Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

MCR-MLADEZE-2017

 

Zpravodajství z MČR mládeže

 

Ve dnech 11. - 18. března budou Kouty nad Desnou hostit další ročník Mistrovství České republiky mládeže. V tomto článku budeme průběžně informovat o průběhu turnaje z pohledu naší krajské výpravy, která čítá celkem patnáct mladých šachistů a tři trenéry.

 

Složení krajské výpravy Zlínského kraje:

 

MČR Juniorů: Martin Húsek

Kategorie H16: Alexandr Skalský, Karel Vraj

Kategorie D16: Lucie Ambrožová (osobní trenér Marek Vokáč)

Kategorie H14: Lukáš Macháček

Kategorie D14: Nela Otáhalová, Viktorie Všetulová

Kategorie H12: Vlastimil Babula ml.

Kategorie D12: Marie Vaňková

Kategorie H10: Matěj Kopecký, Jakub Matůš, Viktor Šimek

Národní OPEN: Adéla Bierská, Michal Černý, Filip Matůš, Ondřej Vraj

 

Trenérské zajištění: Vlastimil Babula, Martin Beil, Rostislav Svoboda

 

Výsledky na chess-results.

 

Turnaj na webu ŠSČR

 

On-line přenos

 

Úvodní víkend

 

V sobotu jsme přijeli do Koutů. Doprava, ubytování i další technické věci, všechno klaplo bez problémů. Počasí nás přivítalo pěkné, jídlo také (kdo nepohrdl kapustou).

 

V sobotu jsme pak hráli první kolo, v neděli druhé. V podrobnějších komentářích k partiím můžu informovat spíš o své skupince (Matěj Kopecký, Kuba Matůš, Nela Otáhalová, Viktorie Všetulová, Marie Vaňková a Adéla Bierská) plus o dvojici, která s námi tráví většinu času (Lucka Ambrožová, Filip Matůš). Sledovat ostatní tolik nestíhám, tak aspoň drobné zmínky o zajímavých výsledcích.

 

Velmi hladce zvládla první dvě kola v Openu Adéla, která je zatím jako jediná z naší skupinky stoprocentní. Dvě velmi pěkné partie má za sebou Maruška Vaňková, když v prvním kole porazila čtvrtou nasazenou hráčku turnaje, ve druhé kole získala silný poziční tlak, ale zvolila špatný otevírací postup a prohrála. I tak s Maruščiným úvodem turnaje určitě spokojenost. Jeden bod má také Kuba v H10, když v prvním kole porazil osmého nasazeného hráče, ve druhém po boji prohrál s nasazenou dvojkou. Ve stejné kategorii Matěj v prvním kole prohra, ve druhém nevyužil dobré poziční možnosti, dostal se do prohrané koncovky, ale v ní se vtipně zachránil patem. Speciálně Matěj měl vždycky hodně rád diagrámky na téma pat, tak si tento dárek od soupeře určitě zasloužil

 

Na nule jsou zatím Viktorka a Nela. Viktorka po úvodní houževnaté partii s první nasazenou A.Koubovou ve druhém kole nezahrála dobře a vcelku zbytečně prohrála. Tréninkové manko z posledního roku je na Viktorce hodně znát, snažíme se to co nejvíce dohnat aspoň společnou prací tady. Nela je sice také bez bodu, ale obě partie hrála se soupeřkami za špičky startovní listiny a partie to byly určitě poučné. Zítra hrají Nela s Viktorkou vzájemné derby, tak věřím, že některá z nich se dočká úvodního vítězství Solidně začala turnaj Lucka - na úvod pohodová výhra, ve druhém kole remíza s Eliškou Vavřínkovou, když se celou partii snažila tvořit hru, ale pevně hrající soupeřku nakonec neprolomila. Jeden a půl bodu má po dvou kolech také Filip v Openu, který v prvním kole zbytečně vypustil výhru (i když kvalita navíc se obecně uplatňuje poměrně nesnadno, chce to hodně přesnosti), ve druhém kole pak pozičně velmi pěkně vyhrál.

 

Kromě dvou úvodních kol a spousty příprav a rozborů jsme v Koutech za první víkend stihli i řadu dalších aktivit. Soutěž v diagrámcích, procházky, deskové hry a největší lyžařští nadšenci se díky doprovodu paní Kopecké dostali na svah. Celá parta funguje výborně, jen bychom dny potřebovali pořádně přifouknout, aby každý den měl aspoň 30 hodin Zítra nás čeká důležité dvojkolo, tak to bude hodně náročné i zajímavé.

 

Z dalších hráčů naší krajské výpravy se výborně daří Sašovi Skalskému v H16, který je po dvou výhrách stoprocentní! Velmi dobře se daří i Lukáši Macháčkovi v H14, hrál se dvěma výše nasazenými soupeři a vybojoval dvě cenné remízy. Výborných je i 1,5 bodu Vlastíka Babuly v kategorii H12. Mezi nejmladšími kluky je stoprocentní Viktor Šimek, který po dvou výhrách hraje v pondělí ráno na první šachovnici s prvním nasazeným. Celkově tedy od prvních kol spousta zajímavých výsledků a na onlinech je určitě hodně co sledovat!


Pondělí + úterý = takové malé trojkolo :-)

 

V pondělí a úterý nás čekal velmi tvrdý trojboj - kola v pondělí od 9h a od 15h, pak v úterý od 9h, dohromady v podstatě tři kola v jednom zátahu. A to se všemi rozbory, přípravami, veškerou bojovností vloženou do partií. Snažili jsme se spoustu práce kompenzovat i trochou odpočinku, deskovými hrami, povídáním, ale každopádně to byl pěkný nášup :-) V dalších čtyřech dnech už vždy po jednom kole, tak to bude klidnější.

 

Z osmičky hráčů, o kterých mám nejpodrobnější přehled (tedy moje šestka plus Lucka, která se připravuje s panem Vokáčem, a Filip v péči pana Svobody) si v prvních pěti kolech nejlépe vedli právě Lucka, Filip a k nim navíc Adéla. Lucka v D16 vede průběžné pořadí se 4,5 body a náskokem celého bodu před svými pronásledovatelkami. Velmi pečlivě se jistě připraví i na další kola, její partie určitě doporučuji ke sledování. Rovněž Filip v národním openu má 4,5 bodu a také se mu daří velmi energické partie s výborným tahem na branku. Áďa má zatím 4 body, hraje moc pěkné šachy a v šestém kole ji čeká regionální derby s prvním nasazeným hráčem národního openu Ondrou Vrajem. Mimochodem - na třetí šachovnici openu hraje Martina Hartingerová v dresu Hošťálkové (průběžně 4 body), takže na prvních třech deskách tohoto turnaje má náš kraj své zastoupení přímo čtveřicí hráčů!

 

Velmi solidních pět kol má za sebou Maruška v D12 (kromě hrubky z pátého kola), rezervy jsou samozřejmě veliké (a práce nás čeká moc!!), ale přechod z desítek do starší kategorie se Marušce daří. Nela na svém prvním MČR a výborně bojuje a 1,5 bodu je zatím velice příjemných. Viktorka zatím s nulou, což má důvody širší a dlouhodobější, nicméně snahu jí upřít rozhodně nelze. Kuba a Matěj průběžně 1,5 bodu, s náročným turnajem se perou velmi houževnatě a hlavně získávají neskutečně cenné zkušenosti. Bodů určitě mohli urvat více, určitě se o to pokusí ve druhé polovině turnaje.

 

Další hráče z kraje stíhám sledovat spíše výsledkově, k partiím se moc nedostanu. Rád aspoň zmíním průběžné výsledky, které rozhodně stojí za pozornost. Skvěle se daří Sašovi, který je v H16 teprve prvním rokem a po pěti kolech je se čtyřmi body na samostatném prvním místě!! Ve stejné kategorii Kája Vraj průběžně 1,5 bodu, na šachovnici měl nejspíš bodů mnohem víc, jen je lépe sklízet. V H14 Lukáš sice v pátém kole poprvé prohrál, ale 2/5 je v takové konkurenci rozhodně výborné. Vlastík v H12 v pátém kole porazil dalšího silného soupeře (Rudolfa Juna, elo 1755) a 3,5 bodu je parádních, Vlastík navíc také prvním rokem v této kategorii. Viktor v H10 průběžně na 50%, 2,5 bodu, to v takové konkurenci rozhodně špatné. Jak znám Viktora, určitě se ještě pokusí zamířit mnohem výš! A Klárka Spáčilová v D10 je zatím na pěkných dvou bodech.

 

Další hráči z našeho kraje zdatně bojují v openech. Ve Fide Openu hraje výborně František Mrkus, který se 4 body dělí průběžné 2. - 4. místo a v šestém kole hraje na druhé šachovnici s Víťou Valentou. V národním openu kromě dravců na prvních třech šachovnicích ještě Julča Šimčáková průběžně se 3,5 body, Míša Černý pak se 3 body a má za sebou dvě výhry ve 4. a 5. kole, dere se tabulkou vzhůru. Speciální zmínku si samozřejmě zaslouží také náš juniorský účastník Martin Húsek. Martin hraje velice silný uzavřený juniorský turnaj, který je pro něho velkou výzvou a do budoucna obrovskou zkušeností. A vede si v turnaji velice zdařile - po šesti kolech (junioři jsou o kolo napřed) má 2,5 bodu, když v uplynulých dvou kolech porazil Josefa Havelku (elo 2282) a remizoval s Honzou Vykoukem (elo 2424).

 

Závěrem přidávám ještě momentku z naší veselé party, tohle jsem prostě vyfotit musel.

 

mčr mládeže 2017

Áďa, Lucka a spousta párů nohou, které se nechtěly fotit :-)

 

Středa a čtvrtek

 

V těchto dnech jsme odehráli 6. a 7. kolo. Sice jen jedna partie denně, ale kvůli velkému hladu všech z výpravy po rozborech, přípravách a učení se nových šachových vědomostí to byly další velmi nabité dny. Proto i můj popis k těmto dvěma dnům jen velmi stručný, času na psaní moc není.

 

V nejstarších kategoriích se tato dvě kola bohužel nepodařila Sašovi a Lucce, oba dva dvakrát prohráli. Saša navíc pokračuje v kompletování nejvýše nasazených hráčů turnaje a v pátek hraje s jedničkou Janem Miesbauerem (elo 2191). Z první osmičky nasazených tak Sašovi chybí pouze nasazená pětka, se všemi dalšími už hrál. Lucku v 8. kole čeká papírově slabší soupeřka Tereza Gemsová, tak snad se Lucka chytí a vytvoří si dobrou pozici do sobotního posledního kola. Karel Vraj je zatím na dvou bodech, zítra cítím v kostech jeho výhru:-)

 

Mezi čtrnáctiletými to mají všichni naši dost těžké a mezi favority určitě nepatří. V rámci možností dělají co mohou - Lukáš v H14 je na dvou bodech, mezi dívkami pak Nela na 1,5 bodu a Viktorka na body stále čeká. V H12 hraje skvělý turnaj Vlastík! V 7. kole sice prohrál, ale průběžné 8. místo a 4 body ze sedmi je prvním rokem ve starší kategorii jednoznačně pozitivní. V D12 je Maruška průběžně těsně za desítkou se 3,5 body a je moc natěšená do dalších dvou kol, tak uvidíme.

 

V nejmladších kategoriích do 10 let mají v H10 Viktor a Kuba 3,5 bodu, Matěj 2,5 a mezi dívkami Klárka Spáčilová 3 body. V kategorii juniorů Martin Húsek pokračuje v souboji s elitními českými juniory, tam mají odehraných 8 kol a Martin je zatím se třemi body na 7. místě ve dvanáctičlenném startovním poli. V národním openu pak máme celou řádu úspěšných bojovníků - Martinu Hartingerovou, Ondru Vraje, Filipa, Adélu a 3,5 body z posledních čtyř partií se jim velmi přiblížil i Míša Černý. Ve Fide Openu nejlepší z našich František Mrkus, průběžně se 4,5 body.

 

Níže přidávám k přehrání několik zajímavých partií z dosavadního průběhu turnaje.

 

 

 

Pátek a sobota, závěr turnaje a konečné výsledky

 

Poslední dva dny přinesly náročný závěr turnaje, kdy právě poslední kola dávají podobu konečným výsledkům. Uspět tak chtěli nejen hráči bojující ve vyšších patrech tabulky (Lucka v D16, mezi kluky Saša a Vlastík, řada našich bojovníků v národním openu), ale i všichni ostatní.

 

Výborně vyšly poslední dvě kola Lucce - v obou partiích byla sice výraznou favoritkou, ovšem neměla to vůbec snadné. Dvěma tvrdě vybojovanými výhrami nakonec obsadila 3. místo v celkovém pořadí. Velká gratulace pro Lucku! Naopak Sašovi závěr bohužel nevyšel, i jeho nejlepší pomocné hodnocení v celém turnaji svědčí o tom, že se celý turnaj pohyboval na úplně jiných místech turnajového pořadí. Náročný závěr měl také Vlastík. I přes prohru v posledním kole z toho nakonec bylo velmi pěkné 12. místo - prvním rokem ve vyšší kategorii určitě příjemný výsledek.

 

Z mojí skupinky zahrála velmi dobrou poslední partii Maruška, jeden z nejlepších výkonů v celém turnaji. Po boji prohrála obě poslední kola Nela. Viktorka v předposledním kole zahrála super bojovnou partii a aspoň čestný úspěch, v posledním kole však znovu přehlédnutí možností soupeřky a prohra na závěr. Naši nejmladší - Kuba a Matěj - si hodně přáli vítěznou tečku za turnajem, hlavně Kuba byl přinejmenším k remíze hodně blízko. Jejich prohry na závěr byly trochu zbytečné.

 

Napínavý byl závěr národního openu. Tam do posledního kola vstupovala z první pozice Martina Hartingerová. V poslední partii však prohrála v hošťálkovském derby s Ondrou Vrajem, což nakonec stačilo Ondrovi k celkovému druhému místu a Martině ke třetímu. Hned za nimi se umístila čtvrtá Adéla a pak šestý Filip, takže z pohledu našeho kraje velice zajímavé celkové pořadí.

 

Konečné výsledky našich hráčů:(všichni účastníci krajské výpravy a všichni naši hráči z mistrovských kategorií)

 

Alexandr Skalský (H16), 14. místo, 4 bodyKarel Vraj (H16), 17. místo, 4 body
Lucie Ambrožová (D16), 3. místo, 6,5 bodu
Lukáš Macháček (H14), 22. místo, 3 body
Nela Otáhalová (D14), 13. místo, 1,5 boduViktorie Všetulová (D14), 14. místo, 0,5 bodu
Vlastimil Babula ml. (H12), 12. místo, 4,5 bodu
Marie Vaňková (D12), 17. místo, 4,5 boduViktor Šimek (H10), 12. místo, 4,5 bodu
Jakub Matůš (H10), 18. místo, 3,5 bodu
Matěj Kopecký (H10), 22. místo, 3 bodyKlárka Spáčilová (D10), 14. místo, 4,5 boduOndřej Vraj (NOpen), 2. místo, 7,5 bodu
Adéla Bierská (NOpen), 4. místo, 6,5 boduFilip Matůš( NOpen), 6. místo, 6 bodůMichal Černý (NOpen), 15. místo, 5,5 bodu
Martin Húsek (Junioři), 8. místo, 5 bodů (v tomto případě z jedenácti partií, u všech ostatních je to z devíti partií)

 

Podrobné hodnocení celé naší krajské výpravy se objeví na krajských stránkách zhruba za týden. Konečné výsledky jednotlivých kategorií společně s fotografiemi medailistů najdete v pěkném a přehledném článku na Novoborském.

 

My jsme na turnaji fotit moc nestíhali (škoda), tak aspoň fotečka vsetínské trojice účastníků krajské výpravy.

 

mčr mládeže 2017-2

Nela Otáhalová, Adéla Bierská a Matěj Kopecký.

 

Martin Beil

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

21

19.3.2017 0:24:24 - Martin Beil
Sobotní poslední kolo přineslo bronzovou radost Lucce Ambrožové v kategorii D16, která zakončila turnaj pěkně vybojovanou výhrou. V Národním Openu se vítězstvím v posledním kole probojoval na druhé místo Ondra Vraj. Oběma moc gratuluji, ke všemu ostatnímu se vrátím v příštích dnech.

 

20

17.3.2017 14:53:32 - Martin Beil
Z dalších hráčů krajské výpravy se dneska pěkně zadařilo Kájovi Vrajovi, který vybojoval svůj třetí bod. Stejně tak i Lukáši Macháčkovi v H14, pro něj navíc gratulace k prvnímu vítězství na MČR. V H12 Vlastík další cenná remíza (s Nguyenem Thai Dai Vinhem, elo 1859). Mezi juniory pak dneska remizoval Martin Húsek s Jonášem Eretem (elo 2235) a doplňuji ještě Martinův skvělý výsledek ze včerejšího odpoledne, kdy porazil Jakuba Půlpána (2394).

 

19

17.3.2017 14:47:50 - Martin Beil
V pátečním předposledním kole hrála nejdelší a nejbojovnější partii Viktorka. V zahájení ztratila důležitého pěšce a její pozice dlouho vypadala zoufale. Houževnatou obranou a pak velmi aktivní hrou v koncovce nakonec po 4 a tři čtvrtě hodinách vybojovala svůj první půl bod. Další velmi pěknou partii sehrála Adéla, svého soupeře vytlačila ze šachovnice s velkým přehledem. Nela dneska prohrála, když znovu zahrála příliš pasivně. Její styl je jinak pevný, ale rozhodně je potřeba více aktivity. Kuba v partii s šestým nasazeným Šimonem Tajovským bojoval statečně, ale v zavřených zahájeních zatím moc kovaný není a zkušenost soupeře rozhodla. Matěj ve svém caro-kannu znovu hrál velmi přemýšlivě (i když tentokrát už to se spotřebou času spíš přeháněl) a ve dvacátém tahu dali se soupeřem remízu, když ani jeden nenacházel dostatečně průrazný plán. Strategicky hodně náročnou a poučnou partii sehrála Maruška - ve vznikajících pozicích se nedokázala přesně zorientovat a prohrála. Souboj Filipa v derby s Martinou Hartingerovou vypadal jako srážka Filipova tvrdého pragmatismu s Martininým bohémstvím. Odvážnější přístup zvítězil a útočnice Martina zakončila partii pěkným vítězným útokem. Až nečekaně náročnou partii s Terezou Gemsovou doslova dotlačila do vítězného konce Lucka - výhrou se tak vrátila na medailové pozice v kategorii D16. Zbývá nám v Koutech jedno odpoledne spíše odpočinku a sbírání sil, pak přípravy a zítra hurá do finále!

 

18

17.3.2017 0:03:09 - Martin Beil
Ve čtvrtečním sedmém kole hrála další velmi zajímavou partii Adéla v krajském derby s Martinou Hartingerovou. Celou partii tlačila, ale v závěru měla jistější ruku a ráznější provedení útoku Martina, která se tak dotáhla na dělené první místo v celém turnaji! Od zahájení až po náročnou věžovku se partie pěkně povedla Filipovi, zvítězil a v 8. kole čeká derby s Martinou jeho :-) Bohužel prohrála Lucka, ve vyrovnané partii s Aničkou Tůmovou přehlédla v časové tísni vazbu a ztratila figuru. V dnešním vzájemném souboji našich nejmladších bojovníků Matěje a Kuby se hrálo tak jak to má být na ostří nože, nakonec se z výhry radoval Kuba. Jsem rád, že oba kluci šli do boje naplno a nevedli spolu žádné mírové rozhovory, - věděli jsme, že kdo vyhraje, bude mít bodík, kdo prohraje, dostane do dalšího kola slabšího soupeře. Takže pro oba v pohodě a kluci jsou natěšení dát co nejúspěšnější závěr. Viktorka bohužel připsala další prohru, znovu přišlo zbytečné přehlédnutí možnosti soupeřky a pak už to byl marný boj. Ale musím Viky pochválit, že i při takovém průběhu turnaje dává mnoho snahy do příprav a rozborů, má ještě dvě kola na to se chytit. Nela sice také prohrála, po dvou nepodařených partiích z 5. a 6. kola to však tentokrát byl velmi pěkný a houževnatý boj s dobře hrající Nikolou Gregůrkovou. Nela nevyužila svoje šance (kombinaci se ziskem figury) a v závěru doplatila na nedostatek aktivity. Vítězství v divoké útočné partii vybojovala Maruška. Proti mírně favorizované soupeřce rozehrála bílými dračí sicilskou energicky a útočně, přesně v duchu pozice. Pak však v průběhu partie prováhala tolik možností zakončit partii mnohem dříve, že jsme na rozboru ani nevěděli, jestli z toho plakat, nebo se z tomu smát. Každopádně cenná výhra a kopec poučení k tomu. Předposlední kolo v pátek znovu od 9:00 :-)

 

17

15.3.2017 23:45:46 - Martin Beil
Z dalších hráčů z našeho kraje škoda prohry Saši, ale stále je v těsném kontaktu se špičkou. Na špici je i Vlastík, který dnes remizoval a je na děleném třetím místě. Mezi nejmladšími dívkami vybojovala Klárka svůj třetí bodík a je na pěkných 50%. Ve Fide Openu remizoval František s Víťou Valentou a průběžně dělí skvělé 2.-4. místo. V národním Openu pak kromě Ondry, Adély a Filipa výborně řádí i Martina Hartingerová, která připsala pátý bod a celkově je zatím druhá. Začátek čtvrtečního kola zase od 9h ráno.

 

16

15.3.2017 23:40:50 - Martin Beil
Ve středečním šestém kole se pěkně zadařilo dvojici našich nejmladších - Matěj i Kuba v bojovných partiích vyhráli a veselý los je navíc svedl proti sobě do dalšího kola k pěknému derby:-) Hodně pěknou partii sehrála Áďa s Ondrou Vrajem, mělo to velký náboj už od tvrdě odpracované přípravy (super spolupráce na přípravách Adély s Luckou), zajímavého zahájení, pak odvážná oběť kvality, tvrdý útok a nakonec zajímavá koncovka. Celkově super partie a nakonec remíza. Divokou partii zahrála také Nela, ale tam to byla spíš houpačka s oboustrannými chybami. Tu poslední udělala Nela a tak z toho byla zasloužená prohra. Další prohru připsala Viktorka, která v zahájení šla do kombinace, která měla získávat pěšce, ale místo toho ztrácela figuru. Škoda špatného propočtu. Bojovnou remízu téměř do holých králů odehrála Maruška, určitě další hodnotná partie k rozborům po turnaji. Zvlášť zkušenosti z koncovek jsou pro Marušku na tomto turnaji v podstatě nové a hodně užitečné. Poprvé dneska prohrál Filip, dle mého názoru měl někde hledat více aktivity, ale neviděl jsem partii dostatečně podrobně. Po sérii skvělých partií tentokrát prohrála Lucka s Lídou Kopcovou, ale jsem moc rád, že je Lucka hodně natěšená do dalších příprav a partií a hodně jí věřím. Jinak dneska někteří zase stihli i lyžování, jiní aspoň procházku, jiní léčí zdravotní šrámy, když rýma + kašel tady v Koutech řádí nehezky. Každopádně nálada v bandě je dobrá a už se těšíme na čtvrteční sedmé kolo :-)

 

15

14.3.2017 22:57:29 - Martin Beil
Pavle, děkujem za fandění. Spoustu palců držených i mezi údery na klávesnici potřebujem :-) Dnešní páté kolo zase přineslo spoustu zajímavých okamžiků, kde z každého buď úspěch, anebo možná ještě cennější ponaučení. Pátou prohru si bohužel připsala Viktorka. Velmi se snažila v přípravě i v partii, soupeřku zatlačila, ale jedním tahem svoji koncepci rozložila a pozice se jí rozpadla. I v horší pozici pak bojovně odmítala remízy (!), chtěla vyhrát, ale dopadlo to naopak. Další velmi bojovnou remízu vybojoval Matěj. Znovu velmi přemýšlivý výkon a díky velké snaze udržená cenná remíza i v horší koncovce. S Kubou jsme se dneska netrefili do přípravy, ze zahájení dostal hodně pasivní a zatlačenou pozici a vezlo se to až do prohraného konce. Poprvé jsem dneska musel za partii zdrbkat Marušku - prohrát s druhou nasazenou hráčkou Emou Růžičkovou samozřejmě není žádná ostuda, ale prohrávající chyba byla příliš strašidelná, takovou by Maruška dělat neměla. Přitom průběh partie před tím i potom působil vyrovnaným herním dojmem, ale zbytečná chyba partii pokazila. Prohrála dneska i Nela, ale o to víc práce pak odmakala v doplňování svého repertoáru zahájení a v přípravě na zítřek, do budoucna určitě zužitkuje. V Openu byl skvěle úspěšný Filip, dalšího soupeře smetl ze šachovnice a zítra už bude hrát na jedničce. Spolupráce s trenérem panem Svobodou na turnaji Filipovi svědčí výborně. Na první šachovnici hrála dneska Áďa, polo-ztratila, polo-obětovala pěšce, pak přes houževnatý odpor v hooodně dlouhé koncovce nakonec prohra. Výsledkově slabší den krásně vynahradil skvělý úspěch Lucky, které se v partii s Aničkou Vítovou podařilo výborně využít další inspiraci z dílny pana Vokáče. Celá partie působila dojmem skvěle seřízeného soukolí, kde do sebe všechno krásně zapadalo. Radost se podívat! Ještě bych chtěl za náš "malý cirkus" poděkovat Marku Matůšovi za dnešní veliký nákup potravin :-)

 

14

14.3.2017 17:11:14 - Pavel
Na počítači píšu jako blesk, sem tam uhodím. I mezi jednotlivými údery na klávesnici našim nadějným šachistům držím palce.

 

13

14.3.2017 9:48:34 - Martin Beil
Zlatého bludišťáka za správně zodpovězenou kvízovou otázku posílám do Ústí :-) Moc děkuji za pozdravy z Chile, hned po partii vyřídím. Je moc fajn, že máme v Koutech fanoušky ze všech koutů světa :-)

 

12

14.3.2017 0:24:12 - K. Miki Trávníček
Dobrý den, chtěl bych všechny pozdravit z Chile, kde jsem stejně jako minulý rok na studijním pobytu. Vzhledem k časovému posunu (- 4 hodiny oproti ČR) můžu v klidu partie sledovat u snídaně před tím, než se vypravím do školy. :-) Všechny partie jsou vskutku zajímavé, rovněž držím palce do dalších kol. Já se i v Chile šachům aktivně věnuji, ať už partiemi s vicemistrem Chile do 12 let, nebo hraji v celoškolním megaturnaji, kterého se účastní 32 hráčů a turnaj bude trvat asi měsíc. Tak ať všem vyjde zbytek turnaje. :-)

 

11

13.3.2017 23:19:28 - Ivan a Toník
Že by Lucka :-)

 

10

13.3.2017 23:19:18 - Ivan a Toník
Že by Lucka :-)

 

9

13.3.2017 23:16:10 - Ivan a Toník
Že by Lucka :-)

 

8

13.3.2017 22:55:50 - Martin Beil
Kvízová otázka: kdo uhrál cenné vítězství nad Karin Němcovou? :-)

 

7

13.3.2017 22:53:27 - Martin Beil
V odpoledním 4. kole se skvělé vítězství na první šachovnici nad první nasazenou Karin Němcovou (elo 1984), navíc černými v dráčkovi, moc pěkné! Celkově velice solidní den měla Nela - po ranní první výhře zahrála i odpoledne s přehledem, černými remizovala a mohla zkoušet i víc:-) Po třech těžkých partiích měla výrazně slabší soupeřku Maruška, partie nebyla žádná hitparáda, ale výhra se počítá. Zítra na Marušku čeká druhá nasazená Ema Růžičková, tak to bude lepší výzva. Ani čtvrté kolo se nepodařilo Viktorce, na první bodový zisk stále čeká. Snaží se, připravuje, hodně chce, ale zatím se nedaří. Dva vražední Opeňáci Adéla a Filip nadále pokračují ve své velké jízdě, Áďa už čtvrtá výhra v další velmi akční partii, Filip po úvodní remíze potřetí za sebou s přehledem vítězství. Zítra hraje Áďa na jedničce, Filip hned vedle na dvojce. A dvojice nejmladších na konec. Kuba hrál hodně náročnou zablokovanou francouzskou a moc nevěděl co s pozicí. Tak nakonec nabídl remízu, ovšem v konečné pozici měl silný taktický úder, po kterém by získal obrovskou výhodu. Taktika číhá všude a motivy (například střelec namířený proti dámě) je potřeba stále hlídat. A nejzajímavější na závěr. Kdo by čekal, že Matěj bude hrát z celé osmičky nejdelší partii?:-) Znovu potvrdil, že se celý turnaj opravdu snaží hrát trpělivě a tak trochu si sedět na rukou (které jsou ale jako blesky sršící spoustu nápadů, tak je těžké je udržet) a po velmi bojovném průběhu skončila jeho partie nakonec remízou, když v koncovce nestejnobarevných střelců nešlo uplatnit pěšce navíc. Celkově dneska hodně náročný a bojovný den, zítra od 9:00 pokračujeme pátým kolem.

 

6

13.3.2017 16:12:13 - Radek
Gratuluju Ádě a Nele. Cenná vítězství!

 

5

13.3.2017 16:08:14 - Martin Beil
V pondělním dopoledním kole skvěle zahráli v národním openu Filip a Adéla. Povedly se jim krásné útočné partie hrané s velikou chutí, až budou dostupné, doporučuji k přehrátí:-) Velmi pěkně zahrála také Lucka, když přetavila nápady z přípravy s panem Vokáčem v rozhodující útok. Své první vítězství na MČR vybojovala Nela v derby s Viktorkou. Většinu partie byla Nela pod tlakem, bránila se však přemýšlivě a houževnatě, pak pozici otočila a po Viktorčině chybě zakončila partii matem. Pro Nelu velká gratulace! Další dlouhou a zajímavou partii hrála Maruška s Pavlínou Dudovou, nakonec sice prohra, ale bojovná partie a další cenná zkušenost. Naopak zbytečné prohry se přihodily našim benjamínkům Kubovi a Matějovi - oba se snaží hrát v klidu a pozorně, ale občas jim to v důležitý okamžik "ujede" a pak je oheň na střeše. Postupné zklidňování a vyzrávání herního stylu chce čas, na klucích je vidět, že se o to snaží, postupně to zvládneme. Právě se hraje 4. kolo (od 15:00), všichni naši zatím hrají.

 

4

12.3.2017 23:03:57 - Martin Beil
Druhé kolo zase velmi zajímavé! Z naší krajské výpravy jsou zatím stoprocentní Saša v H16, Viktor v H10 a Adéla v Národním Openu. Mám radost z toho, jak nadšeně pracují i ti nejmladší (Kuba, Matěj, Maruška), v přípravách, rozborech i partiích jsou velmi pozorní a dělají dobré pokroky. Šárce Kopecké pak moc děkuji za doprovod našich mladých lyžařů na svah, moc se jim tam líbilo. V pondělí nás čeká dvojkolo, ranní partie od 9h, odpolední od 15h, řada našich hráčů znovu na onlinech.

 

3

12.3.2017 9:46:48 - Martin Beil
Děkujeme všem za fandění:-) Ode mě jen rychlé střípky o úvodu turnaje z pohledu mojí skupinky (Kuba, Matěj, Maruška, Viktorka, Nela a Áďa) plus o dvojici Filip a Lucka, kteří s námi tráví většinu času. Kubovi se povedla výborná partie, hrál pozorně, soustředěně a zároveň nápaditě a osmý nasazený hráč turnaje byl bez šance. Matěj vzdoroval houževnatě, dvě přehlédnutí pěšce jej však stála partii. Marušce výborně vyšla příprava na Lucku Fizerovou, ze zahájení kvalita a pěšec víc a Maruška pozornou hrou dovedla partii k výhře. Viktorka proti první nasazené Anně Koubové (elo přes 1900) hrála jednu z nejdelších partií kola, podobně jako Matěj vzdorovala houževnatě, ale dvě přehlédnutí soupeřka dokázala využít k postupné výhře. Nela slušně rozehrála dámský gambit černými, favorizovaná soupeřka ale byla prostě lepší. Do druhého kola Nela dostala pro změnu třetí nasazenou hráčku turnaje:-) Áďa v Openu s přehledem výhra, pěkně hraná partie. Stejně tak Lucka jako druhá nasazená hráčka v kategorii D16. Filipovu partii jsem přímo neviděl, ale podle jeho slov získal velkou výhodu, kvalita navíc, pak nedopočítal důležité varianty (které končily i s věží víc) a nakonec soupeř díky protiútoku vybojoval remízu. Teď je v plném proudu druhé kolo, řada hráčů z naší krajské výpravy hraje na onlinech.

 

2

11.3.2017 20:40:02 - Matyáš Kovařík
Tak palce pomohly například Kubovi Matůšovi, Vlastíku Babulovi a Marušce Vaňkové, kteří v prvním kole porazili Elově silnější soupeře, super, gratuluji! Samozřejmě všem taky držím palce a snad se povedou pěkné výsledky i zítra :-)

 

1

11.3.2017 20:12:30 - Ivan a Toník
Držíme všem palce :-)

 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk