, ostatní hrají.

3
9.9.2017 10:11:22 - Martin
Před chvílí bylo s drobným zpožděním zahájené první kolo. Pozice našich zatím vyrovnané nebo lepší. Hotel, kde se hraje, je příjemný, ale pro velký počet lidí je s kapacitou dost na hraně. Organizačně byl slabší úvod, kdy pořadatelé důkladně zmastili ubytování, chtěli nám rozházet krajskou výpravu do tří různých pater hotelu... Naštěstí jsme včera přijeli s velkým časovým předstihem a podařilo se to relativně solidně vyřešit. Brzy můžeme očekávat první výsledky partií.

2
8.9.2017 22:23:04 - Martin
Úspěšně jsme dorazili do Mostu, jsme ubytovaní a spokojeně zabydlení. Speciální odpolední program byl procházka, vyhlídková věž a neobvykle shopping :-) podrobnosti až bude víc času. Zítra od 9:30 první kolo turnaje.