Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

2-LIGA-2016-17-ZAVER

 

Jak šel čas, aneb Vsetín má bronz ve 2.lize

 

Po krásných 14-ti bodech v sezóně 2015/16 ve druhé lize skupiny „F" (který by znamenal sestup kdyby nebyl našeho „B"éčka) jsme byli spolu s ostatními družstvy Zlínského kraje přeřazeni do skupiny „E", tedy do skupiny tzv. jihomoravské. Při studování soupisek družstev Lipovec, Duras B, Lokomotiva B, Jezdci Jundrov se mi hrůzou ježily vlasy a říkal jsem si: co budeme v tak nabité soutěži dělat? Na turnaji v Jeseníku jsem ale potkal dlouholetého kapitána Kuřimi - Jirku Majera a ten mne docela uklidnil tím, že brňáci obvykle nenastupují v základních sestavách a že tedy žádný strach. Co se týká naší sestavy, tak jsem vsadil na podobnou sestavu jako v minulé sezóně. Namísto Petra Smilka, který začal pracovat v Praze, byl napsán Kuba Stančík. Další posilou byl Lukáš Gabryš.

 

1.kolo Hošťálková - Vsetín
Nastupujeme v základní sestavě, ale na začátek soutěže studená sprcha, Hošťálková nás „přejela". Partie se vůbec nepovedla Radkovi, Standa rovněž neměl svůj den a tak bez jediné výhry prohráváme 5,5:2,5. V duších smutek, protože pokud nevyhrajeme ani jednu partii, tak se vyhrát nedá a veselí to moc nevzbudí.

 

 

2.kolo Adamov - Vsetín
Protože máme startovní číslo 7, tak nás čeká druhý zápas venku. Jedeme do Adamova (z čehož má největší radost Dominik, protože to má „za bukem") a tušíme, že to bude zápas o udržení. Hrajeme bez Karola, ale zato s Milanem. A hned na úvod pecka - Milan prohrává poměrně rychle. Pak ale Kuba s Pavlem otáčejí zápas v náš prospěch. Bohužel Radek prohrává a tak se hrdinou zápasu stává Petr, který vyhrává věžovku. Takže vítězíme 4,5:3,5 a přestávám být zarytým pesimistou.

 

 

3.kolo Vsetín - Jezdci Jundrov
Poprvé hrajeme doma. Chybí nám Radek, který si plní povinnosti otce rodiny. Hostům chybí jejich první dvě desky, nicméně rozhodně nepřijíždí ve slabé sestavě. Poprvé nastupuje Lukáš, který se odměňuje výhrou. Vyhrává i Kuba a vypadá to dobře. Pak ale partie kazí Honza a Pavel a vypadá to všelijak. Naštěstí máme Karola, který zkušeně vítězí a hlavně Petra, který svou krásnou soupeřku nešetří a uštědřuje jí „strašnou bombu". Celkové vítězství 4,5:3,5 nás posunuje do horní poloviny tabulky.

 

 

4.kolo Staré Město „B" - Vsetín
Do Starého Města jezdím vždy rád. Je to má tak trochu srdeční záležitost a vzpomínky na mé (nejen) šachové mládí. Chybí nám Dominik a Standa, Dominik z důvodů pracovních, Standa z důvodů šachových (MS seniorů v Mar. Lázních). Obětavě nastupuje Petr Smilek, který přijíždí na zápas až z Prahy. Ve vcelku vyrovnaném zápase prohráváme 4,5:3,5. Radost máme z výher Karola a Kuby.

 

 

5.kolo Vsetín - Duras Brno „B"
Víme, že se hraje extraliga, takže očekáváme, že Duras nepřijede v nejsilnější sestavě. Nicméně o to těžší je příprava na zápas. Zápas nám vyšel skvěle. „Mladé pušky" Kuba a Lukáš ukázali, že do družstva patří a soupeře přehráli. Dominik soupeře vyprovokoval k oběti, všechno sežral a pak dokázal, že „dřevo je dřevo". Prostě vyhrál. Kupodivu vyhrál i kapitán Honza, kterému soupeř nabídl ve vyhrané pozici celou věž. Nevedlo se pouze Pavlovi, který dokončil tzv. „velkou rošádu", tj. tři nuly po sobě.
A pak byly Vánoce a skončil rok 2016. Měli jsme 9 bodů, což bylo pro udržení velmi nadějné.

 

 

6.kolo Kroměříž „B" -Vsetín
Neuvěřitelný zápas. Nastoupili jsme bez Karola ale zato s Milanem. Soupeř nastoupil v „plné palbě", neboť jeho situace v tabulce nebyla nic moc. Milan velmi rychle „zavěsil" a byli jsme na koni. Jenže po několika remízách prohrál Dominik a začínali jsme znovu. Hrdinou byl opět Lukáš, který znovu zvrátil vítězství na naši stranu. Po zápase zavládla v našich řadách obrovská euforie a začalo nám být všem jasné, že druhá liga se bude hrát na Vsetíně i v příští sezóně.

 

 

7.kolo Vsetín - Lokomotiva Brno „B"
Lokálka přijela na Vsetín pouze v sedmi a v tak slátané sestavě, že můj předchůdce Vlastík by ji určitě nazval „Bakulovou družinou". Nicméně vzhledem k tomu, že Honza a Dominik hráli jak ponocní a Petr ve věžovce udělal totální plundr, tak jsme měli namále. Výhru zachránil Petr Zajíček, který přijel z Anglie a hlavně Standa, který ošálil soupeře v koncovce J proti S. Historie se ale neptá JAK, historie se ptá na výsledek. A ten byl 4,5:3,5 a byli jsme v soutěži zachráněni.

 

 

8.kolo Prušánky - Vsetín
Do Prušánek jsme jeli prakticky ve své základní sestavě a byli jsme prostě lepší. Rozhodla naše hra bílými, kde vyhráli Petr (se štěstím), Dominik (filištínsky) a Pavel (metodicky). Svou první porážku v životě ve 2.lize si vybral Kuba, který pokazil dobrou pozici. Vyhráli jsme 5:3 a začali jsme rázem pokukovat po „bedně". Bronzová medaile byla na dohled.

 

 

9.kolo Vsetín - Lipovec
Jenže stál před námi gigant. Družstvo Garde Lipovec, které vedlo 2.ligu. Sice jen o skóre, ale vedlo. Zajímavé bylo i to, že vedlo před Hošťálkovou a tak jsme vlastně hráli za dva. Za Vsetín i za Hošťálkovou. A hráli jsme dobře. Hezky vyhrál Dominik a za podpory rodiny Zádrapových vyhrál i Radek. Nevyšlo to tentokráte Pavlovi a Kubovi, ale všichni na šachovnicích nechali kus svého srdce. Takže celkově naše první remíza a stále „bronz" na dostřel.

 

 

10.kolo Kuřim - Vsetín
Před zápasem jsem měl velké kapitánské starosti, které ovšem všem kapitánům přeju - byli jsme komplet a někoho jsem musel vyřadit ze sestavy. Nakonec padl „černý Petr" na Petra. Kdyby to nebylo dvě hodiny cesty tam a dvě hodiny cesty zpět, tak bych řekl: příjemný přáteláček. Srdeční záležitost pro Dominika, který za Kuřim občas hostuje. Jenže přáteláček se nám nějak vymknul z rukou a jediný, kdo snese nejpřísnější kapitánův metr, byl Karol, který pěkně vyhrál. Ostatní hráli, no, slušně řečeno, nic moc. Sympatické družstvo Kuřimi nás prostě přehrálo a nám to prostě nevyšlo, bez Petra to prostě nebylo ono. Takže po výsledku 3,5:4,5 jsme se s „bednou" loučili. Ale předčasně. Náš konkurent Staré Město prohrálo také a tak to vypadalo nadějně.

 

 

11.kolo Vsetín - Vyškov
Hlavní otázkou bylo: Nastoupí za Vyškov Ján Markoš? Pokud by nastoupil, tak by to asi byl hráč s nejvyšším ELO, který kdy na Vsetíně hrál. Připravovali jsme se na něho důkladně - mít skvělou knihu „Pod hladinou" věnovanou vlastní manželkou a podepsanou od autora, co více si může běžný předseda oddílu přát, že... Ale Ján Markoš nepřijel. Zápas jsme odehráli jako zkušené ligové družstvo a byť jeden čas to moc dobře nevypadalo, tak jsme soupeře přehráli a výhrami Karola, Pavla, Honzy, Petra a Lukáše jsme zvítězili 5,5:2,5.

 

 

A „bronz" je náš. Radujeme se také ze „zlata" Hošťálkové. Takže jsme Jihomoravanům ukázali, že „my Valaši jsme sice hlúpí, ale my o tém víme. A co vy?"

 

A kdo že se to o ten historický úspěch zasloužil? Náš leader a bijec Karol Motúz, velký stratég a tipér Pavel Viták, kapitán a duše týmu Jan Bosák, houžev a lišák Dominik Parák, největší trenér Radek Zádrapa, bojovník a rváč Petr Zvardoň, nestor a vsetínská ikona Standa Juříček, mladí draci Jakub Stančík a Lukáš Gabryš. Svou trochou do mlýna přispěli také: Milan Štverák, Petr Smilek, Petr Zajíček.

 

Na závěr bych chtěl poděkovat všem výše vyjmenovaným za krásných jedenáct nedělí, které jsme mohli strávit spolu. Poděkování patří i všem manželkám, milenkám, partnerkám, kamarádkám. Ony totiž mají tu odvahu, pustit své protějšky postupovat vpřed pěšci, skákat jezdci, útočit střelci, vyhlížet z mocných věží a dvořit se dámám. To vše na černobílých 64 polích, které pro nás znamenají svět.

 

Honza

 

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1.  Šachy Hošťálková 10  0  1 30 56.0 34
2.  ŠK GARDE Lipovec 7  3  1 24 53.5 31
3.  Zbrojovka Vsetín 7  1  3 22 47.5 30
4.  ŠK Staré Město B 5  3  3 18 44.5 29
5.  Jezdci Jundrov 5  1  5 16 49.5 34
6.  ŠK Lokomotiva Brno B 5  1  5 16 44.0 27
7.  SK Podlužan Prušánky 4  2  5 14 44.5 21
8.  Slavia Kroměříž B 4  2  5 14 44.5 21
9.  ŠK Duras BVK B 4  0  7 12 36.5 16
10.  ŠK Kuřim 3  2  6 11 41.5 24
11.  MKS Vyškov 2  1  8 7 33.5 16
12.  Spartak Adamov 1  2  8 5 32.5 17

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2023 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk