Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

DOPIS

 

Výbor z dochované korespondence týkající se nejranější přihlášky do turnaje dvojic v rapidu, jenž v rámci staroslavného šachového festivalu vsetínského o první neděli červencové pořádán jest.

 

Přípis № 3.

 

Velectěný pane sudí,

do slovutného turnaje vsetínského, dávno již na vědomí vybubnovaného, teprve nyní osměluji se přihlásiti dvojici, jež tvořena bude mnou a Jeho blahorodím velkoknížetem Pavlem. Tomu titul tento přípisem № 2 z hrábjecí kanceláře naší před krátkým časem udělen byl za bohulibé zásluhy jeho na polích černobílých, nota bene jeví se též písařem znamenitým. V určený čas druhého dne měsíce července na místo, kdež zajisté boje urputné svedeny budou, společensky oděni dostaviti se ráčíme a klání toto s radostí podstoupíme. Velkokníže snad na koni přicválá a ač reglement tak nevyžaduje, bílou košili s kravatou neb motýlkem a snad i cylindr míti bude, zatímco já v károvaném obleku sportovním přijedu na prostředku veskrze moderním, jež velociped s přídavným motorem benzinovým zove se. Jako celek slouti budeme „Aristokrati", kterýžto název poníženě do listiny súčastněných laskavě vpraviti žádáme, předpokládajíce, že čest názvu tohoto neposkvrníme. Též po zvážení pečlivém avisujeme styl hry náš gambitový, šrámů případných nedbajíc, zato v aplaus publika hojného věříce, když útok prudký zdařiti se nám povede.

 

Očekávaje příznivou zprávu Vaši ve vší úctě znamená se Stanislaw hrábje z Ohrady.

c) řiditel klání zmíněného

c) velkokníže Pavel

 

 

Toto jest kopie zprávy pro Jeho hrábjecí Milost z velkoknížecí kanceláře vysoce váženému řediteli staroslavného šachového festivalu vsetínského určená.

 

Srdečné pozdravení vysoce urozenému panu hrábjeti od velkoknížete Pavla.

 

Velectěný pane hrábje!

S potěšením jsme přijali zprávu z Naší velkoknížecí kanceláře, jež Vámi laskavě vypravené přihlášky do slovutného turnaje vsetínského nad pochybnost veškerou týkala se. Jelikož dne včerejšího při výtečné kávě ve Žlutém salónku vzornou obsluhou podávané o potvrzení Vaší i Naší společné účasti v tomto velkolepém klání osobně jsme se přesvědčili, učinili jsme po návratu do Našeho sídla významné rozhodnutí ve smyslu odložení Naší dlouho již plánované lovecké výpravy do Afriky. Turnaj dvojic v rámci velkoryse pojatého staroslavného šachového festivalu vsetínského o první neděli červencové konaný stává se tak nad veškerou pochybnost Naší prioritou. Zároveň si dovolujeme zaslati cestou touto uctivé poděkování za Vámi laskavě zapůjčené studijní materiály, o něž jsme prostřednictvím Naší velkoknížecí kanceláře žádali. Věříme, že pečlivé studium odborné literatury zajisté přispěje ke zlepšení Naší hry nejen ve výše zmíněném turnaji dvojic. Co se Našeho oděvu pro tuto zcela výjimečnou příležitost chystanému týče, musíme ještě drobné úpravy s našimi krejčími projednati. Snad ani není nutné Vaši hrábjecí Milost ujišťovati, že Námi přislíbeného ostrého stylu gambitového držeti se hodláme.

 

S uctivým pozdravem a přáním pěkného dne

 

Velkokníže Pavel, v. r.     

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk