historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

ZLATO-Z-MCR-8-2017

MÁME ZLATO Z MČR DO 8 LET

13. a 14. května 2017 hostily Beskydské Malenovice mistrovství republiky šachových benjamínků. Chlapci a dívky hráli odděleně. Společný byl počet kol - 9, i tempo hry - 20 min + 10 vteřin/tah. Turnaje se mohl zúčastnit kdokoli, narozdíl od starších kategorií u "osmiček" neprobíhají kvalifikační turnaje. Mezi 98 chlapci zvítězil Lukáš Zelba z Hradce Králové, střibrem se ozdobil Václav Finěk z Liberce a bronzem Josef Barták z Řevnice. Náš Míša Řezníček se jako sedmiletý mezi většinou osmiletými rozhodně neztratil, získal 4,5 bodu a skončil uprostřed startovního pole. Příští rok může startovat znova s mnohem vyššími ambicemi.

Dívek se zůčastnil tradičně skromnější počet, 29. I tak byl podíl dívek a chlapců výrazně nad běžným podílem v oddílech. Nás může těšit že hned dvě děvčata byla ze Vsetína. Anička Chrobáková při své premiéře na velkém turnaji získala slušné 3 body a cenné zkušenosti. Velkou radost udělala svým fanouškům Amálka Zádrapová, když úvodní prohru nahradila šňůrou 7 výher a jednou remízou a turnaj před trojicí děvčat z Frýdku-Místku vyhrála (2. Viktorie Buchtová, 3. Tereza Horková, 4. Andrea Budinská).