Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

KRAJSKA-VYPRAVA-VSETIN-2-KOLO

 

Neděle neznamená nicnedělání

 

Druhý den vsetínského turnaje jsme prožili v dobré náladě a velmi aktivně. K tradiční porci turnajových partií, rozborů a bohatého doprovodného programu se přidal dopolední rapid turnaj dvojic a večerní pizza-večer na Zbrojovce.

 

Ráno vyrazila dvojice Saša a Martin na rapidový turnaj dvojic. V turnaji, kterému vládla dvojice Kuba Roubalík + Peťa Kapusta obsadili naši mladí šesté místo mezi třiadvaceti dvojicemi, když mezi týmy na 3. - 6. místě rozhodovalo až pomocné hodnocení. Škoda, stačil půlbod navíc a kluci by slavili bronzové medaile. Jako jediní ale dokázali remizovat s vítěznou dvojici. Celkové výsledky najdete zde.

 

Větší část ubytovaných účastníků vyrazila na dopolední bazén. Tobogán, plavecké závody (vítězem Miky těsně před Viky) a další vodní radosti se vydařily moc pěkně. Jsem rád, že mě Denis neutopil:-) Cestou jsme si ještě pohráli s univerzálními hodinami na náměstí a Maruška navazovala přátelský kontakt s komunitou zdejších holubů.

 

kraj vs4

Cestou na bazén jsme se zastavili na jednom ze vsetínských náměstí. Zleva Miky, Denis, pan Trávníček, Maruška a Viky.

 

Po dobrém obědě nás čekalo druhé kolo turnaje, které přineslo řadu vyrovnaných soubojů. V A-turnaji stojí za pozornost cenná remíza Saši se zkušeným Vladimírem Karlíkem. Martin Húsek po velkém boji podlehl dalšímu zkušenému matadorovi Josefu Mudrákovi. V B-turnaji remizoval Filip Matůš s třetím nasazeným Ondrou Nytrou, Miky porazil pana Bartoška a se dvěma body je ve vedoucí skupince. Skvělá partie se povedla Matějovi Kopeckému s nejstarším účastníkem turnaje Jiřím Růžičkou.

 

kraj vs5

Lekce číslo 1: boj o střed!

 

V patnácti tazích a navíc černými porazil Ondra Grycman Libora Nováka (elo 1564). První vítězství slavili také Klárka Dančáková (snad i díky podpoře nejmladší šachistky v turnajovém sále), Martin Dvořák a také Láďa Křupala z Karolinky. Náš benjamínek Kuba Matůš sice nakonec prohrál, ale jeho partie patřila mezi nejbojovnější v celém B-turnaji. Velmi pěkné partie, i když zatím bez bodového efektu, se zatím daří Toníkovi Randusovi a Marušce Vaňkové.

 

 

kraj vs6

Pohled do turnajového sálu. Jednu z nejbojovnějších partií druhého kola sehrál devítiletý Kuba Matůš.

 

Po dokončení rozborů se část naší výpravy přesunula do šachové klubovny Zbrojovky, kde jsme se důkladně postříleli v Bangu, pojedli jsme pizzu a celkově strávili veselý večer s řadou zajímavých her. Celkově velmi akční neděle, kterou dokázal zastavit jen neúprosně běžící čas. Už jenom čekám, kdy si trojice Nela, Maru a Viky založí turnajový kadeřnický salón :-)

 

Odkazy:
Průběžné výsledky turnaje A
Průběžné výsledky turnaje B
Turnajový bulletin
On-line přenos (FIDE Open A)

 

Předchozí článek o turnaji

Další článek o turnaji

 

Martin Beil


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk