Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

KRAJSKA-VYPRAVA-VSETIN-5-6-KOLO

 

Dvakrát na bitevním poli

 

Ve středu nás čekal nejnáročnější den celého vsetínského týdne, když turnaj pokračoval pátým a šestým kolem. Královnami naší výpravy se při dvojkole staly Klárka Dančáková a Viktorka Všetulová, které vyhrály obě své středeční partie.

 

Ranní kolo začínalo v 9 hodin, vstávání jsme zvládli s lehkostí a u snídaně jsme ještě dolaďovali přípravy na soupeře. V Áčku Saša vybojoval cennou remízu s rakouským mezinárodním mistrem Weinzettlem, výhry zaznamenali Martin Húsek a Lucka Ambrožová. Mimo rámec krajské výpravy bylo skvělým úspěchem vítězství ústeckého Radka Zgarby nad zkušeným IM Milanem Babulou. V Béčku remizoval Miky Trávníček s druhým nasazeným Ríšou Stalmachem, mezi dalšími pěknými výsledky si pozornost zasloužila především Klárčina výhra nad panem Bartoškem.

 

Na oběd jsme se dostali zhruba hodinu po poledni. Na chvilku jsme pak zašli na rampy pro skejťáky, koloběžáky, peňáky a jiné ťáky. Pak na chvilku ještě do šachové klubovny Zbrojovky, kde máme výborné zázemí pro šachové přípravy, deskové hry i jen tak povídání. Tentokrát byla návštěva klubovny vylepšená ještě osvěžujícím dezertem od paní Kopecké. Veselí a odpočatí jsme se vrátili do hrací místnosti, kde se od 16 hodin rozpoutala odpolední bitevní vřava.

 

kraj vs14

Napínavá partie mezi Sašou a Matyášem nakonec skončila remízou.

 

Kromě několika remíz se tentokrát v Áčku žádné výhry mladých neurodily, jen Pavel Mladý vyhrál kontumačně :-) V B-turnaji to tentokrát bylo o poznání příznivější. Miky vybojoval další remízu na třetí šachovnici, o šachovnici níže remizoval s Ríšou Stalmachem také Filip Matůš. Miky i Filip hrají velice sympatické šachy, pro celkový výsledek pak samozřejmě bude klíčová poslední třetina turnaje.

 

kraj vs15

Miky ve dvojkole vybojoval dvě cenné remízy s frýdeckými kluky a dělí se o průběžné druhé místo.

 

Klárka sehrála s Adélou jednu ze svých nejlepších partií - zajímavá partie, která tentokráte sedla lépe Klárce. I rozbor byl velmi veselý, vždyť obě holky jsou jako oheň a voda a být s oběma najednou u jednoho stolu (zvlášť když se ještě opodál usmívá Lucka a občas se přidá s veselou hláškou), to je jako okopávat zahrádku dynamitem. Áďa bude mít určitě velkou radost, když řeknu: prostě správná dvojka :-)

 

kraj vs16

Ostře sledované vsetínské derby mezi Adélou a Klárou. Velké Klárčino soustředění a dynamický výkon slavily úspěch.

 

Pěkně se povedla partie Viktorce, když se konečně chytila i s elově silnějším soupeřem a porazila pana Řepku (1495N). Své první vítězství v turnaji vybojoval Denis. Když získal dámu, měl z toho takovou radost, že ji za chvilku zase ztratil, nakonec však partii dotáhl k cennému vítězství. Ke dvěma remízám přidala první výhru Nela. Bojovné, ale nakonec nerozhodné bylo derby mezi Kubou Matůšem a Toníkem Randusem. Náročnou šňůru partií měl Matěj Kopecký, když v prvních šesti kolech měl všechny soupeře v rozmezí ela 1561 - 1777 a vybojoval s nimi velmi dobré dva body.

 

kraj vs17

Partie mezi Kubou a Toníkem skončila po boji remízou.
Oba kluci hrají pěkné šachy, zatím se jim nedaří přetavit nadějně rozehrané partie do odpovídajících bodových zisků.

 

Ve čtvrtek od 16 hodin nás čeká sedmé kolo a do té doby zase bohatý doprovodný program - tentokrát hlavně tenis, procházka, přípravy na partie, určitě něco výborného k jídlu a hlavně fajn den s výbornou partou.

 

kraj vs18

Martin Dvořák rozebírá partii s jedním z krajských trenérů Dominikem Parákem.

 

Odkazy:
Průběžné výsledky turnaje A
Průběžné výsledky turnaje B
Turnajový bulletin
On-line přenos (FIDE Open A)

 

Předchozí článek o turnaji

Další článek o turnaji

 

Martin Beil


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2023 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk