Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

GAMBITOVY-TURNAJ-2

 

ZPRÁVA O 2. VŠEVALAŠSKÉM GAMBITOVÉM TURNAJI

Váženým členům staroslavné obce vsetínské-zbrojovácké jakož i všem ostatním přátelům a příznivcům hry královské na vědomost dáváme, že v pondělí 31. července o páté hodině odpolední 2. VŠEVALAŠSKÝ GAMBITOVÝ TURNAJ byl zahájen. K události této natolik netradiční, že kdos v žertu přeborem planety v Evansově gambitu nazvati ji ráčil, osm šachistů dostaviti se uvolilo. Napsati bez obav možno, že navzdory odpolednímu žáru červencovému shromáždilo se na Lapači zdravé gambitové jádro Zbrojovky v sestavě takměř kompletní. Pozvání k turnaji laskavě přijali také dva mladí šachisté z Hošťálkové, totiž Jakub Krejča a Josef Bednařík, čerstvý to absolvent 1. třídy rozhodcovské. Kvalitu soutěže zajisté i průměrné elo 1938 potvrditi může. Vzhledem k síle borců do staronové herny šachové přišedších nezbylo pisateli těchto řádků než pokorně se role nejslabšího hráče v turnaji ujmouti.

 

 

Nyní nastal již čas pozornost laskavého čtenáře k samotnému průběhu turnaje obrátiti. Hrací tempo 2 x 8 minut + 4 sekundy za každý tah pondělní klání na 64 polích vykázati může. Ve 28 partiích se ukázalo, že přijatý gambit Evansův opravdu krásné možnosti útočné nabízí. Jen málo duelů očekávaný limit časový překonalo: v ostrých pozicích sebemenší zaváhání zpravidla k rychlému konci vedlo. Jistě není náhodou, že pouze tři partie skončily nerozhodně. Každý z účastníků pondělního turnaje utržil nějaký ten pomyslný šrám, o čemž by mohl vyprávět především výše zmíněný autor příspěvku tohoto. Laskavého čtenáře nepochybně zajímají také výsledky, k nimž se ovšem dostaneme až v samotném závěru.

 

 

Vítězem 2. VŠEVALAŠSKÉHO GAMBITOVÉHO TURNAJE stal se s pětibodovým ziskem Jakub Stančík před Josefem Bednaříkem, který jen o půl bodu méně v sedmi partiích vybojovati ráčil. Třetí místo trojici domácích šachistů obsaditi se zlíbilo: o příčku bronzovou se čtyřmi body rozdělili se Radek Zádrapa, Lukáš Gabryš a Matyáš Kovařík. Tři a půl bodu získal (nyní již dvojnásobný) vicemistr Mikulůvky v gambitu Honza Bosák. Na dva body dosáhl Jakub Krejča, jenž v úvodním kole celkového vítěze poraziti si dovolil a pěkné umístění v elitní desítce i Pavel Mladý dvěma remízami zachrániti dokázal. Ostatně turnajové statistiky laskavý čtenář zde na chess-results nepochybně najde.

 

 

Pavel Mladý, v. r.

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk